Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kriopigi

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kriopigi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kriopigi

Letovisko Kriopigi, jehož název v češtině znamená „Studený pramen“, který tu skutečně vytéká a který dal místu jméno, se rozkládá na poloostrově Chalkidiki, a to ve střední části výběžku Kassandra, při jeho východním pobřeží, cca 50 kilometrů od hlavního města Polygyros. Z břehů střediska můžeme dohlédnout až na sousední poloostrůvek Sithonie, prostřední prst z celkem tří, které tvoří hlavní dominantu tohoto malebného řeckého území.

Kriopigi a pláže

Jemné písčité pláže ohodnocené kvalitativní značkou „modrá vlajka“ Evropské unie, které jsou primárním lákadlem většiny návštěvníků, ocení zejména rodiny s dětmi, neboť voda je teplá, vstup do moře velmi pozvolný a vlny mírné, a tak je vhodný pro ty nejmenší a méně zdatné plavce. Výjimkou tu však nejsou ani páry, které zde nachází romantiku, odpočinek a relaxaci. Kromě hlavní pláže si mohou najít nějaké odlehlejší místo v některé ze zátok a užívat si naprostého soukromí. Jestliže k vašim preferencím patří více aktivní dovolená, nemusíte se bát, že byste se v Kriopigi nudili, neboť jsou tu připraveny vodní sporty, případně lze vyrazit na další nedaleké pláže. Po rozproudění krve je vhodný odpočinek, a tak využijte nabídky zapůjčení slunečníku a lehátka a poležte si ve stínu při pobřeží.

Co v Kriopigi

Nákupních možností není příliš, avšak zajišťují vše potřebné, zejména potraviny, hygienické potřeby a smíšené zboží vůbec, a samozřejmě suvenýry. K dispozici je velmi základní lékařská péče a omezené bankovní služby. Ubytování je možné si zajistit ve větších hotelích, soukromých vilkách a kempu. Noční život není v Kriopigi zrovna divoký, spíše se odehrává ve formě nočních procházek po pláži a v městečku. Bary a taverny ale bývají otevřeny dlouho do noci, a tak je možné posedět nad skleničkou nebo něčím na zub. Jestliže zatoužíte po hlasité hudbě a tanci do ranních hodin, navštivte nedaleké letovisko Kallithea, vzdálené asi 5 km.

Jednou z významných deviz letoviska Kriopigi je vedle pláží zelená příroda a krásný výhled ze staré části městečka. A vlastně i samo městečko je místem, které stojí za vidění, zejména jeho labyrint uliček a kouzelných domečků s červenými stříškami. Po pěkné procházce zajděte do některé z taveren a dejte si něco z místní či mezinárodní kuchyně a víno ze zdejší produkce. A když získáte pocit, že jste se již letoviska Kriopigi zcela nasytili, vydejte se na výlet po Chalkidiki, třeba prohlédnout si unikátní kláštery na Mount Athos, archeologické naleziště Olynthos nebo krápníkovou jeskyni Petralona s pozůstatky dávných prapředků. Zkusit ale můžete i rybaření nebo vydat se po stopách antických bohů.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel v letovisku Kriopigi

Paradise

Hotel Paradise se nachází na okraji letoviska Kriopigi na poloostrově Kassandra, cca 150 m od písečné pláže s výhledem na moře, 80 km od mezinárodního letiště v Soluni. V letovisku Kriopigi se svým labyrintem uliček si můžete vychutnat atmosféru taveren a barů či procházku po pláži.

1.

Kassandra Palace

Omlouváme se, na popisu hotelu Kassandra Palace se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

2.

Kriopigi Beach

Hotel Kriopigi Beach je postaven ve svahu s nádherným výhledem na moře. oblázkovo-písečná pláž cca 1 km, mini-vláček na pláž v ceně. Kriopigi je vzdáleno cca 300 m.

3.

Alkyon

Hotel Alkyon je umístěn v krásném prostředí, v zahradě o rozloze několika hektarů. Z areálu se nabízí nádherné výhledy na moře a na protilehlý poloostrov Sithonia. Nejbližší písčitá pláž je vzdálená 500m od hotelu. Na pláž a do městečka jezdí pravidelně a za poplatek cca 1 EUR malý vláček. Transfer z letiště trvá asi 50 min.

4.

Kassandra Bay

Příjemný hotelový areál Kassandra Bay, který tvoří 3 budovy, se nachází v klidném prostředí v kopci v lese. Z hotelové terasy jsou nádherné výhledy do krajiny a na Sithonii. Nejbližší minimarket a autobusová zastávka jsou ve vzdálenosti cca 300 m. V letovisku Kriopigi nechybí menší i větší obchody s potravinami i suvenýry, vyhlášené restaurace, taverny a bary. Vzhledem k poloze hotelu nedoporučujeme klientům s pohybovým omezením.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---