Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Nea Moudania

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Nea Moudania, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Nea Moudania

Moderní středisko Nea Moudania najdeme v jihozápadní části řeckého poloostrova Chalkidiki, necelých 30 kilometrů od hlavního města Polygyros. Jde o velmi oblíbené letovisko, kam každý rok míří množství turistů, a to jak domácích, tedy Řeků, tak zahraničních, někteří dokonce opakovaně. 

Pláž u Nea Moudania

Zdejší pláž v přírodní zátoce, hlavní atrakce tohoto místa, je dlouhá a písčitá, vstup do moře pozvolný, avšak lze se setkat i s dostatečnou hloubkou pro dobré plavce. Z pobřeží můžete dohlédnout až na bájný Olymp. K dispozici jsou široké turistické služby od půjčování lehátek a slunečníků přes kvalitní ubytování a gastronomická zařízení až po vodní sporty a další aktivity, jež zahrnují samozřejmě plavání, ale také windsurfing, projížďku na šlapadlech, vodní lyžování, jachting pod záštitou zdejšího klubu nebo rybaření. Na souši si pak můžete zahrát třeba plážový volejbal, fotbal, tenis nebo minigolf. Ani krajina nezůstává platícím turistům nic dlužna – příroda je tu naplněna zelení olivových hájů, vinic, jehličnatých lesů svažujících se až k pobřeží a kopců.

Co v Nea Moudania

Z mnoha míst městečka Nea Moudania , nejlépe z nejvyvýšenějšího místa, na kterém se nachází kostel Panny Marie, se vám naskytne nezapomenutelný výhled do krajiny. Cestou se můžete občerstvit v některé z taveren a barů nebo si v městečku zakoupit něco na tržišti či v obchůdcích. Za podívání stojí chlouba resortu – divadlo pod širým nebem, kde se konají koncerty až pro dvě tisícovky diváků. Kdo se chce něco dozvědět o historii a geologii, nechť navštíví námořní či lidové muzeum. Když se vám poštěstí pobývat v Nea Mundania v polovině července, zažijete folklórní festival s tradiční hudbou a tancem.

V letovisku Nea Moudania jsou dostupné lékařské služby, vč. veterináře, lékárna s nočním provozem a pošta. Nákupní možnosti jsou poměrně pestré. Z Nea Moudiana se lze vydat na výlety do širokého okolí, a to jak po souši, tak po moři na některý z krásných řeckých ostrovů.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel v letovisku Nea Moudania

Oceania Club

Omlouváme se, na popisu hotelu Oceania Club se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně. 

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---