Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kallithea

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kallithea, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kallithea

Necelých 50 kilometrů jižním směrem od hlavního města ostrova Chalkidiki – Polygyru – najdeme živé letovisko známé pod názvem Kallithea. Nachází se na západním výběžku zvaném Kassandra, a to na jeho východním pobřeží, které vzhlíží ke břehům vedlejšího poloostrůvku Sathonie.

Lze říci, že letovisko Kallithea, jako jedno z nejnavštěvovanějších, vysoce oblíbených a také nejlépe vybavených, nabízí něco skutečně pro všechny. Na své si přijdou jak rodiny s malými dětmi díky bezpečným plážím, tak mladí, kteří si mohou plnými doušky vychutnat adrenalin při vodních sportech a noční zábavu. A i klidnější zákoutí se zde najdou, pokud zrovna netoužíte po přílišném ruchu.

Kallithea a pláž

Hlavní devizou resortu je jeho krásná pláž se zlatavým pískem, křišťálově čistou vodou s mělkým pobřežím Egejského moře a bohatým okolím se spoustou zeleně. Samozřejmostí je veškeré turistické vybavení jako slunečníky, lehátka, dostatek možností celodenního občerstvení a vodních sportů. Nechybí tu pestrý noční život, který je nejživější v hlavní sezoně. Místní kluby, diskotéky a bary fungují do brzkých ranních hodin. Přesto však naleznete místa, kde je více klidu, pokud nemáte rádi přílišný hluk. Třeba v některé z příjemných taveren a restaurací lze posedět do pozdějších večerních hodin u lahodných pokrmů a dobrého vínka.

Co v Kallithea

Ubytovat se lze v zařízeních různých kategorií – od hotelů luxusního typu až po skromnější pokoje v soukromých vilkách. Díky návštěvníkům z celého světa je zdejší kuchyně přizpůsobena různým chutím mlsných turistů, a tak tu najdete jak tradiční řecké speciality, tak kontinentální pokrmy, na které jsme více zvyklí. V místě si můžete zakoupit potraviny v marketu a vyzkoušet něco z běžně dostupných řeckých gastronomických výrobků. Krom toho jsou tu samozřejmě obchůdky se suvenýry a tradičními řeckými produkty, kterými jsou třeba keramika, med nebo víno.

Milovníci historie budou potěšeni archeologickými nalezišti v okolí, kam mohou zajet na pěkný odpolední výlet. Čekají je pozůstatky starobylých chrámů  zasvěcených významným řeckým bohům.

Ostatní střediska na Chalkidiki

Na Chalkidiki se z ČR jezdí ještě do středisek Afitos, Fourka, Gerakini, Hanioti, Kallithea, Kriopigi, Nea Iraklia, Nea Moudania, Nea VrasnaNeos Marmaras, Ouranoupolis, Pefkochori, Polichrono, Porto Carras, Posidi, Sani, Sarti,  Sithonia, Toroni a  Stavros

Tipy na hotel v letovisku Kallithea

Macedonian Sun

Dvoupodlažní hotel Macedonian Sun postavený v tradičním řeckém rustikálním stylu s příjemnou atmosférou je situován v klidném prostředí turistické oblasti, cca 2 km od letoviska Kallithea. Nejbližší nákupní centrum, restaurace, bary, kluby se nacházejí cca 10-250 m od hotelu. Hosté mohou využívat zařízení a služeb v hotelu Pallini Beach 4*, který je vzdálen cca 350 m. Hotel je vhodný pro všechny, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou. S ohledem na rozlehlost areálu doporučujeme vzít si na dovolenou kufr nebo cestovní tašku na pevných kolečkách. Nejbližší lékař je ve zdravotním středisku u pláže Pallini Beach. Nejbližší autobusová zastávka je cca 100 m, na hlavní cestě u vjezdu do areálu hotelu Pallini Beach, linka Thessaloniki, Nea Moudania, Kassandria, Afitos Kallithea, Kriopigi, Polichrono, Chanioti, Pefkochori a zpět jezdí každých cca 90 minut, jízdenka stojí cca 1,50€/následující zastávka a cca 11,50€/Thessaloniki. Nejbližší bankomat je cca 100 m od hotelu, banka a pošta jsou v letovisku Kallithea.

1.

Pallini Beach & Bungalows

Hotel Pallini Beach & Bungalows s klidnou polohou, přímo na pláži u letoviska Kallithea. Do centra s mnoha bary cca 1,5 km. Zastávka autobusu přímo u hotelu. Přibližně 400 m od hotelu 4 velké diskotéky.

2.

Ammon Zeus

Hotel Ammon Zeus se nachází přímo na dlouhé písečné pláži, těsně pod letoviskem Kallithea. Samotné centrum města vzdáleno cca 250 m. Zastávka autobusu přibližně 250 m.

3.

Aegean Melathron

Omlouvám se, na popisu hotelu Aegean Melathron se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

4.

Theophano Imperial Palace

Známý hotel Theophano Imperial Palace patřící do hotelového řetězce společnosti G-hotels je považován za jeden z deseti nejlepších hotelů na Chalkidiki. Architektonicky byl navržen tak, aby hostům zajistil příjemný a relaxační pobyt. Leží v letovisku Kallithea na krásném a tichém místě s výhledem na záliv Toroneos, přímo u písečné pláže a je obklopen krásně upravenou zahradou. V okolí najdete různé taverny, restaurace, bary, noční kluby, nákupní centrum (ve vzdálenosti cca 50-250 m). Nejbližší lékař je ve zdravotním středisku hned u pláže hotelu Pallini Beach. Nejbližší autobusová zastávka je cca 150 m, na hlavní cestě u vjezdu do hotelového areálu. Nejbližší bankomat je cca 100 m od hotelu, banka a pošta jsou v letovisku Kallithea.

5.

Athos Palace

Hotel Athos Palace se nachází na Chalkidiki, asi 2 km od městečka Kallithea, v dosahu hotelu obchůdky, restaurace a bary. Přímo u hotelu Athos Palace je písčitá pláž.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---