Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy

Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy je poznávací zájezd spojený s pobytem u moře.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Rodiště mnoha slavných civilizací a dnes země, která nabízí obrovské množství památek nejen z období starověku. Řecko, to jsou Athény, Olympie, Korinth, Epidauros a na závěr našeho putování odpočinek u nádherně modrého Jónského moře na ostrově Korfu, který bezpochyby patří k nejkrásnějším místům Řecka.

Program zájezdu

1. den:

Praha, přílet na Korfu.

2. den:

 Přejezd na řeckou pevninu. Skalní kláštery v METEOŘE (UNESCO) - v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizarních tvarů. Nocleh.

3. den:

 DELFY (UNESCO) - světově proslulý archeologický areál, Apolónův chrám, záhadná stavba Tholos aj. OSIOS LOUKAS (UNESCO) - věhlasný byzantský klášter. Nocleh v Athénách.

4. den:

ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek (Akropolis, Agora, Diův chrám, Národní archeologické muzeum aj.). Nocleh.

5. den:

Poloostrov Peloponés: KORINTSKÝ PRŮPLAV, archeologický areál starého KORINTU se zbytky chrámu, EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku, MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu. Nocleh.

6. den:

OLYMPIA (UNESCO) - jeden z nejhezčích archeologických areálů v Řecku a muzeum s významnými exponáty. Přejezd na ostrov Korfu. Nocleh na Korfu.

7. den:

Pobyt u moře na Korfu. Nocleh.

8. den:

Grand Tour po ostrově Korfu: Hlavní město ostrova KÉRKYRA (UNESCO) s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION - zámeček císařovny Sisi. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA. Nocleh.

9. den:

Pobyt u moře. Fakultativně výlet do Albánie. Nocleh.

10. den:

 Pobyt u moře. Fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a do letoviska na řecké pevnině PARGA.

11. den:

Odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

Základní cena zahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • leteckou přepravu
  • letištní taxy a pal. přípl. ve výši 1690 Kč
  • dopravu autobusem po Řecku
  • průvodce
  • 4x nocleh se snídaní v hotelích v Řecku
  • 5-6x nocleh v apartmánech nebo za příplatek v hotelu Alkyon se snídaní (klimatizace, bazén) na Korfu

Základní cena nezahrnuje:

  • 4x večeře (při okruhu)
  • 5x večeře (na Korfu 6. - 10.den)

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.