Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Velký okruh Řeckem

Velký okruh Řeckem je poznávací zájezd s trasou Thesaloniki, Litochoro, kláštery Meteora, Athény, Tolo.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Velký okruh Řeckem, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Velký okruh Řeckem

Velký okruh Řeckem je 14-ti denní poznávací zájezd v oblasti Olympské riviéry.

Program zájezdu:

1.den

Odlet z ČR (Brno/Ostrava) do Řecka, ubytování v letovisku, večer info schůzka.

2.den

Volný den, koupání.

3.den

Odjezd autobusu z ČR (dle svozových míst), letečtí klienti - volný den, koupání.

4.den

Příjezd autobusu do Soluně. Začátek programu: celodenní výlet do hlavního města severního Řecka -Thessaloniki. Prohlídka města - Bílá věž, socha Alexandra Velikého a Filipa II, Galeriův oblouk, městské hradby, kostel sv. Cyrila a Metoděje, individuálně prohlídka archeologického muzea, odjezd do letoviska, ubytování autobusových klientů, večeře

5.den

Snídaně, volný den, koupání, večeře.

6.den

Celodenní výlet do staromakedonského města Dionu – pokladnice makedonských králů, do podhorského městečka Litochoro, s procházkou překrásnou soutěskou k „místním vodopádům“ a návštěva skanzenu vesničky Palias Pandeleimonas, ležící v pohoří bájného Olympu, nad křižáckou pevností Platamonas. Při cestě zpět, návštěva magnetické hory Livifra s přírodní anomálií, kde prý - teče voda do kopce, večeře.

7.den

V ranních hodinách odjezd do oblasti Klášterů Meteora, prohlídka klášterů vystavěných na vrcholcích bizardních skal, popoledni odjezd do Delf, prohlídka muzea, archeologického okrsku bohyně Athény, bájné věštírny a Apollonova chrámu, dojezd do Tola, ubytování.

8.den

Snídaně, volný den, večeře.

9.den

Snídaně, odjezd do Athén, , následně prohlídka Akropole a procházka přes antickou agoru uličkami Plaka k budově Parlamentu na náměstí Sindagma. Cestou k Olympijskému stadionu projdeme překrásným parkem princezny Amálie, uprostřed kterého se nachází galérie Zapio. Procházka končí u Hadriánovy brány před chrámem boha Dia – Olympionem. Odjezd přes Korintský průplav zpět do letoviska Tolo, večeře.

10.den

Snídaně, volný den, koupání, večeře.

11.den

Snídaně, dopoledne navštívíte Epidaurus - nejzachovalejší starořecké divadlo a okrsek zasvěcený bohu Asklepiovi), archeologický areál v Mykénách, který je známý vykopávkami H.Schliemanna (Lví brána, šachtové hroby, kyklopské hradby, Atreova pokladnice, odpolední návštěva prvního řeckého hlavního města Nafplia, kterému vévodí hradby pevnosti Palamidy a malebný přístav s pevností Burci, možnost nákupů, večeře.

12.den

Snídaně, dopoledne odjezd z Tola, příjezd do Olympie, prohlídka archeologického okrsku a v odpoledních hodinách odjezd do Patry, nalodění na loď.

13.den

Jízda lodí – Patra – Benátky nebo Ancona.

14.den

Vylodění v Benátkách/Anconě,  příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

Dopravu letadlem, autobusem a lodí, popř. autobusem a lodí, ubytování, 7 x polopenzi, výlety dle programu, česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění 28,-/ den, vstupy do archeologických objektů  cca  50 EUR,  příplatek za osobu ve 4 lůžkové kajutě 1 000,-,  polohovací křeslo na trajektu 250,-.

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.