Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sounion

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sounion, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Sounion

V nejzazším jižním cípu poloostrova Attika se nachází mys Sounion a také obec totožného jména, která díky svým turistickým atrakcím láká denně návštěvníky z celého světa.

Co v Sounion

Na samotném skalnatém mysu se totiž do doslova nebeských výšin tyčí jedna z  nejvýznamnějších řeckých památek, totiž Poseidonův chrám. Ten pochází z 5. století před naším letopočtem, což je přeci jen úctyhodná doba. Přes své stáří je tato stavba velmi pěkně zachována, a je proto častým cílem zvídavých turistů s fotoaparáty. Na chrámových sloupech se dodnes nacházejí nápisy staré stovky let, jež tu zanechaly mnohé národy, které sem zavály nejrůznější dějinné události. Údajně sem vyryl své jméno i romantický básník George Gordon Byron. V nedalekém krámku se suvenýry si můžete zakoupit nějakou drobnou památku na tento výlet a občerstvit se v restauraci. V blízkosti se nachází ještě jeden pozůstatek chrámu, a to Athénina, který je však často opomíjen.

Pláže u Sounion

V oblasti najdeme několik pěkných pláží. Při pobřeží jsou umístěny taverny, kavárny, hotely a další menší ubytovací zařízení. I když na pláži není písek, ale spíše hrubší kamínky a oblázky, nic to nemění na malebnosti místa. Velmi příjemná je třeba projížďka na loďkách. V okolí se porozhlédněte po některých dalších zákoutích a zátokách, které skýtají klid a soukromí.

Další střediska z oblasti Attika

České CK jezdí z oblasti Attika hlavně do středisek Anavissos, Athény, Lagonissi a Sounion

Tipy na hotel v letovisku Sounion

Grecotel Cape Sounio

Omlouváme se, na popisu hotelu Grecotel Cape Sounio se pracuje. Pro aktuální  popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde  si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

1.

Siagas Beach

Hotel Siagas Beach se nachází u oblázkové pláže v oblasti Agioi Theodoroi. Klienti hotelu si mohou užívat odpočinku v pěkně upravené zahradě nebo přímo na pláži pod hotelem. Do centra letoviska Agioi Theodoroi, s mnoha obchody, tavernami a bary, které je vzdáleno 2,5 kilometru, je možné se dostat místní autobusovou linkou, která má zastávku v blízkosti hotelu. Hotel je vhodný pro méně náročnou klientelu. Díky svému umístění jej doporučujeme všem, kteří hledají pěkné koupání a zároveň těm, kteří mají v plánu poznávat krásy řecké pevniny, ať už místní linkovou dopravou nebo zapůjčeným vozidlem.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---