Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agios Ioannis

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agios Ioannis, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Agios Ioannis

Zlatavý pás jemného písku táhnoucí se několik kilometrů podél pobřeží – to je pláž Agios Ioannis, kterou najdeme na úplném severu ostrova Lefkada, jen několik málo kilometrů od hlavního města. Díky jeho významné poloze patří k nejnavštěvovanějším plážím na ostrově a vzhledem k malebné okolní přírodě také k těm nejpěknějším.

Co v Agios Ioannis ?

Agios Ioannis má velkou výhodu v tom, že leží v blízkosti hlavního města. Pokud tedy nastane situace, že pocítíte jakýkoli nedostatek při vašem pobytu, není nic snazšího než vyrazit do metropole Lefkady, kde najdete vše – obchody, široký výběr restaurací, možnosti zábavy a kultury i ubytování.

Pláž u Agios Ioannis

Pláž Agios Ioannis se může pochlubit dlouhou linií pobřežního písku, který se odrazem slunečních paprsků proměňuje v záplavu zlata. Voda má v mělčině při břehu tyrkysovou barvu a je zcela průzračná, dále do hloubky pak vytváří různé odstíny modré až po tu nejtmavší modř, zatímco okolní kopce se utápí v bohaté  zeleni olivových hájů. Svým charakterem se téměř vyrovná pohádkovým karibským oblastem. Když se po pláži vydáte na delší procházku, dojdete až ke starým větrným mlýnům, které ještě umocňují kouzelnou atmosféru tohoto místa.

Protože je pláž velmi dlouhá, její ráz je proměnlivý podle toho, na které její části se nacházíte. V některých místech, kde jsou obzvláště dobré povětrnostní podmínky, se soustřeďují milovníci vodních sportů, ke kterým je potřeba silný vítr. Například windsurfing je tu velmi oblíbený. Jeho příznivci se sdružují v klubech a půjčovny se starají o pronájem potřebného vybavení. Také povrch pláže se mění – někde se může vyskytovat více kamínků a oblázků, a to i na mořském dně, jinde se lze setkat s písečnými dunami. Jiné úseky pláže jsou více vhodné k plavání a slunění. Je možné si zde pronajmout slunečník a lehátko a oddávat se typické letní relaxaci. K dispozici bývá plavčík a samozřejmě dostatek možností občerstvení v přilehlých barech a tavernách. Co ale mají všechny části Agios Ioannis společné, je křišťálově čistá, osvěžující voda.

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Igios Ioannis se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---