Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sivota

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sivota, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Sivota

Malý přístav s rybářskou tradicí zvaný Sivota můžeme pomocí mapy nalézt v rozkošném zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova Lefkada, asi 15 kilometrů od hlavního města. Modré vody tu obklopují krásně zelené kopce porostlé stromy a křovinami, které z dálky vytvářejí dojem mechového paloučku. Ve svahu je vystavěno několik málo domečků, v přístavišti kotví jachty a lodě a na malé kamínkové pláži si užívají teplého počasí opálení rekreanti. Jinými slovy – Sivota je taková malá prázdninová idylka.

Co v Sivota ?

I když v letovisku Sivota bývá v létě poměrně živo, patří k těm klidnějším na Lefkadě. Zdejší malá pláž nabízí možnost pronájmu slunečníku či lehátka a v okolí se dá pořídit něco na zub a k osvěžení. Několik obchůdků poskytuje základní potraviny a suvenýry. Pokud vás začne pláž nudit, vydejte se na průzkum podél zálivu nebo ještě dál, kde najdete řadu dalších zákoutí a zátok s písčitými plážemi. Několik velmi příjemných tradičních taveren v Sivota vyniká hlavně v mistrovské přípravě ryb a pokrmů z darů moře. Ty jsou vždy čerstvé, ulovené místními rybáři. O tento kulinářský zážitek se za žádných okolností nenechte připravit.

A kdybyste přes to všechno nenašli to pravé, zavítejte do nedalekého letoviska Vassiliki, živého střediska, kde objevíte širokou škálu nejrůznějších služeb a zábavy

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Sivota se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Tipy na hotel v letovisku Sivota

Ionian Sea-View Villas

Dovolená, která vám přinese nejen úžasný odpočinek, ale i notnou dávku inspirace a nových myšlenek. Místo, ve kterém je areál umístěn, ve spojení s jeho stylovou a citlivou architekturou, dispozicemi a vybaveností je to, o čem si většinou necháváme pouze zdát. Dokonale souzní s podstatou a výjimečností Lefkady.

1.

Agrapidia - vilka

Agrapidia je soubor 3 samostatných vilek nacházejících se na zeleném svahu nad rybářskou vesničkou Sivota na ostrově Lefkada. Přístav vesničky je vzdálen asi 1 km. V okolí vilek jsou krásné členité přírodní scenérie východního pobřeží a z vilek je krásný panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 4. 5. 2021 Parádní, krásné město

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---