Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sivota

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sivota, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Sivota

Malý přístav s rybářskou tradicí zvaný Sivota můžeme pomocí mapy nalézt v rozkošném zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova Lefkada, asi 15 kilometrů od hlavního města. Modré vody tu obklopují krásně zelené kopce porostlé stromy a křovinami, které z dálky vytvářejí dojem mechového paloučku. Ve svahu je vystavěno několik málo domečků, v přístavišti kotví jachty a lodě a na malé kamínkové pláži si užívají teplého počasí opálení rekreanti. Jinými slovy – Sivota je taková malá prázdninová idylka.

Co v Sivota ?

I když v letovisku Sivota bývá v létě poměrně živo, patří k těm klidnějším na Lefkadě. Zdejší malá pláž nabízí možnost pronájmu slunečníku či lehátka a v okolí se dá pořídit něco na zub a k osvěžení. Několik obchůdků poskytuje základní potraviny a suvenýry. Pokud vás začne pláž nudit, vydejte se na průzkum podél zálivu nebo ještě dál, kde najdete řadu dalších zákoutí a zátok s písčitými plážemi. Několik velmi příjemných tradičních taveren v Sivota vyniká hlavně v mistrovské přípravě ryb a pokrmů z darů moře. Ty jsou vždy čerstvé, ulovené místními rybáři. O tento kulinářský zážitek se za žádných okolností nenechte připravit.

A kdybyste přes to všechno nenašli to pravé, zavítejte do nedalekého letoviska Vassiliki, živého střediska, kde objevíte širokou škálu nejrůznějších služeb a zábavy

Střediska ostrova Lefkada

Kormě střediska Sivota se na ostrov Lefkada jezdí hlavně do středisek Agios Ioannis, Agios Nikitas, AmousoAmouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki .

Tipy na hotel v letovisku Sivota

Ionian Sea-View Villas

Dovolená, která vám přinese nejen úžasný odpočinek, ale i notnou dávku inspirace a nových myšlenek. Místo, ve kterém je areál umístěn, ve spojení s jeho stylovou a citlivou architekturou, dispozicemi a vybaveností je to, o čem si většinou necháváme pouze zdát. Dokonale souzní s podstatou a výjimečností Lefkady.

1.

Agrapidia - vilka

Agrapidia je soubor 3 samostatných vilek nacházejících se na zeleném svahu nad rybářskou vesničkou Sivota na ostrově Lefkada. Přístav vesničky je vzdálen asi 1 km. V okolí vilek jsou krásné členité přírodní scenérie východního pobřeží a z vilek je krásný panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---