Pobytově poznávací okruh Řeckem
Pobytově poznávací zájezd "Okruh Řeckem" s trasou Thessaloniki (Soluň), pohoří Olymp - Dion, Litochoro, hrad Platamonas, Thessálie, kláštery Meteora, údolí Thembi, Athény.
Oblast | Olympská riviéra |
Středisko | Poznávací zájezdy Olympská riviéra |
Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pobytově poznávací okruh Řeckem, budeme moc vděční za váš názor.
Trasa pobytově poznávacího zájezdu " Okruh Řeckem"
Thessaloniki (Soluň), pohoří Olymp - Dion, Litochoro, hrad Platamonas, Thessálie, kláštery Meteora, údolí Thembi, Athény
Ubytování v hotelu s polopenzí v ceně!!!
Program zájezdu:
1. den:
Odlet z Ostravy nebo Brna, přílet do Soluně, transfer do Paralia Katarini, ubytování v hotelu Orea Eleni*** (pokoje s balkónem, vlastní sociální zařízení, hotelový telefon, televize), večeře, nocleh
2. den - 16. den:
Volné dny, koupání, polopenze, v průběhu pobytu 4x celodenní výlet (viz níže)
17. den:
Snídaně, odjezd kolem poledne zpět do ČR
18. den:
Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
Celodenní výlety
1) Celodenní výlet do Soluně Prohlídka hradu Eftapirgio, bazilika Agios Dimitrios, procházka po nábřeží, Aristotelovo nábřeží, Bílá Věž, návštěva starého bazaru, možnost nákupů, možnost návštěvy muzeí.
2) Celodenní výlet Kláštery Meteora + Národní park v údolí Thembi Průjezd Thessálií do Kalambaki, zastávka v manufaktuře s prezentací výroby pravoslavných ikon (možnost nákupů suvenýrů), návštěva dvou klášterů, zhlédnutí dalších klášterů z autobusu, zastávka na fakultativní oběd ve vesničce Kastraki, zastávka v údolí Thembi s prohlídkou údolí - přechod po visutém mostě ke kapličce Agia Paraskevi (léčivá voda)..., návrat do letoviska.
3) Celodenní výlet do Athén s prohlídkou Akropole. Procházka přes antickou agoru uličkami Plaka k budově Parlamentu na náměstí Sindagma. Cestou k Olympijskému stadionu projdeme překrásným parkem princezny Amálie, uprostřed kterého se nachází galérie Zapio. Procházka končí u Hadriánovy brány před chrámem boha Dia - Olympionem. Návrat zpět do Paralia Katarini.
4) Celodenní výlet do podhůří Olympu. Staromakedonský Dion - pokladnice makedonských králů, městečko Litochoro s procházkou překrásnou soutěskou k „místním vodopádům“, návštěva skanzenu vesničky Paleos Panteleimonas ležící v pohoří bájného Olympu nad křižáckou pevností - hrad Platamonas, při cestě zpět, návštěva magnetické hory Livitra s přírodní anomálií, kde prý teče voda do kopce, možnost návštěvy hradu Platamonas, návrat na ubytování.
Cena zahrnuje:
Leteckou přepravu z Ostravy nebo Brna do Soluně, transfer z letiště do místa ubytování, 16 x ubytování v hotelu kategorie ***, 16x polopenzi, česky nebo slovensky hovořícího průvodce, autokarová doprava zpět do ČR, výlety dle programu, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje:
komplexní cestovní pojištění včetně storna + 30,- Kč/os./den, další fakultativní výlety. Doporučené kapesné: cca 60,- Euro
Parametry
Typ ubytování | nevyplněno |
Vzdálenost od pláže | nevyplněno |
Vzdálenost od letoviska | nevyplněno |