Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tipy na výlety

Thassos - výlety

Prosím, pokud jste některý z uvedených tipů na výlet o dovolené absolvovali nebo to plánujete, podělte se s ostatními o Vaše zážitky. Popis Vašeho výletu včetně fotografií a dalších komentářů můžete napsat do rubriky Výlety.

Pozor - půjčovny aut a skútrů s českou pobočkou

Jak na výlety? Pokud přemýšlíte o zapůjčení auta nebo skútru, doporučuje dvě půjčovny, co zde mají česká zastoupení a vše je možno domluvit v klidu a pohodě ještě před dovolenou. Ceny mají velmi slušné, stejně tak i podmínky. Stránky půjčovny aut jsou National Friend Thassos, stránky půjčovny skútrů jsou Motozagos Thassos.

Máte vlastní tip na výlet?

Vložit nový tip

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zveřejníme.

Metalia - galerie

Autem
U střediska Pefkari
jednoduché, ideální spojení s koupáním na pláži Metalia.

Uživatelé doporučují Vložit nový tip

Lucie

Mám jeden tip na pěší výlet - my jsme tuto trasu absolvovali 2x - z letoviska Skala Sotiras do horské vesničky Sotiras - je to cca 5 km jeden směr, jde se pohodlně po starší asfaltce, proto vhodné i pro rodinku s kočárkem. Projdete si kousek thassoského vnitrozemí cestou thassoským "lesem", nahoře je krásný rozhled , dobrá taverna a krásné uzoučké uličky v typické řecké vesničce. Turisté sem jezdí hlavně auty, ale ne příliš, aby to obtěžovalo. Když vyjdete ještě výše nad Sotiras, je vidět i na 2. stranu směrem do vnitrozemí. Nic náročného, ale příjemná procházka.

Thassos - tipy na výlety a různé fakultativní akce CK

Zde Vám přinášíme několik tipů na organizované výlety po ostrově Thassos. Jsou od různých CK, u každého výletu je napsáno, kdo ho nabízí. Některé výlety se překrývají a jsou zhruba stejné. Asi to bude proto, že CK výlety nabízí, ale neorganizují, jen zprostředkovávají nabídku místních agentur. Většinout tyto výlety tedy můžete zakoupit jak u CK, tak u delegáta na místě tak asi i v místních turistických informacích.

Okruh ostrovem Thassos

Chcete-li poznat ostrov Thassos podrobněji, potom doporučujeme právě tento výlet. Obvykle začíná v devět hodin ráno a první zastávka je v horské vesnici Theologos, kdysi hlavním městě ostrova Thassos. Při procházce uvidíte nejen kostelík a další zajímavé stavby, ale také krámky s vynikajícím medem a kořením. Cestou autobusem jistě budete obdivovat krásnou přírodu, okolní lesy, kromě olivových hájů a borovicových lesů jsou tady i pinie, jehličnany s bílým, dokonale rovným kmenem. Proto také byly pinie oblíbeným stavebním materiálem při konstrukci lodí. Na některých ostrovech právě z tohoto důvodu už pinie dávno zmizely. Na stráních rostou duby, ořechy a topoly a při zemi různé bylinky jako oregáno, rozmarýn nebo tymián. Další zastávka je v ženském klášteře Archanděla Michaela, který je jakoby zavěšený na útesech nad mořem. Je odsud úžasný výhled na Egejské moře a při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až k Athosu na Chalkidiki.
Další zastávka je na jihovýchodě ostrova, ve středisku Aliki, které mělo v historii velký význam. Kdysi zde byly mramorové doly, dnes je to městečko se dvěma zálivy a s ruinami svatyně postavené v 7. století př. n. l. Zde bývá čas na koupání nebo oběd v místní taverně. Předposlední zastávkou je vesnice Panagia, která se pyšní největším počtem pramenů vody na ostrově a krásným kostelíkem, kde je uchována vlajka Richarda Lví srdce z dob křižáckých válek. Ochutnáte zde rovněž ostrovní speciality a uvidíte, jak se vyrábí olivový olej. Závěr výletu patří městečku Limenas. Prohlédnete si mimo jiné antickou agoru a čas bude i na nákup suvenýrů.
Občas se jede i druhou trasou, v tom případě se začíná ve vesničce Panagia, kde navštívíte kostel zasvěcený Panně Marii a ochutnáte místní vynikající med, poté se pokračuje do Aliki s prohlídkou starověkých ruin a následuje klášter archanděla Michaela. V Limenasu je čas na oběd a poslední zastávkou bývá továrna na výrobu šperků s možností nákupu. Návrat je okolo 17. hodiny, takže před večeří se ještě stihnete vykoupat v moři. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours

Plavba lodí

Relaxační výlet - plavba z přístavu v hlavním městě Thassos - Limenas podél východního nebo západního pobřeží (dle počasí) začíná v 9 hodin. Během dne si můžete na několika místech vychutnat koupání v křišťálově čistém moři, slunit se na pláži, která je přístupná jen po moři, můžete šnorchlovat (výstroj je k zapůjčení na palubě), potápět se či jinak příjemně prožít odpočinkový den. V ceně výletu je také lehká snídaně (chléb s marmeládou a káva) a grilovaný oběd (obvykle souvlaki, tzatziky, řecký salát). Loď stojí asi ve třech zátokách vždy tak na 45 minut. Návrat je v cca 16:30 hodin. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours

Makedonie

Tento výlet začíná časně ráno, kdy se trajektem odplouvá do Makedonie. Navštívíte místo, kde svatý Pavel pokřtil první ženu – Lydii. Hlavním cílem je ale monumentální historický areál Filippi, kde spatříte zbytky lázní, fora, divadla, baziliky i vězení svatého Pavla. Ve vesničce Alistratis se můžete naobědvat a nabrat síly před návštěvou největších a podle mnohých i nejkrásnějších jeskyní v Evropě. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours

Jeep safari

Kdo má rád dobrodružství a adrenalin, může podniknout organizovaný výlet, kdy dopravním prostředkem jsou terénní vozy. Mimo jiné navštívíte tradiční vesnici Kastro a místní kostelík, odkud je dechberoucí výhled. Vidíte jih ostrova Thassos i bájnou horu Athos na Chalkidiki. Následuje jízda k apoštolským vodopádům a výjezd na nejvyšší horu Ypsarion. Na úpatí hory je obvykle zastávka na oběd – podává se tradiční souvlaki, tzatziky, řecký salát, brambory a ovoce. Odpoledne podniknete cestu k jezeru Maries s vodopády a v podvečer se vrátíte jeepy zpět do hotelů. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours.

SPA - nechte se rozmazlovat

Chcete si na dovolené dopřát něco nevšedního? Nechat se rozmazlovat a hýčkat? Krásně se uvolnit? Tuto možnost nabízím SPA centrum hotelu Alexandra Beach. Na výběr je ze tří procedur. První možností je kombinace Římské lázně + sauna + turecké lázně a masáž obličeje. Druhou variantou je místo obličeje masáž krku a také zad. Třetí možností pak je jacuzzi a masáž nohou solí z pinií. Výlet nabízí CK VTT - Venus Trade and Tours

Okruh ostrovem Thassos

Celodenní výlet klimatizovaným autobusem patří mezi ideální způsoby, jak poznat historii, pamětihodnosti, krásy a zajímavosti ostrova Thassos. Během cesty navštívíte klášter Archangelospoloostrov Aliki s ruinami antického obětního chrámu a dvou starokřesťanských bazilik, malebnou vesničku Panagia, která se nachází na úpatí nejvyšší hory ostrova Ypsarion. Zde si prohlédnete místní kostel, výrobnu olivového oleje a ochutnáte thassoský med. Navštívíte také hlavní město ostrova Thassos - Limenas, a to jeho antickou část - starověký trh Agora. Během cesty je volný čas na oběd a koupání. Výlet nabízí CK Brenna.

Celodenní výlet lodí

Z výletní lodi uvidíte hlavní přírodní krásy ostrova Thassos. Vaše ráno začíná snídaní na palubě lodi. Obeplujete část ostrova Thassos s možností koupání v křišťálově čistém Egejském moři, na jedné zastávce budete moci také lovit ryby. Vyvrcholením programu je oběd, který vám připraví posádka lodi v době, kdy vás převezou malým motorovým člunem na pláž, kde budete mít čas ke koupání a potápění. Oběd je podáván na palubě lodi. Cena výletu zahrnuje snídani i oběd. Výlet nabízí CK Brenna

Celodenní výlet jeepy do hor

Dobrodružný výlet za poznáním krás, které skrývají místní hory. Tento výlet vám umožní poznat vnitrozemí ostrova a navštívit místa, která znají jen místní obyvatelé. První zastávka je věnována osvěžení u vodopádů. Hlavním cílem je horská vesnice Kastro, kde si prohlédnete starobylý 600 let starý dřevěný kostel a kostnici. Můžete poobědvat v místní taverně a obdivovat výhledy na moře i nejvyšší horu ostrova Thassos Ypsarion. Cestou zpět projedete kolem přírodního jezera, které se nachází ve vnitrozemí ostrova Thassos a poté následuje koupání na jedné z pěkných pláží ostrova. Výlet nabízí CK Brenna.