Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Pefkari

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Pefkari, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Pefkari

Ačkoliv vesnička Pefkari patří k těm nejmenším obcím na celém ostrově Thassos, neubírá jí to nic na její popularitě a davech turistů, kteří sem pravidelně míří. Na malém prostoru na jihozápadním pobřeží jim totiž dokáže nabídnout spoustu možností zábavy a přímořských aktivit v prostředí obestřeném vzrostlými borovicemi a další živou zelení. Dnes je již těžké uvěřit, že se tu dříve procházeli jen rybáři se svými denními úlovky.

Přes den bývá Pefkari oázou klidu, kdy se většina lidí věnuje relaxaci na pláži, daleko od velkých moderních metropolí 21. století. Na labužníky čekají vyhlášené restaurace, taverny a bary s dlouhou provozní dobou. Směrem do vnitrozemí se určitě vydejte, pokud holdujete hlasité hudbě a zábavě do rozbřesku. Najdete tam totiž největší disko klub pod širým nebem na Thassu. Tam míří samozřejmě především mladí  návštěvníci ostrova, kteří tu skotačí až do rána.

Jestliže však nejste tomuto typu zábavy nakloněni, diskotéce se vyhněte a pokračujte dále do hor, které nabízejí to pravé pěším turistům. Odměnou jim budou nádherné přírodní scenérie a výhledy do krajiny.

Pro ty, kdo rádi poznávají krásy ostrova z mořské hladiny je v Pefkari možnost vypůjčit si motorový člun.

Pláž v Pefkari

Pláž tvoří několik set metrů dlouhé písčité pásmo s oblázky a kamínky v některých částech, které se ponořuje do tyrkysových, průzračně čistých vod a pokrývá mořské dno. Než se však dostanete do hloubky, trvá to hezkou chvilku, a tak se koupání směle doporučuje dětem a méně zdatným plavcům. Samostatný popis je zde: Pláž Pefkari. Odpočinek v Pefkari se může odehrávat dvěma způsoby – pasivnějším, spočívajícím v lenošení na lehátku pod slunečníkem, které si lze zapůjčit přímo v místě, nebo aktivnějším ve formě řádění ve vlnách a vodních sportech. Zdejší specializovaná půjčovna vám pomůže s výběrem toho pravého vyžití: vodní lyžování, jízda na loďkách, člunech, šlapadlech nebo banánu, surfování, paragliding nebo suchozemský plážový volejbal. Procházkou příjemným borovicovým hájkem se dostanete k vedlejší pláži.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel v letovisku Pefkari

Elegant Apartments od 17 462 Kč se všemi poplatky

Nové luxusní apartmány Elegant Apartments vzdálené 300 metrů od pláže Pefkari Beach (4 minuty chůze) patří majitelům hotelu Akti. Apartmánový dům je vkusně a moderně zařízen, má udržovanou zahradu.Procházkou lze dojít do sousedních letovisek Potos (cca 1 km) a Limenaria (cca 3 km). Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidné prostředí s krásným koupáním (doporučujeme obuv do vody) a tradiční řeckou atmosférou.

1.

Esperia

Romantický hotel Esperia nacházející se v letovisku Pefkari pouhých 20 m od pěkné písečné pláže. Hotel je obklopen zelení a krásnou zahradou, která nabízí příjemné posezení ve venkovním baru s výhledem na moře. Hotel je vhodný pro klienty hledající místo k odpočinku a relaxaci. Z letoviska Pefkari je možné dojít 1 km procházkou do sousedního letoviska Potos a 1,5 km do letoviska Limenaria.

2.

Thassos od 14 600 Kč se všemi poplatky

Hotel Thassos leží v ideálním prostředí přímo u písečné pláže Pefkari, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Všechny pokoje jsou pěkně zařízeny, mají vlastní sociální zařízení, lednici, TV/SAT, telefon a balkon. V hotelové zahradě najdete bazén, dětský bazén a hřiště na tenis. Přímo u pláže leží jedna z hotelových restaurací. Za 10 minut dojdete do vedlejšího letoviska Potos, které je plné obchodů, restaurací a barů. Po příjemné procházce místní promenádou si můžete vychutnat krásný západ slunce. Hotel Thassos doporučujeme všem klientům, především rodinám s dětmi.

3.

Akti hotel od 20 342 Kč se všemi poplatky

Zrekonstruovaný rodinný hotel Akti leží u pláže v letovisku, v malém ráji zvaném Pefkari, který se nachází mezi dvěma letovisky Limenaria (cca 3 km) a Potos (cca 1 km). Z hotelu Akti je krásný výhled na zátoku Pefkari. Pláž byla oceněna modrou vlajkou EU pro čistotu moře. Hotel Akti Doporučujeme klientům, kteří očekávají od dovolené klid, krásnou přírodu a tradiční řeckou atmosféru.

4.

Aegean

Rodinný hotel Aegean nacházející se u vyhlášené písečné pláže v Pefkari (30 metrů) obklopené píniemi a mediteránskou vegetací, v blízkosti hotelu jsou obchody, markety, restaurace, bary a taverny, pouhých 5 km západně je centrum většího letoviska Potos.

5.

Albatros Pefkari od 9 590 Kč se všemi poplatky

Příjemný dům Albatros Pefkari se nachází na krásné pláži Pefkari, která leží v klidném prostředí lemovaná stromy. Na pláži mohou klienti využívat občerstvení formou plážového baru nebo vyzkoušet některý z mnoha nabízených vodních a plážových sportů. Centrum letoviska Potos je vzdáleno cca 10 minut chůze, letovisko Limenaria se nachází cca 3 km. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají menší zátoky, procházky podél mořských břehů a upřednostňují možnost stravování v místních tavernách.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---