Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agia Efimia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agia Efimia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Agia Efimia

Středisko Agia Efimia, tradiční rybářská vesnice a živý pitoreskní přístav, který je rájem potápěčů, jachtařů, rybářů a běžných rekreantů, se nachází ve skalnaté severovýchodní části ostrova Kefalonie, asi 30 kilometrů od hlavního města Argostoli. Za své jméno vděčí stejnojmennému kostelíku, který bývá v letní sezoně pravidelně centrem festivalu s tanci a tradiční řeckou hudbou.

Pláže u Agia Efimia

Agia Efimia není primárně letoviskem určeným k plážovému turismu. Přesto jsou dostupné pobřežní zátoky s oblázky na povrchu, kde je koupání možné. Nicméně pokud zatoužíte po typické dovolenkové pláži, známá pláž Myrtos, oceněná „modrou vlajkou“ Evropské unie a prý jedna z nejkrásnějších na ostrově, je vzdálena jen několik málo kilometrů. Některé další pláže pak najdete v okolí a dostanete se na ně většinou jen ze strany od moře, tedy po vodě. 

 Co v Agia Efimia ?

 Vesnička, zcela nově postavená po ničivém zemětřesení v 50. letech, je kouzelným místem k procházkám po dlážděných uličkách. Jen několik původních domů připomíná onu katastrofu, která tragicky zasáhla toto malebné místo. Dnes však není, až na zmíněné architektonické pozůstatky, po zemětřesení ani známky, všude je velmi čisto a záplava květin a ozdobných rostlin vás doslova uchvátí. V přístavu se pak můžete na chvíli posadit nad sklenkou něčeho dobrého či lahodným pokrmem a vychutnávat živou atmosféru přístavního života. Zdejší obyvatelé jsou obzvláště milí k návštěvníkům a postarají se o zpříjemnění vašeho pobytu.V místě určitě navštivte některou z taveren, kaváren a restaurací a ochutnejte něco z místní zemědělské produkce. Pokud však máte raději vlastní stravování, k dispozici vám budou supermarkety a malé obchůdky. Nechybí bankovní a poštovní služby, když budete potřebovat vybrat peníze nebo poslat dopis či pohled.

 Vesnice Agia Efimia je ideální startovní pozicí pro pořádání výletů po Kefalonii i mimo ni. Za vidění stojí některé staré vesničky ve vnitrozemí nebo archeologická naleziště. Velmi blízký ostrov Ithaka, který je vzdálen od Kefalonie po moři jen několik málo kilometrů, přímo vybízí k návštěvě. Výlet vydá na celý den. 

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Agia Efimia

Alexatos - studia a aprtmány od 21 527 Kč se všemi poplatky

Pěkná, dobře udržovaná vilka Alexatos má výbornou polohu. Stojí na klidném místě ostrova Kefalonie stranou od centra městečka, ale blízko je jak na pláž, tak i do přístavu.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---