Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Argostoli

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Argostoli, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Argostoli

Uživatel Lucie Přidala:

Argostoli je hlavní město ostrova, také důležitý přístav, jako mnoho jiných oblastí Kefalonie bylo silně poničeno velkým zemětřesením v r. 1953, leží v kryté zátoce Argostolského zálivu, zhruba ve středu ostrova. Z přístavu několikrát denně vyjíždí pravidelné trajektové linky do Lixouri, 2. největšího města ostrova ležícího na protější straně zálivu na poloostrově Paliki.

Argostoli a jeho zajímavosti

Argostoli je živé město, kde naleznete spoustu taveren, barů, obchůdků se suvenýry i velkým množstvím řeckých supermarketů. Čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu je centrem všeho dění, nelze si nevybrat ve které taverně, restauraci či baru si odpočinete po procházce městem. V přilehlých uličkách pak najdete menší obchůdky s potravinami a suvenýry. Během hlavní sezony je náměstí i hl. ulice Lithostroto uzavřena  a je určena pouze pro pěší.

Přímo na nábřeží lze nakupovat čerstvé ryby z malých člunů řeckých rybářů, zážitkem může být pozorování želv, které zde připlouvají.

Argostoli spojuje s protějším břehem kamenný most DRAPANU /z r. 1813/, asi v jeho polovině stojí obelisk - pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody.

V přístavu najdete také směrovku /1,5 km/ k vodním mlýnům KATAVOTRES, mořská voda, která poháněla mlýny se  ztrácela ve vápencových skalách, aby po 17 km vytékala na vých. pobřeží ostrova - u Karavomilos a Melisani. Cesta těchto vod byla objevena v r. 1963 rakouskými geology, kteří vodu obarvili. V současné době jsou mlýny již hodně zchátralé, zničené hlavně silným zemětřesením v r. 1953.

Na severním výběžku chrání vjezd do přístavu Argostoli nádherný, bíle zářicí maják FANARI.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---