Tipy na výlety

5 min.

Karpathos - výlety

Tipy na výlety od turistů / cestovatelů - Tipy na výlety a fakultativní akce CK

Máte vlastní tip na výlet?

Víte o nějakém místě, které by se ostatním mohlo líbit, ale nenašli jste ho zde? Myslíte si, že něco stojí za návštěvu a rádi byste o tom informovali ostatní? Napište nám. Rádi Váš návrh zvěřejníme.

Nejzajímavější místa:

Jako tip na výlet určitě doporučujeme všechna místa z našeho Katalogu objektů po levé straně. Přímé odkazy na jednotlivé kategorie jsou:

Uživatelka Ketuna přidala:

Doporučuji lodní výlet na neobydlený ostrůvek Saria, který velice těsně sousedí s Karpathosem na severovýchodě. Loď jede z Picadie asi dvě hodiny podél skalnatého pobřeží. Zakotvíte na opuštěné oblázkové pláži a podniknete asi hodinový výstup mezi skalami a jeskyněmi na vrcholek, kde uvidíte pozůstatky vesnice a miniaturní kostelík s překrásným výhledem. Sestoupíte zpět na pláž a při koupání můžete proplouvat mořskými jeskyněmi. Poobědváte na lodi a vrátíte se zpět do Picadie.

A fotky z výletu:


Karpathos - výlety nabízené CK a fakultativní služby

Olympos

Celodenní výlet - okružní plavba lodí z Pigádie /Karpathu/ do městečka Diafani a odtud se jede busem do horské vesničky Olympos, která patří k folklorním pokladům ostrova. Vesnička, která byla založená v roce 1420, je položena na hřebenu hory a uchvátí Vás svojí atmosférou. Popis výletu je od CK Alex.

Pláž Lefkos

Celodenní výlet na jednu z nejhezčích a nejznámějších písečných pláží ostrova Karpathos, kde moře vytvořilo tři podkovovité zálivy a spolu s bílým pískem pláže tvoří kouzelnou scenérii. Výlet je také takovou malou okružní jízdou po ostrově. Popis výletu je od CK Alex.

Nejznámější pláže

Jedná se celodenní výlet lodí z Pigádie, s krátkou zastávkou u pláže Kyra Panagia (s kostelíkem Kostel Kyra Panagia s červenou kopulí nad pláží), poté následuje vylodění na pláži Apella, která patří k nejkrásnějším na Karpathosu a kde se budete moci vykoupat. Váš zážitek pak umocní oběd připravený pro Vás na lodi kapitánem. Na cestě zpět absolvujete krátkou zastávku na další známé pláži Achata, která leží mezi nádhernými skalami. Popis výletu je od CK Alex.

Okruh po vesničkách

Na tomto výlětě Vás čeká návštěva horských vesniček Aperi, Volada, Othos, Piles, Finiki, Arkassa, Menetes a návrat do hlavního města. Při tomto celodenním výletě poznáte ty nejpůvabnější vesničky na ostrově Karpathos, budete okouzleni místní krajinou a můžete i ochutnat místní speciality. Popis výletu je od CK Alex.

Okruh ostrovem

Tento výlet je kombinací autobudového a pěšího výletu, který začíná ve vesničce Stes, kam se dostanete busem. Odkud půjdete pěšky do vesničky Volada (cca ½ hodiny), kde bude možné poobědvat (oběd není zahrnut v ceně zájezdu), a odkud se můžete vrátit busem do Pigadie - půldenní výlet, nebo, pokud budete pokračovat busem na pláž Ahata, kde se můžete vykoupat, - celodenní výlet. Popis výletu je od CK Alex.

NOČNÍ PIGADIA

Jedná se o večerní výlet autobusem do hlavního města Karpathosu Pigadia. V podvečer je odjezd z Lefkosu, následuje příjezd do Pigadie – volný čas spojený s možností nákupů, procházek po městě či posezení v některých místních restauracích či barech. Popis výletu je od CK Aeolus

TŘI PLÁŽE

Výlet je plavba lodí ke třem nejkrásnějším plážím na východním pobřeží – Agios Ioannis, Apella a Achata. Kapitán lodě vám připraví barbeque a chutné speciality naservíruje na dřevěných stolech na pláži. Popis výletu je od CK Aeolus

OLYMPOS

Toto je celodenní výlet do „živoucího muzea Řecka“. Výlet začíná v Pigadii a pokračuje plavbou lodí do přístavu v Diafani. Z přístavu vyveze turisty autobus klikatými hosrkými cestami do vesničky Olympos. Při cestě zpět bude zastávka v Diafani na koupání či pozdní oběd. Popis výletu je od CK Aeolus

SARIA

Tento výlet začíná plavbou z Pigadie. Loď zakotví na 10 min. v Diafani, poté cesta pokračuje do zálivu Palatia. Po příjezdu na Sariu výlet do Argosu, až se dostanete ke kapličce Sv. Zachariáše s panoramatickým výhledem na celý záliv Palatia. Popis výletu je od CK Aeolus

Naše tipy na zájezdy