Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Dodekanésy - ostrovy Rhodos a Symi

Poznávací zájezd Dodekanésy - ostrovy Rhodos a Symi, spojený s pobytem u moře.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Dodekanésy - ostrovy Rhodos a Symi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Dodekanésy - ostrovy Rhodos a Symi

Jedinečným lákadlem ostrova Rhodos jsou jeho kulturní pamětihodnosti. V historickém centru města Rhodos má člověk pocit, že se ocitl v dávné minulosti. Podobu ostrova určují antické stavby, památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na pobřeží se vypínají četné křižácké hrady, v horách stojí byzantské chrámy a kláštery.

Program zájezdu

1. den:

Praha -přílet na Rhodos. Ubytování.

2. den:

 EPTA PIGES – přírodně zajímavé údolí „Sedm pramenů“ s bujnou vegetací platanů a pinií. Atrakcí je 180 m dlouhý tunel, kterým se dá po kotníky ve vodě dostat k malebnému jezírku. Cesta vede též přes kopec porostlý piniemi. Kostel AGIOS NEKTÁRIOS zasazený v pěkném přírodním prostředí. LINDOS – jedna z největších turistických atrakcí Řecka. Bílé městečko s romantickými uličkami, nad kterým ční mohutná akropole s pevností, odkud se naskýtají nádherné pohledy na temně modré moře a bílý Lindos. Možnost koupání na nádherné pláži s průzračným mořem.

3. den:

KASTRO MONÓLITHOS – 240 m vysoký útvar s impozantním rytířským hradem. Po výstupu po kamenných schodech jsou návštěvníci odměněni úžasnými výhledy na pobřeží. ANCIENT KÁMIROS – rozsáhlé vykopávky antického městského státu s pěknou polohou nad západním pobřežím ostrova. Návštěva největší přírodní zajímavosti ostrova -PETALOUDES (ÚDOLÍ MOTÝLŮ) - potok protékající údolím, vodopády, tůně a dřevěné mostíky tvoří idylická zákoutí. Na konci údolí stojí klášter KALÓPETRA s pěkným kostelíkem a výhledem do kraje. Hora FILÉRIMOS. Akropole antického města Iálissos. V malebném komplexu jsou k vidění pozůstatky klášterního kostela, nový klášter s pěknými arkádami, křížová cesta lemovaná příjemným stromořadím a vyhlídka ve tvaru kříže, na který je možné vystoupit.

4. den:

Město RHODOS (UNESCO) – historicky významné hlavní město ostrova obklopují impozantní hradby. Za nimi se skrývá romantické staré město se spletí křivolakých uliček. Návštěvníky zaujme Rytířská čtvrť, Palác velmistra, turecká čtvrť s mešitami, turecké lázně a spousta dalších zajímavostí.

5. den:

 Pobyt u moře.

6. den:

 Lodní výlet (platí se na místě) na ostrůvek SYMI, který je považován za jeden z nejmalebnějších ostrovů Egejského moře, a proto na něj směřuje mnoho turistů z blízkého ostrova Rhodos. Na ostrůvku zaujme městečko na úbočí s prastarými kamennými domky a velký klášter Panormitis.

7. den:

Pobyt u moře.

8. den:

Koupání dle času letu. Odlet do Čech.

Změna programu vyhrazena.

Základní cena zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • dopravu mikrobusem
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 7x ubytování v hotelu
  • 7x polopenzi

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.