Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Rhodos

Oblast
Typ letoviska Rušné
Středisko Rhodos leží v nejsevernějším cípu Rhodu.
Kolem Rhodu vede kolem dokola hlavní silnice. Pojede-li po ní na kterékoli straně směrem na sever, vždy dojedete do Rhodu. V turistickém období počítejte s tím, že posledních cca 10 km před městem může být zvýšená hustota dopravy. Pokud jste si půjčili auto do Rhodu jedete jen na prohlídku, je vhodné zaparkovat u přístavu. Jsou zde místa placená, ale i místa ke stání bez poplatku. Z tohoto místa je to do starého města cca 10 minut pěšky.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Rhodos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
16 413 Kč
Hotelový pokoj
17 990 Kč
Hotelový pokoj
18 490 Kč

Rhodos - hlavní město

Hlavní město Rhodos je na ostrově úplným unikátem. Na jedné straně nabízí zázemí moderního města s hotely, obchodními centry a veškerým vybavením pro strávení aktivní dovolené (sporty i kultura a památky), ale zároveň nabízí řadu překrásných a klidných zákoutí, kde můžete být téměř sami a poznat ten správný duch historického města a původního života místních domorodců.

Pláže ve městě Rhodos

Rhodos se nachází na nejsevernějším výběžku ostrova. Kromě přístavu se pláže táhnou prakticky kolem dokola celého města. Na severozápadní straně začíná dlouhá pláž už u střediska Ixia a táhne se až k nejsevernější špičce. Oblázková pláž je široká 50-70 metrů, ale abyste se k ní dostali, musíte od hotelů a ubytovacích kapacit přejít hlavní silnici.  V reále to vypadá tak, že vyjdete z hotelů/centra Rhodu, přejdete silnici a máte před sebou široký pruh s občasnou zelení a s kompletním plážovým vybavením – taverny, půjčovny, lehátka …

Přímo ve špičce Rhodu je pak malý zelený park s budovou akvária (postaveno Italy v roce 1936 - zde je virtuální prohlídka). Budovu akvária obklopuje téměř kolem dokola 100 až 200 metrů široká pláž. Ta pak pokračuje po druhé straně špičky směrem na jihovýchod. A to je pro dovolenou asi ta nejhezčí část.

Pláž se jmenuje Eli, je dlouhá asi 800 metrů a po celé délce je cca 50-80 široká. Doprava už zde není tak frekventovaná a celé to vypadá spíše jako taková velká pěší zóna. Jsou zde cca pětipatrové hotely, před kterými je zelený pruh se stromy a trávníky a chodník plynule přechází v pláž. Máte li rádi rušný život, je to místo přesně pro Vás. Přízemí hotelů je vyhrazeno obchůdkům a tavernám a jsou jich zde snad tisíce. A každá tavernička i každý obchůdek jsou jiné. Na pláži je veškeré myslitelné vybavení, celé místo prostě “žije“. Naleznete zde i množství půjčoven nejrůznějšího sportovního vybavení.

Rhodos - památky

Samozřejmostí města Rhodos je i ohromné množství památek a zajímavostí – kromě již zmíněného akvária je to například starý přístav Mandraki, kostel (Church of Evangelismos) naproti přístavu, větrné mlýny nebo Národní divadlo ostrova Rhodos, které má kapacitu 1070 míst a je známé v celém oblasti Egejského moře pro svoji vynikající akustiku. 

Avšak naprostou dominantou, kvůli které Rhodos navštěvují ročně statisíce lidí, je staré město – unikátní lokalita plná památek z doby Byzanstké, Ottomanské i středověku. Díky tomuto zařadilo UNESCO tuto oblast mezi světové kulturní dědictví. Staré město je tak rozsáhlé, že jsme mu věnovali samostatnou stránku: Viz zde: Rhodos - staré město (Rhodos - old town)

Okolí města Rhodos

Co se týká okolí města a střediska Rhodos, tak s tím je to trochu horší. Pro aktivní pobyt s nočním životem, koupáním a neomezenou zábavou je středisko Rhodos super.  V centru hlavního města Rhodu je celá ulice "Bar Street" plná barů, diskoték a nočních klubů. Také ve staré části města je množství menších zábavních podniků s osobitou až orientální atmosférou. Jako výchozí místo pro poznávání ostatních krás ostrova však město Rhodos úplně ideální není. Rhodos je ve špičce ostrova a abyste se do něj dostali, musíte projet relativně nezáživnou oblastí (horní třetina ostrova), která bývá často ucpaná a přeautovaná. Také je problém s parkováním zapůjčeného vozu v blízkosti Vašeho hotelu.

Pokud budete chtít z města Rhodos vyjíždět za krásami ostrova, které jsou až ve spodních dvou třetinách, počítejte vždy s cca hodinou, než se dostanete na předměstí města a zase s hodinou po cestě zpět, než se z oblasti okolo začátku města dostanete do jeho centra. Jinými slovy, chcete li poznávat krásy ostrova, zkuste jiná střediska, jako jsou třeba Lindos, Pefki či Kolymbia a do města Rhodos si jen udělejte jednodenní výlet. 

Na okraji města Rhodu směrem k východnímu pobřeží je také jediný Lidl na ostrově, kde si mohou levně nakoupit ti, kdo preferují ubytování s vlastním stravováním. Ceny jsou zde výhodnější než v menších supermarketech v jednotlivých střediscích ostrova.

Pro koho je středisko Rhodos vhodné?

Chcete-li zábavu a ruch a noční život a stačí Vám na prohlídku jen staré město, tak neváhejte a jeďte právě sem. Vzhledem k ruchu a charakteru střediska bych místo nedoporučil rodinám s malými dětmi.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Tipy na hotel v letovisku Rhodos

Semiramis od 18 490 Kč se všemi poplatky

nově zrekonstruovaný městský moderní hotel Semiramis s příjemnou přátelskou atmosférou se nachází v klidném prostředí na západním pobřeží hlavního města Rhodos. Centrum letoviska a památky starého města Rhodos - staré město jsou vzdáleny cca 10 – 15 minut chůze. Vodní sporty jsou ve vzdálenosti cca 1km.

1.

Lomeniz Beach

Hotel Lomeniz Beach, který je ideální volbou pro strávení aktivní dovolené, se nachází ve východní části města Rhodos, asi 100 m od písečné pláže a momentálně rekonstruovaného přístavu. Hotel Lomeniz je charakteristický svou velmi příjemnou přátelskou atmosférou a vstřícným personálem. Do centra Rhodu se dostanete chůzí asi za 20 min. U hotelu je autobusová zastávka odkud Vás linka městského autobusu doveze do centra nebo si můžete zajet na některou z dalších městských pláží.

2.

Mediterranean od 17 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Mediterranean se nachází u písčito-oblázkové pláže nedaleko centra města Rhodos, městského akvária, kasina a starobylé části hlavního města. V okolí se nachází spousta obchodů, restaurací, taveren a barů. Vzdálenost od letiště cca 14 km

3.

Sylvia

Sylvia hotel se nachází v hlavním městě stejnojmeného ostrova Rhodos. Jen pár desítek metrů od hotelu spatříte Staré město, které je opevněné mohutnými středověkými hradbami. Cca 800 metrů od hotelu se nachází známý přístav Mandraki, který je vhodný k večerním procházkám, V hlavním městě můžete kromě návštěv restaurací, taveren, kaváren a obchodů vidět i historické vykopávky, muzea a můžete načerpat místní odpočinkovou atmosféru. Letiště je vzdáleno cca 20 km.

4.

Belvedere hotel

Velmi příjemný a kvalitní městský hotel Belvedere má výbornou polohu přímo u městské pláže Kanari Beach a nedaleko od starobylého centra města Rhodosu ( 10 min chůze). V blízkém okolí hotelu Belvedere naleznete mnoho kaváren, restaurací, barů a obchodů. Doporučujeme i pro náročnější klienty, kteří chtějí bydlet u pláže, ale přesto v dosahu města.

5.

Astron od 16 413 Kč se všemi poplatky


Městský hotel Astron je situován v klidné části centra hlavního města Rhodos. Vyznačuje se skvělou polohou jen 150 m od písečné pláže a zároveň v pěší dostupnosti od nejvýznamnějších historických památek hlavního města. Nabízí ubytování se snídaní, takže jeho hosté budou mít možnost vyzkoušet něco z pestré nabídky restaurací. Ty najdete společně s množstvím barů, taveren, kaváren a obchodů v těsné blízkosti hotelu. Doporučujeme všem těm, kteří hledají aktivní dovolenou a hotel s výbornou polohou v centru města a blízkosti pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---