Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Poznávací zájezd Okruh Krétou

Poznávací zájezd po ostrově Kréta, spojený s odpočinkem u moře. Trasa zájezdu Okruh Krétou:Heraklion - Knóssos - Arkadi - Plakias - Festos - Gortys - Matala - Preveli - Kourtaliotiko - Spili - Rethymno - Kournas - Chania - Paleochora

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Poznávací zájezd Okruh Krétou, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Okruh Krétou

Poznávací zájezd po Krétě s pobytem u moře.

Trasa poznávacího zájezdu:

Heraklion - Knóssos - Arkadi - Plakias - Festos - Gortys - Matala - Preveli - Kourtaliotiko - Spili - Rethymno - Kournas - Chania - Paleochora

Program:

1.den

 Odlet z Prahy do HERAKLIA, návštěva zpřístupněné části Archeologického muzea v HERAKLIU s mimořádně cennými sbírkami. Nocleh v hotelu v oblasti Heraklia.

2. den

Snídaně, odjezd do KNÓSSU (nejznámější sídlo minojských králů), návštěva pozůstatků raně byzantského kláštera ARKADI, odjezd do letoviska PLAKIAS. Nocleh ve studiích a apartmánech.

3.den

 Odpočinek v Plakiasu nebo fakultativní lodní výlet (nebo pěší výlet soutěskou Kourtaliotiko) na palmovou pláž PREVELI. Nocleh ve studiích a apartmánech (Plakias).

4.den

Odjezd na prohlídku archeologického naleziště FESTOS (2. nejdůležitější minojské sídlo), dále návštěva archeologického naleziště GORTYS s bazilikou sv. Tita a návrat přes letovisko MATALA (nejznámější pískovcové jeskyně), fakultativně oběd nebo možnost koupání. Nocleh ve studiích a apartmánech (Plakias).

5.den

Půldenní výlet do kláštera PREVELI s krátkou zastávkou v soutěsce KOURTALIOTIKO s vodopády, návštěva lázeňského městečka SPILI. Nocleh ve studiích a apartmánech (Plakias).

6.den 

Odjezd do historického města RETHYMNO (prohlídka benátské pevnosti a historického centra s benátskými a tureckými památkami), krátký přejezd ke sladkovodnímu jezeru KOURNAS s pozdním obědem a následující ochutnávkou vín. Nocleh v hotelu v oblasti Chanie.

7. den

Odpolední prohlídka starého města CHANIA (hradby ze 16. století, benátský přístav, patricijské domy, velká tržnice a Archeologické muzeum), odjezd do letoviska PALEOCHORA. Nocleh ve studiích a apartmánech.

8.-9.den

Odpočinek v Paleochoře nebo některý z fakultativních výletů (např. do soutěsky SAMARIA či AGIA IRINI, lodní výlet na pláž ELAFONISSI), příp. individuální výlet do okolí (např. soutěskou na půvabnou pláž ANIDRI. Nocleh v Paleochoře. Vhodnou túru Vám pomůže vybrat průvodce Viamare. Vypravte se určitě do krásné krétské přírody! (Pevná obuv nutná!)

10.den

Odpočinek v Paleochoře, Krétský večer. Nocleh ve studiích a apartmánech.

11.den

Odjezd do Chanie, odlet do Prahy.

Informace o ubytování

2x nocleh v hotelu** v 1-3lůžkových pokojích se snídaní, 8x nocleh v 1-4lůžkových studiích či apartmánech bez stravy

Změna pořadí jednotlivých výletů je vyhrazena.

Zájezd se uskuteční při minimální obsazenosti 15 osob.

MAXIMÁLNÍ DENNÍ DOBA STRÁVENÁ V AUTOBUSU POUZE CCA 1 - 2,5 HOD.!

Cena zahrnuje

Letenky Praha–Heraklion, Chania–Praha včetně poplatků spojených s leteckou dopravou (poplatky: 2000 Kč), autokarovou dopravu v průběhu okruhu, ubytování dle programu (2x nocleh v hotelu** se snídaní, 8x nocleh ve studiích či apartmánech bez stravy), služby česky mluvícího průvodce (výklad může podávat pouze v autobuse), místní průvodce na Knóssu (v češtině), 1x oběd s ochutnávkou vín, Krétský večer, komplexní cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje-příplatky

Vstupy do navštívených objektů, fakultativní výlety 1lůžkový pokoj/studio, doporučená částka na vstupy: cca 60-80 EUR

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.