Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Chania

Oblast
Typ letoviska Rušné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Chania, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Chania

Chania je překrásné romantické město nazývané Benátkami východu a  Kráskou západu. Chania leží na severním pobřeží ostrova v jihovýchodním výběžku zálivu Chania, omývanému vodami Krétského moře.

Chania a památky

Zvláštní půvab propůjčuje Chania pohled  na benátské domy a vysoké vrcholy pohoří Lefka Ori  v  pozadí, krásu Chania pak podtrhují také malebné úzké uličky v centru města. Staré město obklopují 3 km dlouhé hradby ze 16. stol., zbytky benátské pevnosti Schiavo jsou v současnosti restaurovány.  Dále v Chania najdeme benátský přístav s majákem na konci mola - La Laterna, staré zbrojnice, které v současnosti slouží jako skladištní doky a z části k výstavním účelům, Janičářskou baštu. Chania má 3 velká muzea - v katolické kostele umístěné Muzeum lidového umění, v gotickém chrámu Sv. Františka je Archeologické muzeum a v bývalé pevnosti Firkas je umístěno Námořní muzeum. V centru Chania nám nabídne příjemné ochlazení budova Tržnice z r. 1911, která je postavena ve tvaru rovnoramenného kříže, po procházce městem si můžeme odpočinout  v městském parku s minizoo.

Další detaily o Chania na internetu.

Video

Historie města Chania

Chania byla založena ve 13. stol. Benátčany pod názvem La Canea, na místě antického města Kydonia - název byl odvozen od mélon kydonion - kdoule.Podle Homéra založil původní osadu Kydon vnuk krále Minose. V r. 1645 byla Chania jako první na Krétě dobyta Turky, turecká okupace skončila r. 1897. Za 2. svět. války byla Chania dosti zničena, přesto se zde zachovalo velké množství historických budov. Chania je 2. největší město Kréty, hlavní město nomu-okresu Chania.  Do roku 1971 byla Chania hlavním městem Kréty.

Kde Chania leží ?

Nomos Chania - kraj Chania patří k nejkrásnějším oblastem Kréty, na severním pobřeží najdeme 3 velké poloostrovy, které obklopuje Krétské moře : Gramvousa, Rodopou a Akrotiri (všechny západně od Chania). Poblíž letoviska Platanias (západně od Chania ) je možné vidět ostrov Agia Theodori. Střední a jižní část kraje Chania pokrývá pohoří Levka Ori s nejvyšší horou Pachnes /2453 m n. m./ V jihozápadní části pohoří se rozprostírá řecký národní park Samaria, součástí kraje Chania je i největší krétský ostrov Gavdos, na kterém se nachází nejjižnější místo Evropy.

Jak se od Chania dostat ?

Chania leží na severním pobřeží Kréty, cca 130 km západně od hl. města Heraklion.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Chania

Poseidon

Komplex nových moderně zařízených vil Poseidon stojí na svahu nad zálivem Kalathas asi 10 km východně od historického města Chania. Mezinárodní letiště v Chanii je vzdáleno necelých 30 min. jízdy autem. Nejbližší pláž Tersanas leží přibližně 900m od vil. Z vil je krásný výhled na moře a na západ slunce nad Chanií a přístavem Souda. Nejbližší taverna a obchody jsou ve vzdálenosti do 1km od vil.

1.

Elotia hotel

Rodinný hotel Elotia se nachází na poloostrůvku Agia Apostoli, považovaného za nejkrásnější místo celé severozápadní Kréty. Najdete zde místa s hezkými zálivy, písečné pláže zakončené skalisky. Hotel bude vyhovovat všem, kteří ocení nádherné pláže, blízkost služeb a velmi dobrou dostupnost do města Chania, cca 4 km. 

2.

Golden Sun

Příjemný hotel Golden Sun je součástí komplexu 2 budov Golden Sands & Sun. Leží na ostrově Kréta na okraji města Chania, v části nazývané Chrisi Akti (zlatá pláž) cca 4 km od centra města, kam je přímé autobusové spojení z nedaleké zastávky.

3.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---