Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Balos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Balos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Balos

Malebná vesnička s ještě malebnější, skoro půl kilometru dlouhou pláží zvaná Balos se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Samos, lemována skalisky a kopci porostlými řidší nízkou zelení. Dopravit do Balos se můžete nejlépe pronajatým automobilem nebo motorkou. Ubytování v Balos má spíše charakter rodinný, nikoliv masový jako mívají plážové hotelové komplexy. V tavernách si můžete pochutnat na čerstvých darech moře, rybách, pečivu, zelenině, ovoci a dalších tradičních potravinách a pokrmech z domácí produkce.

Pláž u Balos

Pláž Balos sice nemá plavčíky, nenajdete tu tréninková centra vodních sportů ani všudypřítomné bary lákající na předražené barevné nápoje, ale zato vše vynahradí skutečně impozantní scenérie, která se nabízí – tyrkysová průzračná voda, skrze kterou vidíte na samé mořské dno až do vzdálenosti několik desítek metrů od břehu, mohutná skaliska zelené a šedé barvy jako kulisa té vší nádhery. Krom toho ničím nerušený klid, jen šumění mořských vlnek, soukromí a odpočinek. Nikdy nemusíte namáhavě hledat své místečko, kde rozložíte deku nebo lehátko, protože pláž nebývá plná. Její povrch je pokryt oblázky, takže je dobré zvolit vhodnou obuv. Jinou, neméně pěknou pláží v okolí Balos je pak Psili Ammos, která je písčitá a umožňuje oddávat se nudismu

Co v Balos a okolí

Protože je Balos jen malá ospalá vesnička tradičního rázu, s poklidným tempem života, nehledejte tu žádné bujaré oslavy a večírky. Doslova jako v ráji se v Balos budou cítit hlavně ti, kteří si chtějí užít naprostý relax a pohodu spojenou s koupáním v moři, případně výlety po okolí. Zdejší obyvatelé jsou moc milí a pomohou vám strávit krásný čas vaší dovolené.

Pokud hledáte širší nabídku služeb, vydejte se z Balos do nedaleké vesnice Pyrgos, která leží asi 10 kilometrů od resortu Balos.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel v letovisku Balos

Princess Tia

Rodinný hotel Princess Tia stojí pod skalnatým útvarem 20 m od krásné oblázkové pláže na okraji vesničky Balos. Svou architekturou dokonale zapadá do místní přírody.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---