Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kerveli

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kerveli, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Kerveli

Jen několik málo kilometrů od hlavního města ostrova Samos, na nejvýchodnějším pobřeží se nachází malý rekreační resort s názvem Kerveli. Je pohlcen v malebné lesní zeleni a na březích zálivu, ve kterém spočívá, omýván tyrkysovou mořskou vodou. Díky své poloze na východě země poskytuje Kerveli příležitost ranním ptáčatům uvidět jeden z nejkrásnějších východů slunce v celém Řecku. Stejně tak měsíc tu za teplých letních nocí vytváří nezapomenutelné scenérie.

Okolí a pláže Kerveli

Všudypřítomné zelené kopce se v místě, kde leží letovisko Kerveli, svažují do moře, a tak při březích vytvářejí zátoky s rozkošnými plážemi. Jednou z nich je právě ta v Kerveli, odkud dohlédnete až na pobřeží Turecka. Její povrch, který přechází do hloubky jen velmi mírně, tvoří ploché oblázky.  Dále od břehu navíc můžete pod nohama pocítit příjemný písek. Voda je čistá, krásně modrá, příjemně teplá a klidná. Díky dostatku mělčin poskytuje výhodné prostředí pro bezpečné koupání dětí a těch, kteří svým plaveckým schopnostem tolik nevěří. Na své si však přijdou i příznivci vodních sportů, hlavně pak potápění a šnorchlování. Některé aktivity lze provozovat přímo na pláži, třeba plážový volejbal.

Kerveli - co tam

Ač v letovisku Kerveli vládne božský klid, neznamená to, že nelze podnikat nejrůznější aktivity. Okolí protkané lesními pěšinkami v kopcovité krajině láká třeba pěší turisty. Vyrazit můžete na pěknou procházku nebo rovnou náročnější túru. Pokud chcete poznávat další oblasti Samosu, využijte nabídky cestovních kanceláři či hotelů, které pořádají výlety na vzdálenější místa. 

Ve vesnici Kerveli je k dispozici několik taveren s tradičními pokrmy a také bary, kde můžete osvěžit tělo v letním horku. Nákupní možnosti nejsou velké, ale dodávají vše potřebné.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel v letovisku Kerveli

Platanaki vilky od 27 499 Kč se všemi poplatky

Nové moderní vilky Platanaki stojí ve svahu nad pláží Platanaki. Na pláž se dostanete velmi rychle jen za pár minut, projdete-li zahradou a pak použijete schodiště. První možnost stravování je na pláži. Další taverna je na pláži Kerveli, vzdálené asi 15 minut chůze. Tam je také i malý obchod.

1.

Kerveli Village

Klidný hotel Kerveli Village s příjemnou atmosférou, vystavěný v klasickém řeckém stylu, se nachází na východním pobřeží ostrova Samos. Jeho 6 budov je situováno do svahu u zálivu, proto doporučujeme jen pro mladší a střední generace. Zdejší místo nabízí velkolepé výhledy do místní panenské krajiny, které jsou na jaře posety orchidejemi, bramboříky, omamnou vůní oregana, heřmánku a tymiánu. V létě je malebnost prostředí dokreslena zvukem cikád. V zahradě naleznete unikátní umělecká díla a nábytek. Hlavní město je vzdáleno cca 9 km, dopravu do města zajišťuje zdarma hotelový mikrobus. Letiště je cca 20 km. Obchody naleznete cca 500 m od hotelu, kam lze dojít pěšky. V okolí jsou též 2 taverny s místními specialitami - jedna na sousední pláži, druhá ukrytá v divoké přírodě. Doporučujeme pro velmi klidnou, relaxační dovolenou. Supermarket je cca 5 km směrem na hlavní město (Bazaar a Lidl). 

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---