Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Samos - město

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Samos - město, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Hlavní město Samos

Hlavní město a zároveň největší přístav řeckého ostrova Samos se nachází při jeho severovýchodním pobřeží a dělí se na starou, historickou část zvanou Vathy, a novou, moderní s názvem Samos. Tradiční domky jsou tu vysázeny na kopcích kolem krásného zálivu, zatímco blankytné moře neúnavně omývá jeho břehy. Není proto divu, že příliv turistů do tohoto rozkošného místa stoupá. Avšak přesto se Vathy alias Samos nepřizpůsobuje cestovnímu ruchu více, než je potřeba, a snaží se udržet si své dlouholeté tradice. Procházka malebnými uličkami Samosu plnými květin a omamných vůní, přístavem, náměstíčky či po pobřeží se tak může stát nezapomenutelným zážitkem.

Pláž u Samos

Jediná pláž městečka Samos je oblázková s tyrkysově zabarvenou vodou a potřebným pohodlím. Pokud zatoužíte po troše romantiky a více soukromí, vydejte se na průzkum okolí Samosu, které ukrývá další malé zátoky, zákoutí a pláže, které čekají jen na vás. Naopak jiné, například Psili Ammos, patří k těm kvalitně vybaveným, navíc s možností vodních sportů, pokud hledáte ještě větší komfort a širší nabídku služeb.

Co v městě Samos

Protože je Vathy / Samos hlavním správním, kulturním a obchodním centrem ostrova, jsou zde soustředěny veškeré rozvinuté služby – bankovní instituce, ubytovací kapacity, hromadná doprava, muzea, markety, butiky, lékárna, klenotnictví, krámky se suvenýry a tradičním zbožím zdejší produkce. Při procházkách zavítejte do Archeologického muzea, kde můžete spatřit skutečně unikátní, více než pětimetrovou chrámovou sochu, proti které si budete připadat malí jako mravenci. Zajít se dá do městské galerie či navštívit další muzea a památky. Na Pythagorově náměstí se lví sochou uprostřed, které je centrem města a jakýmsi místem setkání, najdete spoustu kaváren, restaurací a taveren k příjemnému posezení a pozorování okolního ruchu nad sklenkou drinku či zdejšího sladkého vína a talířem s nějakou řeckou dobrotou.

Okolí Samos

Hlavní město ostrova Samos je ideálním výchozím bodem pro poznávání zbytku území. Díky zeleným kopcům ve vnitrozemí se tu daří pěší turistice. Při dlouhých vycházkách můžete narazit na okolní vesnice Kamara nebo Agia Paraskevi, kde se lze posilnit v tradičních stylových tavernách.

Noční život v Samos

V noci se město Samos proměňuje v ještě živější místo plné diskoték a klubů, které vyhrávají a nalévají až do rozbřesku. Ty lákají hlavně mladé návštěvníky. Hosté, pro které není toto představou ideální dovolené, mají spoustu jiných možností, jak  vyplnit odpočinkový čas po západu slunce – mohou vyrazit na romantickou procházku městem či po pláži nebo posedět v přítmí příjemné kavárny při pobřeží.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel v letovisku Samos - město

Samos Bay

Hotel Samos Bay stojí ve svahu bezprostředně nad krásnou pláží Gagou na sever od hlavního města Samos. Na oblázkovou pláž se dostanete po schodech. Pláž je chráněná před poryvy větru a tak koupání je zde nádherné a voda neuvěřitelně modrá. Snadná dostupnost hlavního města je bezesporu velkou výhodou. Příjemnou procházkou podél pobřeží dojdete do centra města ani ne za 20 minut. Můžete použít i místní dopravu.

1.

Gagou Beach

hotel Gagou Beach se nachází na okraji klidné části letoviska Samos. Malá, příjemná, upravená oblázková pláž a moře jsou ve vzdálenosti jen cca 30 m, přes silnici. Hotel je postaven v mírném svahu a ze všech částí hotelu je překrásný výhled na moře. Centrum města Samos s možností zábavy i nákupů je vzdáleno cca 8 minut chůze, přístav je vzdálen cca 700 m. Velmi příjemná je večerní osvětlená promenáda podél pobřeží, kdy lze nasát magickou prázdninovou atmosféru. V bezprostřední blízkosti Gagou Beach je kavárna, restaurace a obchůdky. Ve vzdálenosti cca 300 m (pod městskou nemocnicí) začíná třída s noční bary a kluby. V centru městečka doporučujeme navštívit archeologické muzeum orthodoxní kostel, dále je zde radnice, pěší zóna s obchody, butiky, restauracemi a bary. Na opačném konci městečka stojí za návštěvu muzeum vína.

2.

Blue Style Resort

Centrum města Samos cca 1 km - Nejbližší nákupní možnosti 500 m - Restaurace a bary cca 50 m - Letiště Samos cca 17 km

3.

Ino

Příjemný hotel Ino skládající se z několika terasovitě umístěných bloků je situován na kopci nad městem Samos a nabízí nádherné výhledy na celý záliv. Centrum města je od hotelu vzdáleno asi 1 km, dostanete se do něj pohodlně příjemnou procházkou. Hotel je vhodný pro klienty, kteří chtějí svoji dovolenou trávit poznáváním nádherného ostrova či pro ty, kteří dávají přednost stravování v tavernách či restauracích. Hotel Ino nedoporučujeme klientům s pohybovými obtížemi.

4.

Anthemis

Apartmánový komplex Anthemis situovaný v kopci s unikátním výhledem do krajiny a na azurově modré moře se nachází přibližně 15 km od letiště, asi 1,5 km od města Samos a od hlavního přístavu a cca 200 m od písečnooblázkové pláže .

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---