Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Soutěsky, hory a moře Kréty

 Soutěsky, hory a moře Kréty  je poznávací zájezd s pobytem u moře.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Soutěsky, hory a moře Kréty , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Soutěsky, hory a moře Kréty

Kréta je největší z řeckých ostrovů. Je oblíbený pro své přírodní krásy, rozmanitou krajinu, kde turisté mohou obdivovat hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy, náhorní plošiny i nádherné památky, spojené zejména s jednou z nejstarších civilizací lidstva - minojskou kulturou. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří využívají nejen hlavní dálkovou evropskou trasu E4 vedoucí ze západního na východní pobřeží s odbočkami na jih ostrova, ale i ostatní značené cesty v horských masívech.

Vydejte se s námi na cestu po tomto úžasném ostrově opředeném mytologickými pověstmi a objevujte nespoutanou přírodu soutěsek západní Kréty. Vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů, seznámíte se s minojskou civilizací i antickou i benátskou kulturou. Užijete si i odpočinku na písečných plážích a koupání v nádherném tyrkysovém moři. Ochutnáte nejen krétské speciality, ale i pověstnou rakiji.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy na ostrov KRÉTA, přejezd na ubytování na pobřeží v blízkosti města CHANIA. Večer procházka starým městem a přístavem v Chanii s kouzelnou středověkou atmosférou úzkých uliček, benátskou pevností a spoustou hospůdek lákajících k posezení.

2. den:

Přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu Omalos, odtud pěší túra národním parkem, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.

3. den:

 Odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka Sirikári k dórské pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne koupání v moři.

4. den:

 Přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m., nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol - 1850 m n. m. Na celé cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny včetně pohledů do soutěsky Samaria. Uvidíme bizarní tvary pokroucených borovic ošlehaných větrem, i mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer koupání v moři.

5. den:

Celodenní výlet na jižní pobřeží, z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA s třemi lehkými lezeckými partiemi. Možnost zkrácení výstupem do vesničky Livaniana. Odtud a od mostu na konci soutěsky odjezd zpět na ubytování.

6. den:

Ráno přejezd na ubytování v blízkosti hlavního města HÉRAKLIONU. Odpoledne prohlídka nejslavnějšího archeologického naleziště minojské civilizace KNÓSSU známého i z mytologie, z pověstí o labyrintu Minotaurovi.

7. den:

Přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě, ZAROS známé i svými vodními mlýny a líhněmi pstruhů. Okolo jezera Votamos stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáváme i zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, korytem potoka s tůňkami a kaskádami při dostatku vody. Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. K večeru koupání v moři.

8. den:

Odlet do ČR.

Změna programu vyhrazena.

Základní cena zahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • zpáteční letenku
  • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
  • transfer z/na letiště
  • místní transfery dle programu
  • vedoucí zájezdu

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.