Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Chora Sfakion

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Chora Sfakion, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Chora Sfakion

Malé městečko se 400 obyvateli a zbytky středověkého opevnění se nachází na jižním pobřeží západní Kréty a je součástí provincie Chania. Toto místo je nejjižnějším bodem Evropy a je známé především díky tomu, že se stalo díky své poloze a malému přístavu„příjezdním“ stanovištěm výletníků ze soutěsky Samaria.  Většina místních obyvatel se zde živí tradičním způsobem a to buď pastevectvím, rybařením, a nebo pěstováním oliv.

Historie vesnice

Chora Sfakion bylo ve své historii mnohokrát dějištěm nejrůznějších odbojů. V  19.století bylo důležitým centrem odporu v boji s Turky a po úspěšném obsazení Kréty Němci, v roce 1941 tudy ustupovali spojenecké jednotky.

Co zde?

Díky své poloze je tato oblast přímo předurčená k pěší turistice a prozkoumávání zdejších kaňonů a soutěsek. Pobřeží lemuje křišťálově čisté moře s klidnou vodou. V městečku naleznete tradiční taverny, obchůdky a studia k pronájmu.  Dalším z doporučených cílů je pevnost Frangokastello, nebo také jeskyni Daskaloyiannis, ve které se za zlých časů ukrývali místní, kteří zde vybudovali jednoduchou mincovnu, ve které razili revoluční mince.

Detailní lodní řád spojení Paleochora - Gavdos - Sougia - Agia Roumeli - Loutro - Chora Sfakion viz.  Lodě na Krétě

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Chora Sfakion

Vritomartis od 38 907 Kč se všemi poplatky

Hotelové pavilóny Vritomartis stojí ve velmi pěkné zahradě nedaleko mořských břehů, 2 km od Chora Sfakion na jihu ostrova Kréta. Na krásnou písečno-oblázkovou pláž Filaki je to asi 650 m, ale v hotelu je malý mikrobus, který zdarma zajišťuje několikrát denně dopravu z hotelu k pláži a do Chora Sfakion. Na pláži Filaki je malý snack bar, který provozuje hotel.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---