Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agia Roumeli

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agia Roumeli, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Popis Agia Roumeli

Agia Roumeli není samostatné středisko, ale koncový bod jedné z největších atrakcí ostrovu Kréta - soutěsky Samarie. Hlavní dominantou je velká pláž s přístavem, kde čekají lodě na turisty, kteří prošli soutěskou Samaria a nyní se potřebují dostat do některého z přístavů, kde na ně čekají autobusy, které je vyvezly na náhorní pločinu Omalos, kde soutěska Samaria začíná.

Co v Agia Roumeli?

I když je možné v Agia Roumeli najít vodné ubytování i tavernu, je toto místo vhodné jen pro ty, kdo ví, co hledají. Kromě lodě se dá do Agia Roumeli dostat jen pěšky. Nádherné okolí a vysoké hory vytvářejí úchvatné panorama, ale to je vše. V Agia Roumeli není žádný noční život a po tom, co odjedou poslední lodě, tam je naprostý klid a ticho.

Jak se do Agia Roumeli dostat?

Způsobů je více. Asi nejjednodušší je lodí jezdící mezi Paleochorou a Chora Sfakion. Ostatní způoby jsou velmi obtížné - buď byste sem došli pěšky podél pobřeží ze Sougie, což je jedna z nejnáročnějích a nejnebezpečnějších (ale také nejkrásnějších) cest na Krétě, nebo od Chora Sfakion, což je zase nepříjemné, neb část cesty (několik kilometrů) vede pískem. No a další cesta je pak soutěskou Samaria. Pokud jdete v rámci nějakého organizovaného výletu, tak okolo 15:00 se dostanete do Agia Roumeli, dvě tři hodiny poležíte na pláži a užijete si moře a okolo 18:00 Vás z Agia Roumeli odveze loď zpět k autobusu.

Detailní lodní řád spojení Paleochora - Gavdos - Sougia - Agia Roumeli - Loutro - Chora Sfakion viz.  Lodě na Krétě   Odkazy o Agia Roumeli na internetu: Agia Roumeli

Video z Agia Roumeli

A tady je pár záběrů, jak to v Agia Roumeli vypadá

Video

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---