Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Afandou

Oblast
Typ letoviska Klidné
Afandou leží na severojižním pobřeží Rhodu, cca 20 km od hlavního města Rhodos a 5 km od střediska Faliraki.
Z letiště je to velmi jednoduché - kousek za výjezdem se dáte doprava na severovýchod, po deseti km je křižovatka, kde se tato cesta skrze ostrov napojuje na okruh okolo ostrova. Zde se dáte doprava jako na Lindos (ne Rhodos) a po pěti km jste ve Faliraki a po dalších pěti v Afandou.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Afandou, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Afandou

Afandou je velmi zvláštní. Možná, že Vám bude začátek popisu připadat negativní, ale neberte to tak. Pro učitou klientelu je Afandou naopak velmi vhodné. Osobně bych to ale asi ani střediskem nenazýval. Jedná se o větší vesnici cca 1,5 kilometru od pláže.  Mezi Afandou a pláží je hlavní silnice spojující jih a sever ostrova, takže je velmi frekventovaná. Samozřejmě má vesnička všechno možné – taverny, obchůdky, bary. Z hotelu na pláž je to však poměrně daleko a cesta je nepříjemná. Zájezdy se tam prodávají většinou do hotelů či apartmánů přímo u pláže, ale i tady je to poměrně zvláštní. Pláž je cca 5km dlouhá a je to naprostá placka. Zde jsou fotky pláže. Zhruba 50-100 metrů je písek s oblázky a pak jsou až k silnici jakási políčka či zahrady (ovšem vše vypadá šedivě a neudržovaně, pravděpodobně téměř pořád zaváté pískem z pláže). V tom všem je občas strom nebo skupinka stromů a nějaká plechová bouda. Do Afandou zajíždí turistický vláček.

Nedaleko Afandou směrem na severovýchod jsou překrásné jeskyně Erimokastro Caves.

Pláže v okolí Afandou

Nedaleko Afandou se nalézá několik hezkých pláží. Pláž Afandou a Traganou jsou vlastně jedna a ta samá, jen jiná část, ale pokud se budete chtít podívat za hezkým prostředím a romantikou, určitě navštivte pláže Ladikou a Anthony Quinn, které jsou asi 5 km severně. I když to lze pojmout jako celodenní pěší výlet, je lepší si půjčit auto.

Pro koho je Afandou vhodné?

Středisko Afandou bych doporučil lidem, kteří vyhledávají klid, pohodu a chtějí si odpočinout. Do Afandou se dělají i celkem drahé zájezdy do luxusního hotelu Afandou bay, je to však hlavně pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v luxusním hotelu mezi bazénem a pláží a nevadí jim, že okolo široko daleko nic není. I na pláži pravděpodobně nebude přelidněno, protože pláž je velká a dlouhá a okolo opravdu téměř nic není, takže tam nemá kdo přijít. Hledáte-li klid a relaxaci a chcete si vzít knížku a jen odpočívat, je Afandou ideální. Vzhledem k poloze je středisko Afandou také vhodné pro ty, kdo chtějí cestovat a hledají ubytování vhodné jako výchozí bod. Určitě si však zajistěte auto předem, na místě toho moc není, a když už, tak je to předražené. Za zábavou si můžete zajet a klid, jako je zde, jinde budete hledat těžko.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Tipy na hotel v letovisku Afandou

Sivila

Dvoupatrovou budovu hotelu Sivila naleznete v kouzelné části ostrova Rhodos - ve středisku Afandou. Hotel se nachází úplně mimo hlavní cesty, což je zárukou klidné dovolené, bez hluku, barů či aut. Areál hotelu Sivila vyplňuje zahrada, ve které dominují palmy a košaté stromy. Sivila má vlastní parkoviště a spoustu volného prostoru na hraní a odpočinek. Příjemnou procházkou po rovné a klidné cestě, případně i na kolečkových bruslích, se za pár minut dostanete k pláži zálivu Afandou (cca 500m), která je jednou z nejdelších a nejširších pláží na Rhodos. Díky její křišťálově čisté vodě byla tato pláž několikrát oceněna modrou vlajkou. Táhne se několik kilometrů a má různé podoby - jemný či hrubší písek, ale i kamínky. Na konci zálivu u skal s jeskyněmi se můžete potápět a poznávat krásy mořské říše. Tuto část pobřeží rádi navštěvují hlavně domácí a turisté, kteří preferují nerušené opalování a koupání. Na pláži je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků (za poplatek). V blízkosti hotelu (cca 2 km) se nachází 18 jamkové golfové hřiště - jediné na Rhodosu - s nabídkou služeb pro začátečníky i pokročilé. Na výlet do Afandou i na golf zaveze hosty od hotelu mini vláček, který jezdí pravidelně několikrát denně (za poplatek).

1.

Afandou Bay od 14 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Afandou Bay je menší nový moderní hotelový komplex u krásné dlouhé pláže – dostupné pouze přes místní nefrekventovanou komunikaci, zastávka busu cca 1 km od hotelu, v klidném místě ostrova Rhodos.

2.

Golden Days od 8 990 Kč se všemi poplatky

Golden Days se nachází v centru ve městě Afantou přímo u takových památek jako Rhodes Park, Seven Springs a Water Park. Otevřený v roce 1990, hotel láká své hosty architekturou v tradičním stylu. Hotel je vzdálen 10 minut chůze od centra města Afandou. Letiště je vzdáleno 15 km od hotelu.

3.

Lippia Golf Resort od 15 790 Kč se všemi poplatky

Hotelový resort Lippia Golf Resort s tradiční řeckou pohostinností je vhodný pro milovníky aktivní dovolené a rodiny s dětmi. Nachází se v oblasti Afandou, nedaleko vyhlášené stejnojmenné pláže. Hotel má hlavní budovu s recepcí, restauraci s venkovním posezením, snack bar a tři vedlejší budovy. V rozlehlé zahradě můžete relaxovat u bazénu nebo sportovat. Dětem je vyhrazena část zahrady s miniklubem, bazénem se skluzavkou a hřištěm. V blízkosti hotelu se nachází také jediné 18ti jamkové golfové hřiště na ostrově.

4.

Afandou Beach od 12 690 Kč se všemi poplatky

Moderní rodinný hotel Afandou Beach zrekonstruovaný v roce 2007 se nachází na ostrově Rhodos v oblasti Afandou nedaleko vyhlášené stejnojmenné 3 km dlouhé pláže. Hotel, který obklopuje vkusně upravená zahrada, se sestává ze dvou obytných budov. V jedné z těchto budov je i recepce, obchůdky a bar a z přilehlé nové menší budovy ve které se nachází restaurace. U hotelu Afandou Beach je hostům k dispozici bazén, dětský bazén, tenis, volejbalový kurt atd. Hotel doporučujeme všem, kteří chtějí svou dovolenou strávit v příjemném a klidném prostředí s přátelskou atmosférou.

5.

Afandou Blu

Městečko Afandou cca 500 m - Restaurace a bary cca 50 m od hotelu Afandou Blu - Nejbližší nákupní možnosti cca 1500 m - Letiště Rhodos cca 25 km

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže