Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ialyssos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Středisko Lalyssos se nachází na sverozápadním pobřeží mezi letištěm a hlavním městem Rhodos.
Lalyssos leží na hlavní silnici mezi letištěm a Rhodem (asi 6 km od letiště). Jedete li tedy po severozápadní straně, nemůžete Lalyssos minout. Je tam od jihu nejdříve Kremasti, pak Lylyssos, pak Ixia a pak Rhodos.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ialyssos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Ialyssos

Středisko Ialyssos leží na severozápadní straně ostrova cca 10 kilometrů od hlavního města Rhodos. Ačkoliv je Ialyssos  velmi moderní, stále si zachovává zdání klidu a pohody a té správné dovolenkové atmosféry. Je zde několik větších a luxusních hotelových komplexů, avšak zároveň je zde velké množství malých rodinných apartmánů se zahradami, předzahrádkami a spoustou zeleně. Hlavní třídy jsou široké a je zde spousta malých obchůdků, taveren a nabídek na různé druhy zábavy. Jako jednu z dominant střediska určitě musím zmínit kafetérii ve věži bývalého větrného mlýna, kterou určitě doporučuji navštívit. Hned vedle této kafetérie je velké dětské hřiště ve tvaru pirátské lodi a celé se to nalézá prakticky na pláži, takže je to vhodné jako cíl procházky i pro rodiny s dětmi. Celkově pak jsou procházky po Ialyssos velmi hezké, zejména pokud se vydáte směrem k Rhodu nebo středisku Kremasti, protože na některých částech je zde pobřežní cesta lemovaná vysokými stromy.

Pláž u Ialyssos

Pláž je u Ialyssos velmi turistická. Jedná se o cca 30-50 metrů rovný pruh bez jakýchkoliv výběžků, zátok či zákoutí a povrch pláže jsou spíše větší oblázky, případně směs písku a větších či menších oblázků. Místy je vidět třeba i kousek písečný, ale není toho moc a nejsem si jist, zda písek není navezený. Sice zde chybí zdání klidu a té správné romantiky, ale zato je tu zde o všechny skvěle postaráno - je zde spousta barů, taveren, půjčoven …  Fotky viz stránky pláže Ialyssos. V moři bývají větší vlny, jen ráno je hladina klidnější.

Rhodem má Ialyssos velmi dobré autobusové spojení, takže není ani problém v rámci výletu navštívit krásy tohoto překrásného města.

Pro koho je Ialyssos vhodné?

Pokud chcete cestovat po ostrově nějak více, nemá Ialyssos  úplně nejvhodnější polohu a dostat se z něj do dvou spodních, mnohem zajímavějších částí, není úplně jednoduché. I když zapůjčení auta je zde bez problémů,  zabere výjezd spoustu času a cesta není dopravně úplně ideální. Pokud však plánujete pobyt v hotelovém komplexu, pláž a občasné procházky v krásném okolí, tak budete v Ialyssos spokojeni.

Vhodný je také pro milovníky vodních sportů, je zde vyhlášená škola windsurfingu.

Ostatní střediska na ostrově Rhodos

Na Rhodos se ještě jezdí hlavně do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos.

Tipy na hotel v letovisku Ialyssos

Pine Trees Art od 9 690 Kč se všemi poplatky

Pine Trees Art Hotel je krásný stylový hotel umístěný v klidném oblasti v letovisku Ixia. Centrum letoviska se nachází přibližně 700 metrů, kde naleznete bary, obchody a taverny. Mezinárodní letiště je vzdálené pouze 10 kilometrů a hlavní město Rhodos přibližně 7 kilometrů.

1.

Sun Beach Resort od 19 749 Kč se všemi poplatky

Vstupní hala, recepce, restaurace, bar, bar u bazénu, minimarket se suvenýry; za poplatek WiFi, půjčovna kol. Terasa s bazénem, dětský bazén, vodní skluzavka pro děti; lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, osušky za poplatek.

2.

Blue Bay Resort od 15 390 Kč se všemi poplatky

Hotel Blue Bay Resort na západním pobřeží ostrova, cca 10 kilometrů od hlavního města Rhodos, v letovisku Ialyssos je resortem zábavy a relaxace na pláži. Máte možnost si vybrat z široké škály aktivit, uskutečňujících se v některém z prostorných bazénů, aquaparku či zahradách nabízejících tenisové kurty a zařízení, která propagují kompletní relaxaci, jako třeba hotelové SPA centrum La Brise. Hotelový komplex sestává ze 2 částí. Část Blue Bay Garden Resort za vodním parkem a část Blue Bay Beach Resort sestávající z několik budov v krásně udržované zahradě u pláže. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálená 500 metrů.

3.

Sunshine od 19 869 Kč se všemi poplatky

Hotel Sunshine se nachází nedaleko centra Ialyssos, které je propletené obchůdky, restauracemi a možnostmi pro večerní procházky. Vzdálenost hotelu od letiště je cca 10 km.

4.

Filerimos Village od 13 890 Kč se všemi poplatky

Hotel Filerimos Village je situován v rozlehlé romantické květinové zahradě mezi vesničkami Ialyssos a Kremasti na úpatí hor Filerimos v severozápadní části ostrova Rhodos. Vesničky jsou vzdáleny cca 2 km, letovisko Rhodos Town 8 km a jsou dosažitelné místní autobusovou dopravou, zastávka se nachází nedaleko od hotelu. Nejbližší restaurace a bary jsou vzdáleny 350 m.

5.

Ocean Blue od 11 290 Kč se všemi poplatky

Hotel Ocean Blue vyšší kategorie se rozkládá na ostrově Rhodos na okraji letoviska Ialyssos v krásné zahradě plné palem, cypřišů a květin. Hlavní město Rhodos smnoha historickými památkami je vzdáleno cca 6 km (dobré autobusové spojení).

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---