Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

.Perla Jónského moře - ostrov Korfu s výletem do Albánie

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili .Perla Jónského moře - ostrov Korfu s výletem do Albánie, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Program poznávacího zájezdu Perla Jónského moře - ostrov Korfu s výletem do Albánie

1. den - obsah programu

 přílet na Korfu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den - obsah programu

 půldenní výlet za krásami Achillionu, Kanoni a hlavního města Kerkyry – města „dvou vrcholů“ nebo též „Benátek bez kanálů“. Prohlídka Achillionu (vstupné v ceně) – zámečku rakouské císařovny Sissi, včetně pěkné zahrady a vyhlídky. Zastavení na Kanoni – kde se nacházejí pozůstatky starobylého města Paleopolis (vč. přístavu, římských lázní a ruiny chrámů zasvěcených Artemidě, Héře a Apollonovi. Z Kanoni je nádherný výhled na ostrůvek Pontikonissi - tzv. Myší ostrůvek s kaplí ze 13. st. skrytou v zeleni, dostupný pouze lodí, letiště s přistávací dráhou a přístupný po molu ženský klášter Vlacherna ležící na miniostrůvku, jenž zabírá celou jeho rozlohu. Dále podél zálivu Garitza ke „Staré pevnosti“ a náměstí Esplanada (Platia) plné zeleně s populární promenádou Liston, která byla postavena jako kopie Rue de Rivoli (Rue Impérial) v Paříži. Jednou z nejkrásnějších památek ve městě je radnice – bývalé divadlo San Giacomo. Za zmínku stojí i „Nová pevnost“ - původně postavena jako největší benátská vojenská stavba mimo vlastní území. Malebná Kerkyra, zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním ze 6 nejkrásnějších míst v celém Řecku. Nevynechejte procházky v malebných úzkých uličkách v části Campiello s řadou kostelů, chrámů a kaplí - neznámější je zasvěcen patronovi města Sv. Spyridonovi. Procházka s průvodcem, individuální volno. Nocleh.

3. den - obsah programu

 celodenní výlet jižní částí ostrova - podél jihozápadního pobřeží, kde se nacházejí krásná a zajímavá místa jako Pelekas, který rád navštěvoval německý císař Vilém II., vesnička Sinarades, Agios Gordios, zastávky na focení, Marathias - stále dýchající atmosférou řeckého venkova, zastávka - možnost oběda v některé z místních taveren (není zahrnuto v ceně). Gardiki - bývalá byzantská pevnost na malém vršku mezi Agios Mathaios a Messongi, dodnes zachované zdi pevnosti. Východním pobřežím zpět, zastávka v Peramě s krásným výhledem na Kanoni a Pontikonissi - zastávka na focení. Nocleh.

4. den - obsah programu

 individuální volno, možnost fakultativně lodního výletu na pevninskou Pargu, která byla během turecké okupace „okem a uchem“ ostrova Korfu a ostrov Paxos, 20. nejkrásnější ostrov světa s úžasnou atmosférou malého ostrova a přístavního městečka, hlavní město Gaois a výhled na 2 malé ostrůvky Panagia a Agios Nikolaos. Nocleh.

5. den - obsah programu

 celodenní výlet centrální severní částí ostrova - zastavení v nejnavštěvovanějším místě ostrova - Paleokastrice, romantické zátoky na západě ostrova s malou vesničkou, krásnou pláží a vyhlášenými vyjížďkami loďkou k jeskyním ukrytým za útesy. V Paleokastrici se dle řeckých bájí vylodil Odysseus, když hledal svojí rodnou zemi Ithaku. Lakones - malá horská vesnička, ve které jako by se zastavil čas, s jedním z nejhezčích výhledů na Paleokastrici z vyhlídky Bella Vista, pojmenované Italy během 2. světové války, zastávka na focení. Vesnička Makrades – zastavení v typické vesničce s řadou domorodých prodejců místních suvenýrů a produktů jako jsou likéry, olivový olej, výrobky z olivového dřeva, vyšívané ubrusy, čerstvé bylinky a koření apod. Pokračování podél severního pobřeží ostrova na severových přes Kassiopi - rybářské vesničky, která zaujala římského císaře Nera a známého řečníka Cicera, zastávka na focení nad Kalami - s překrásným výhledem na východní pobřeží, Albánii a dům Laurence Durrella. Nocleh.

6. den - obsah programu

 lodní výlet do Albánie s návštěvou archeologického naleziště - historického města Butrintu (vstupné zahrnuto v ceně), na hranicích Albánie a pevninského Řecka. Město bohaté na památky z dob řeckých a římských, velmi zajímavá je mozaika – nejhezčí v baptisterii. Znovuobjeveno bylo v r. 1920, kdy byly započaty vykopávky, které pokračují do dnešních dob, v r. 1992 byl Butrint zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Butrint stále odhaluje svoje zákoutí, např. nově objevené římské fórum. Oběd v místní restauraci (zahrnut v ceně), volný čas v přístavu Sarande na procházku, kávu či posezení v kavárně. Návrat na Korfu, nocleh.

7. den - obsah programu

 nezapomenutelný zážitek - jeep safari po dalších nádherných místech ostrova - nejvyšší hora Pantokrator, ze které uvidíte ostrov Korfu jako na dlani, Paleo Peritithia - opuštěná benátská vesnička vysoko v horách (pod Pantokratorem) – jedna z nejstarších vesniček na ostrově, malebná horská vesnička Sokraki, Kalamaki na severovýchodním pobřeží – zastávka na oběd (není zahrnuto v ceně) nebo koupání. Nocleh.

8. den - obsah programu

 transfer na letiště, odlet do ČR.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha -& Korfu - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu& s polopenzí& • 1x oběd dle programu (výlet do Albánie)& • dopravu autokarem, lodí (výlet do Albánie)& a výlety dle programu • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Minimum účastníků

25.

Fakultativní příplatky

1lůžkový pokoj ( 2 490 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní • pojištění v místě - orientačně: lodní výlet Parga a Paxos (45 EUR)

Změna programu vyhrazena.

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.