Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Messonghi

Oblast
Typ letoviska Klidné
Historickou raritou Messonghi jsou zdejší olivové háje, které jsou považovány za nejstarší na celém ostrově Korfu. Byly zde vysazeny v 15. století Benátčany, kteří v té době okupovali ostrov.
Z letiště nebo přístavu v hlavním městě ostrova (Korfu/Kerkyra) se do Messonghi dostanete nejlépe po silnici, a to buď pravidelnou autobusovou linkou nebo automobilem, ať už vlastním či zapůjčeným v místě. Jestliže jste vybrali vlastní automobilovou dopravu, nebude pro vás těžké najít cestu do letoviska, neboť dopravní systém na Korfu není složitý a cesty jsou dobře značené.
Hodnocení uživatelů
4/5
Prima

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Messonghi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Messonghi

Zhruba 20 kilometrů jižně od hlavního města Korfu (neboli Kerkyra) najdete dvě přímořská letoviska ležící v těsné blízkosti – Messonghi a o kilometr dále Moraitika -, které od sebe odděluje řeka Messonghi. Stejnojmenné středisko, které se jako většina z letovisek na ostrově Korfu vyvinulo z malé rybářské vesničky, je známým místem prázdninové relaxace a poskytuje vše potřebné pro tisíce návštěvníků, kteří sem každoročně směřují, aby tu prožili příjemnou, ničím nerušenou dovolenou. Celá oblast je poseta olivovými háji, které jsou údajně ty nejhezčí a také nejstarší na celém ostrově. Průzračné moře tu láká k vodním radovánkám a místní kopce porostlé bohatě zelení vytvářejí malebnou dovolenkovou atmosféru.

Pláž u Messonghi

Hlavní pláž v Messonghi je čistá, písčito-oblázková a přechází pozvolna do moře. Leží mimo rušné silnice, takže poskytuje klid a pohodu. Voda je tu většinou poklidná a křišťálově čistá, a tak ji ocení hlavně děti a příznivci vodních sportů. Pokud vydržíte na pláži až do večera nebo se sem vypravíte na romantickou večerní procházku, čekají vás tu impozantní západy slunce a v noci pak bizarní pohled na obrovský zářící měsíc. Přes den odtud dohlédnete až na řecké pobřeží a břehy Albánie. Abyste mohli všechny tyto přírodní krásy náležitě vychutnat s největším komfortem, jsou tu pro vás připraveny slunečníky a lehátka. Na pláži jsou i převlékárny a sprchy. Podél pláže naleznete několik snack-barů, kde lze zakoupit občerstvení a studené nápoje. Pokud toužíte po troše vzrušení, vyhledejte zdejší nabídku vodních sportů – šlapadla, paragliding, potápění atd.

Nabídka pro rodiny

Messonghi je zejména ideálním místem pro rodinnou dovolenou, neboť nabízí spoustu zábavy pro ty nejmenší, ale i starší děti. Je tu pro ně připraven dětský klub, který pořádá nejrůznější dětské aktivity a hry. V Messonghi je k dispozici několik dětských bazénů, ale jsou tu i prolézačky, trampolíny a houpačky. Pravidelně se zde pořádají diskotéky pro děti, párty se známými postavičkami z animovaných pohádek a mnohé další. A pokud si budete chtít od svých ratolestí na chvíli odpočinout, jistě rádi využijete místní služby hlídání dětí.

Co v Messonghi ?

Messonghi ale není zdaleka jen místem pro rodiny s dětmi. Noční život tu není sice nejrušnější, přesto nabízí dostatek míst, kam mohou vyrazit ti, kteří touží po protančené noci a dobrém pití. Nespornou výhodou letoviska Messonghi je i to, že leží jen 15 minut chůze od dalšího letoviska – Moraitika, které je živější a nabízí mírně odlišnou, širší škálu služeb (viz samostatný článek o středisku Moraitika), tedy i více možností noční zábavy. Ale ani to není zdaleka všechno. Do Messonghi nepřijíždějí jen rodiče se svými potomky a páry hledající odpočinek a zábavu, ale také lidé, kteří sem míří za prací a obchodem. Zejména pro obchodníky je tu ideální prostředí, jak spojit příjemné s užitečným. Jeden z místních hotelových komplexů ve svém zařízení vybudoval moderní konferenční sál, který využívají firmy a organizace k pořádání svých školení a mítinků. Konají se tu ale i svatby či nejrůznější párty. Internetové připojení je samozřejmostí. V Messonghi můžete i dobře nakoupit. V místním supermarketu seženete veškeré běžné potraviny i nápoje, hygienické potřeby a další. Suvenýry pro své blízké můžete zakoupit v některém ze zdejších malých obchůdků.

Výlety v okolí Messonghi

Protože Messonghi leží nedaleko letoviska Moraitika, tip na výlet se přímo nabízí. V Moraitice najdete spoustu možností k nakupování i zábavě. Dostanete se tam buď příjemnou procházkou nebo můžete využít taxi služby. Příznivce pěší turistiky potěší místní trasy, které vedou do rozkošných tradičních vesniček (např. vysoce položená Hlomós se svými úzkými uličkami a výhledem na okolní ostrůvky). Dále ve vnitrozemí, cca 20 km od Messonghi, se rozprostírá jezero Korrission se slanou vodou. Jižně podél zeleného pobřeží se dostanete do malé rybářské vesnice Boukari. Cestou potkáte množství příjemných taveren, kde si můžete na chvíli odpočinout a pokochat se výhledem na moře. Nedaleko od Boukari pak můžete navštívit jinou vesnici Nótos s vinicemi a olivovníky. Na vlastní oči tu uvidíte, jak žijí místní obyvatelé, nepříliš dotčení turistickým ruchem. Také nedaleké město Argirádes má své kouzlo a stojí za zhlédnutí. Na delší výlet lze vyrazit do hlavního města Kerkyry (neboli Korfu) a prohlédnout si místní antické památky.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Messonghi

Apollo Palace Village od 20 190 Kč se všemi poplatky

Velice luxusní a příjemný hotelový komplex Apollo Palace Village nacházející se v těsné blízkosti pláže s pozvolným vstupem do moře na ostrově Korfu připomíná spíše malou vesničku, kde najdete hlavně spoustu zábavních možností. Velice příjemný hotel s nádherně upravenou zahradou. Apollo Palace Village hotel je vhodnou volbou i pro náročnou klientelu vyžadující bezchybné služby, je vhodný i pro rodiny s dětmi.

1.

Kairaba Mythos Palace

Tento hotel ohodnocený 5 hvězdami nabízí hostům celou řadu prvnotřídních služeb. Hotel Mythos Hotel & SPA poskytuje ubytování pouze v prémiových pokojích a hosté  si mohou užít několik služeb šitých na míru – jedna z mnoha je bar otevřený 24 hodin denně. Relaxační zážitek z pobytu v tomto luxusním hotelu a z nabídky mnoha sportovních aktivit, které hotel nabízí, si určitě každý vybere to své. Pro klienty hledající aktivnější typ dovolené je ideálním řešením výlet do hlavního města Korfu vzdáleného jen 39 kilometrů. Je to místo plné kultury a nočního života. Letovisko Lefkimi je také kousek od hotelu a nabízí klidnější plážové prostředí s restauracemi a plážemi.

2.

Messonghi Beach od 15 142 Kč se všemi poplatky

Komplex hotelů a bungalovů Messonghi Beach, postavených přímo u moře a písečné pláže, je svou rozlohou a ubytovací kapacitou největší na ostrově. Areál Messonghi Beach se nachází v klidném prostředí u severního břehu řeky Messonghi, mezi letovisky MoraitikaMessonghi.

3.

Kairaba Mythos Hotel & SPA od 24 790 Kč se všemi poplatky

Tento hotel Kairaba Mythos Hotel & SPA ohodnocený 5 hvězdami nabízí hostům celou řadu prvnotřídních služeb. Hotel Mythos Hotel & SPA poskytuje ubytování pouze v prémiových pokojích a hosté si mohou užít několik služeb šitých na míru – jedna z mnoha je bar otevřený 24 hodin denně. Relaxační zážitek z pobytu v tomto luxusním hotelu a z nabídky mnoha sportovních aktivit, které hotel nabízí, si určitě každý vybere to své. Pro klienty hledající aktivnější typ dovolené je ideálním řešením výlet do hlavního města Korfu vzdáleného jen 39 kilometrů. Je to místo plné kultury a nočního života. Letovisko Lefkimi je také kousek od hotelu a nabízí klidnější plážové prostředí s restauracemi a plážemi.

4.

Gemini od 17 490 Kč se všemi poplatky

známý hotel rodinného typu s příjemnou atmosférou je situován v klidnější části střediska Messonghi. V jeho blízkosti se nachází supermarkety, taverny, obchody se suvenýry, restaurace apod. Od moře je hotel Gemini vzdálen cca 90m.

5.

Pantheon Hall

Hotel Pantheon Hall se nachází v jihovýchodní části ostrova Korfu ve velmi oblíbeném letovisku Messongi, cca 50 m od písčito-oblázkové pláže, 21 km od hlavního města ostrova Kerkyra a letiště. Pár desítek metrů od hotelu se nachází obchod, taverny a restaurace.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 2. 7. 2018 Messonghi je velice krásné místo s krasnou pláži a skakacim molem do vody. Jediné co bych chtěla říci ostatním: Když si budete půjčovat scooter nebo jakou koliv motorku, jezděte opravdu opatrně. Silnice nejsou kvalitni a velice kluzké. I skušený motorkáři se vybourají. Pokud se vybourate a máte jen odeřené a naražený kolena dopadli jste ještě dobře. Přeji všem krásný a nerušený pobyt. N.V. Corfu 06/2018

Doporučuje

Prima
--- • --- • ---
---