Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Astris

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Astris, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Astris

Malé letovisko a současně vesnička zvaná Astris se rozprostírá v nejjižnějším cípu řeckého ostrova Thassos, asi 40 kilometrů od hlavního města Thassos - Limenas. Toto malebné místo je obklopeno kopci posetými veselou zelení, která těší oči a láká mnohé turisty, kteří se také chtějí pokochat tímto jedinečným pohledem.

Původní domky ve staré části městečka jsou zvláštní architektonickou záležitostí a stojí za vidění, případně je možné se v nich i ubytovat. Klidné letovisko nabízí hlavně romantiku v záři hvězd a při posezení ve světle svíček u stolečku ve stylové taverně. Nechybí tu však ani obchůdky, kde seženete vše potřebné. Astris však není vhodný pro milovníky nočního a vůbec rušného života. Je to opravdu velmi poklidná vesnička.

Díky blízkosti známého letoviska Limenaria, které je současně druhým největším městem ostrova Thassos, se nabízí možnost výletů a výjezdů za širší škálou služeb a zábavy. Ideální je vypůjčit si motorku nebo vůz a zkrátka vyrazit. Přes Astris projíždí (a staví) místní autobusová linka.

Nedaleko Astrisu je známá přírodní zajímavost Giola - Diovo oko. Jedná se o přírodní jezírko ve skále, kam se při větším příboji přelévá mořská voda. Velmi příjemně se zde plave, jen je třeba dát pozor na ostrou skálu a dobře vybírat místo pro skákání!

Pláž v Astris

Divoká příroda si tu vyhrála hlavně se zdejší pláží (pláž Astris), která má oproti jiným řeckým destinacím poněkud odlišné vlastnosti. Tak především je obdařena mořským terénem, jenž je velmi svažitý a přechází ve velmi krátké vzdálenosti od břehu do velké hloubky, a tak není příliš vhodný pro neplavce a malé děti. Také je třeba dávat pozor na  podvodní proudy. O to víc jsou tu však šťastnější příznivci vodních sportů, protože moře vytváří na hladině parádní vlny ideální k surfingu, vodnímu lyžování a jiným aktivitám. Povrch pláže je písčitý a umožňuje příjemné slunění. Voda je čistá, průzračná a krásně modrá.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel v letovisku Astris

Aeria hotel od 26 859 Kč se všemi poplatky

Hotel Aeria je umístěn v pěkné zahradě nad mořem s krásným výhledem na záliv a menší přírodní pláž, ve vzdálenosti cca 50 kilometrů od hlavního města Limenas a cca 8 kilometrů od městečka Potos.

1.

Astris Sun od 15 926 Kč se všemi poplatky

hotel Astris Sun s velmi příjemnou atmosférou se nachází v klidné oblasti letoviska Astris, je obklopen olivovými háji a vysokými horami. Písečná pláž a čisté moře s pozvolným vstupem jsou vzdáleny jen cca 100m, přes silnici (není zde organizovaný plážový servis). Doporučujeme individuální návštěvu Potosu se spoustou taveren, obchůdků se suvenýry a nočním životem – cca 5km (taxi cca 5€/cesta, autobus cca 1€/cesta), dále např. Alyki - cca 18km (taxi cca 18€/cesta, autobus cca 2,5€/cesta), či Limenarie – cca 9km (taxi cca 7€/cesta, autobus cca 1€/cesta). Jízdenka do hlavního města Thassos - Limenas vyjde přibližně na 4,20€. Zastávka městské autobusové linky je nedaleko od hotelu Astris Sun. Poblíž hotelu jsou minimarkety s potravinami a základními potřebami. Bankomat, lékárnu a doktora najdete v centru Potosu. Poblíž hotelu jsou 2 taverny s řeckými specialitami. Ve vzdálenosti cca 700 m od letoviska Astris je pláž Psili Ammos, označovaná za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Zde jsou možnosti vodních sportů i plážového volejbalu a k zapůjčení lehátka a slunečníky.

2.

Aeolis od 29 259 Kč se všemi poplatky

Nově otevřený hotel v roce 2011 je umístěn nad mořem s nádherným výhledem na záliv a menší přírodní pláž. Vzdálenost od hlavního města Limenas je   cca 50 kilometrů a od městečka Potos cca 8 kilometrů.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---