Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kinira

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kinira, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Kinira

Poklidné rekreační středisko a malou vesničku Kinira, která se může pochlubit hned dvěma krásnými plážemi (viz pláž Kinira a Paradise Beach), nalezne každý příznivec letního horka a malebného pobřeží na jihovýchodě ostrova Thassos. Kromě pláží vyniká Kinira překrásnou krajinou a bohatou historií. Ze břehů v oblasti Kiniry lze dohlédnout na protější malý neobydlený ostrůvek v soukromém vlastnictví, na kterém se nachází dům jeho majitelů. Ostrůvek je pokrytý skalisky a bujnými porosty borovic a olivovníků a dotváří typický, nezaměnitelný obrázek letoviska.

Co v Kinira ?

V obci se lze ubytovat zejména v soukromých penzionech a apartmánech. V několika tavernách a restauracích můžete okusit něco z místní kuchyně a obchůdky vám zase nabídnou základní potraviny a další potřeby. Kinira má za sebou pestrou historii spojenou především s těžbou zlata. Není proto divu, že zde byly nalezeny mnohé památky dávných věků, hlavně z období římské nadvlády, ale také zbytky byzantských lázní. Okolí nabízí mnoho tipů na výlety, hlavně ty pěší. Jestliže ale dostanete chuť na delší vyjížďku, vydejte se autobusem do hlavního města Thassos - Limenas

Pláže v Kiniře

Pláž Kinira, která přináleží k letovisku, je dlouhá a pokrytá pískem zlatavého odstínu, a to jak na souši, tak na mořském dně, které se tu pomalinku svažuje do hloubky, a tak vytváří příznivé a bezpečné prostředí pro malé děti a méně zdatné plavce. Voda je čistá, klidná, průzračná a kolem pláže je spousta krásné zeleně, které se daří díky množství pramenů v oblasti. Nespornou výhodou je, že nebývá přeplněná ani v hlavní sezoně.

Druhou pláží, kterou od té první dělí skaliska, je Paradise Beach, která je podobného rázu. Její písek je též zlatavý a čistá voda, skrz kterou vidíte až na samé mořské dno, vybízí k vodním radovánkám. I tady je dostatek mělčin pro dětské hry a bezpečné cachtání. A něco se najde i pro nudisty, kteří si oblíbily skalnatou část pláže.

uživatelka Lucie přidala:

O oblasti Kinira se zmiňuje i Herodotos ve své knize, nalézaly se zde zlaté doly - na východní straně hory Fanos /742m n.m./, nedaleko Paleochori se dodnes dochovaly důlní šachty. Francouzský geograf de Coincy se v r. 1920 ve své práci zmiňuje, že thassosští pastevci byli nuceni zahradit vchody do šachet kameny a větvemi, neboť se v nich ztrácela jejich zabloudilá stáda. Nedaleko pobřeží, severním směrem je vidět zelený ostrůvek Kinira, o kterém se uvádí, že býval útočištěm divokých králíků.

V Kinira jsou dvě písčité pláže, které odděluje skalnatý výběžek.

Do oblasti Kinira spadá i Lutro - v byzantském období rozvinutá osada, zachovaly se trosky dvou obranných věží z helenistického období a zříceniny chrámu.

Cca 5 km za Kinira, směrem na jih je nádherná Paradissos Beach.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel v letovisku Kinira

Elena

Dům Elena je obklopen zahradou, přibližně 5 minut chůze od pláže Kinyra Beach.

1.

Maranton Beach


Komfortní hotel Maranton Beach se nachází v klidném prostředí přímo u vlastní oblázkové pláže. Hotel nabízí elegantní ubytování spolu s nejúžasnějšími výhledy. Leží v krásné udržované zahradě s panoramatickým výhledem na horu Ipsarion. Nejbližší minimarket je 600 m od hotelu, do hlavního města Limenas je možné se dopravit autobusem (zastávka busu před hotelem). Známá pláž Paradise Beach se nachází 3 km od hotelu. Tento hotel je ideální pro milovníky krásného koupání a přírody, kteří vyhledávají klidný hotel u vlastní pláže.

2.

Sylvia od 10 550 Kč se všemi poplatky

Hotel Sylvia s rodinnou atmosférou se nachází v zeleni, ve velmi  klidném prostředí letoviska Kinira, v bezprostřední blízkosti moře a oblázkové pláže. Oblázky pokračují ještě při vstupu do moře (doporučujeme proto boty do vody), po několika metrech, cca 5 - 7m, je již v moři písčité dno. Písečná pláž je vzdálena cca 5 - 10 minut chůze, přes silnici. V letovisku samém je jen několik málo restaurací, taveren a 1 obchůdek. Letovisko Skala Potamia je vzdálené cca 7km (taxi cca 12€/jedna cesta, autobus cca 1,70€/jedna cesta). Jízdenka do Limenasu stojí 2,20€, do Potosu 3,40€. Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, Paradise Beach, je jen cca 2km, další pěkná pláž Golden Beach je vzdálena cca 7km. Během pobytu doporučujeme pronájem auta pro individuální turistiku a poznávání ostrova. Zastávka autobusu městské linky je od hotelu ve vzdálenosti cca 80m.

3.

Sylva

Menší rodinný hotel Sylva je umístěný na klidném místě a blízko pláže, uprostřed rozlehlé a udržované zahrady, blízko malého letoviska Kinira s několika restauracemi, obchůdky a tavernami. Hotel Sylva leží 2,5 km od jedné z nejkrásnějších pláží ostrova ThassosParadise Beach a 10 km od pláže Chrissi Amoudia - Golden Beach – na obě pláže se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---