Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Chrissi Ammoudia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Chrissi Ammoudia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Chrissi Ammoudia

Chrissi Ammoudia neboli „Zlatá pláž“ s nejvyšší horou ostrova za zády, je asi nejznámější, nejnavštěvovanější a také údajně nejkrásnější letovisko ostrova Thassos. Leží v široké zátoce na severovýchodním pobřeží, přibližně 10 kilometrů od hlavního města Limenas alias Thassos.

Ubytování je zajištěno v hotelech, ale možné a velmi oblíbené je také kempování. A samozřejmě v okolí nechybí řada taveren, restaurací a krámků s nejrůznějším zbožím.

Poloha letoviska Chrissi Ammoudia zaručuje, že se rozhodně nebudete nudit, ani když zatoužíte podívat se mimo něj. Jen asi 2 kilometry od resortu najdete ještě jedno rekreační středisko Skala Potamias, kde můžete zakusit jízdu na vodních lyžích či se projet v loďce, dojít se tam dá pohodlnou asi půl hodinovou procházkou i s malými dětmi.

Jestliže máte rádi pěší turistiku, hlavně tu horskou, nabízí se nejvyšší hora ostrova Ipsarion. V horských vesničkách spatříte cestovním ruchem téměř nedotčená místa s rozkošnou architekturou. Navštivte třeba vesnice Panagia nebo Potamia. Pokud ale preferujete rozvinutější civilizaci, zavítejte do hlavního města Limenas.

Pláž v Chrissi Ammoudia

Zlatá pláž (detailní popis Golden Beach zde), jak název napovídá, se pyšní pískem, který září ve slunečních paprscích bílou až světle žlutou barvou připomínající záplavu zlatých střípků a táhne se na skoro 4 kilometrech. Mořská voda je v těchto místech průzračná, při dlouhém mělkém břehu, který zajišťuje bezpečné koupání, světlounce modrá až tyrkysová. Protože se mořské dno svažuje jen velmi mírně, je pláž oblíbená hlavně mezi rodinami s malými dětmi, které si tu mohou bez obav hrát. Ideální je díky čistotě a dostatku mělčin i k šnorchlování. Při pobytu na pláži se můžete před horkým sluncem ukrýt buď pod stromy, které pokrývají celé široké okolí a sestupují až do bezprostřední blízkosti moře, nebo si pronajmout lehátko a slunečník.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel v letovisku Chrissi Ammoudia

Ioannis Golden Club

Moderní hotel leží na východním pobřeží ostrova pouze 100 m od nejkrásnější písečné pláže ostrova – Zlaté pláže (Chrissi Amoudia - Golden Beach) . Centrum letoviska Skala Potamias poskytuje dostatečné možnosti procházek a nákupů, od hotelu je vzdáleno 15 minut pěší chůze. Pravidelné autobusové spojení s hlavním městem Thassos - Limenas (15 km). Za městem se tyčí nejvyšší vrchol ostrova Ypsarion.

1.

Dimitris

Menší příjemný hotel Dimitris se nachází blízko Golden Beach, nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže ostrova Thassos, v dosahu nákupních možností a restaurací v letovisku Chrissi Amoudia. Hotel Dimitris je ideální pro strávení klidné dovolené.

2.

Nostos

Studia Nostos se nacházejíí v oblasti Golden Beach na východní straně ostrova Thassos. Jedná se o nejoblíbenější prázdninovou destinaci v severním Řecku, pouhých 300 metrů od nádherné pláže a 9 km od Limenas (Thassos Town).

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---