Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Prinos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Městečko Prinos se nachází na severozápadě ostrova Thassos.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Prinos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Prinos

Prinos, který se nachází na severozápadní straně ostrova Thassos  je největším městem, s kulturním i obchodním centrem a poměrně velkým počtem stálých obyvatel. Díky objeveným ložiskům ropy v moři, je toto město i finančně soběstačné, což je při jeho návštěvě znát. Naleznete zde nespočet lákavých taverniček, restaurací a barů, ale i obchůdků se širokým sortimentem, počínaje místními produkty, jako je olivový olej, domácí med až po klasické suvenýry, v podobě magnetků, pohlednic, sošek a dalších drobností na památku. Pokud se budete v městečku pohybovat  30. června, a nebo 27. července, pak si nenechejte ujít místní festivaly, které jsou oslavou svatých apoštolů a pro turistu jsou nevšedním zážitkem.

Zdravotní péče

V Prinosu je zdravotní středisko s lékařem a sestřičkami. Funguje také jako lékařská pohotovost. Akutní a komplikovanější případy řeší nemocnice na pevnině v Kavale. Pacienty tam na doporučení lékaře převeze sanita.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---