Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Panagia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
2/5
Nic moc

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Panagia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Panagia

Přímo pod mocnou horou, tou nejvyšší na ostrově Thassos (Nevyšší vrchol Ipsarion) nacházející se na severovýchodě země, se krčí poklidná, tradiční vesnička Panagia. Neleží sice přímo při pobřeží, nicméně k mořským břehům odtud není daleko. Má tedy zcela ideální polohu, neboť na všechna významná místa je odtud jen kousek – do hor, do hlavního města i k moři. Panagia skrývá mnohá malebná zákoutí, která objevíte při odpoledních či večerních procházkách úzkými dlážděnými uličkami a kolem bílých domků s rozkošnými balkonky. Cestou narazíte na zdroj pitné vody proudící z hor.

Několik obchůdků v obci dodává vše potřebné – čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, nápoje, ale také suvenýry, umělecké předměty i praktické zboží. Taverny, kavárny a restaurace pak nabídnou na jídelních lístcích něco ze zdejší kuchyně, a to za příznivé ceny. Když budete mít štěstí, trefíte se termínem svého pobytu do festivalu, který se tu pravidelně pořádá a který spočívá v tanci, vystoupeních v kostýmech, hlasité hudbě, popíjení vína a pojídání tradičních pokrmů.

Historie Panagia

Vesnička s několikasetletou historií, která nese ve svém názvu odkaz na Pannu Marii (právě to znamená „Panagia“ přeloženo z řečtiny) a na kostel postavený na její počest, bývala kdysi dokonce hlavní ostrovní obcí.

Co v Panagia

Hornatá oblast v okolí vesničky Panagia láká příznivce pěší chůze. Nejvyšší hora Ipsarion pokrytá zelení umožňuje buď zvolit náročnější výstup, ovšem ti, kteří právě neholdují riskantnímu horolezectví, mohou se vydat pohodlně po pěšině až na samotný vrchol, kde se jim rozestře úchvatný výhled na širou ostrovní krajinu.

Kdo má raději výlety za kulturou a nákupy, nechť vyrazí do hlavního města vzdáleného jen několik málo kilometrů. Dopravu zajišťují pravidelné autobusové linky. Kromě toho můžete zavítat do jiných letovisek v okolí – třeba do známé Chrissi Ammoudai (Zlatá pláž) nebo Skala Potamias.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 9. 8. 2020 Kľudná dedinka, na požičanom skútri na pláž, 15. augusta procesia, strava dobrá, všade ponuka medu. Nic moc
--- • --- • ---
---