Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skala Prinos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Skala Prinos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Skala Prinos

Skala Prinos je malé a velmi klidné letovisko. Naleznete zde obchody s potravinami a základními potřebami ("supermarkety" typu smíšené zboží), také obchůdek se suvenýry a sezóním oblečením. Je zde několik taveren, ve kterých můžete posedět a strávit tak příjemný večer. Najdete tu i kavárnu a snack bar (gyros). Noční život zde však nečekejte. Zdravotní středisko s lékařem a lékárna je v blízké vesnici Prinos (2 km). Tam se také koná pravidelný místní trh.

Co dělat ve Skala Prinos?

Ve Skala Prinos je přístaviště s pravidelným spojením na pevninu. Cesta trajektem do Kavaly s překrásným akvaduktem, hradem a známými trhy trvá 1 hodinu a 20 min. v roce 2009 stála 5 Euro. Vyplouvají odtud i lodě na okružní plavby kolem ostrova.

Kdo má zájem o větší poznání ostrova s jeho překrásným vnitrozemín a památkami může si půjčit auto nebo skútr.

Do vnitrozemské vesničky Prinos je příjemná asi 2 km dlouhá procházka po asfaltové silnici. Také do cca. 4 km vzdálené Skala Rachoni se dá dojít pěšky po pobřeží. Do hlavního města jezkí autobus (16 km).

Pláž

Pláž ve Skala Prinos je oblázková, směrem ke Skala Rachoni částečně písčitá. Dno moře je také proměnlivé - zčásti písek, zčásti oblázky. Sklon je pozvolný. Na pláži je možné zapůjčit si lehátka a sunečníky.

Další střediska na Thassosu

Na Thassos se z České republiky jezdí hlavně do středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Tipy na hotel v letovisku Skala Prinos

Alea od 20 927 Kč se všemi poplatky

Zcela nový moderní hotelový komplex Alea leží přímo u krásné písčité pláže nedaleko centra střediska Skala Prinos, 14 km od přístavu na ostrově Thassos.

1.

Princess Calypso

Hotel Princess Calypso leží 20 m od písečné pláže, která je oddělena od hotelu místní nefrekventovanou silnicí, v klidné části menšího letoviska Skala Prinos. Do přístavu, kde najdete také kavárny, bary a supermarket se dostanete příjemnou cca 5 minutovu procházkou. Do hlavního města Limenas vzdáleného cca 15 km je možné autobusové spojení.

2.

Ilio Mare od 19 918 Kč se všemi poplatky

Hotelový areál Ilio Mare se nachází v krásné zahradě  v blízkosti pláže a ve vzdálenosti cca 1,5 kilometrů od centra střediska Skala Prinos a cca 15 kilometrů od hlavního města Limenas.

3.

Artemis od 13 931 Kč se všemi poplatky

hotel Artemis, pojmenovaný po řecké bohyni Artemis, se nachází na půvabném severozápadním pobřeží ostrova Thassos, uprostřed zeleně olivových hájů. Jedná se o klidnější, ale o to romantičtější a nádhernou oblast charakterizovanou bílými plážemi s jemným pískem, okolní zelené hory a blankytně modré moře.

4.

Calypso

Komplex Calypso se rozprostírá uprostřed zelené zahrady na začátku prinoské riviery na ostrově Thassos. Jedná se o komplex čtyř menších pavilonů, které jsou propojeny kamenným chodníkem s přilehlou subtropickou zelení.

5.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---