Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Svoronata

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Svoronata, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Svoronata

Vesnici Svoronata nalezneme nedaleko od západního pobřeží na ostrově Kefalonie. Díky blízkosti letiště patří k poměrně frekventovaným místům, neboť během zhruba 15 minut můžete být na nádherné pláži a rozbalovat si potřebné náčiní k relaxaci.

Na rozdíl od ostatních pobřežních oblastí Kefalonie, okolí Svoronaty má relativně nížinný charakter, a tak je ideálním místem pěších turistů a milovníků dlouhých procházek, aniž by ovšem museli pokořit množství kopců a zdolat příkré stoupání.

Pláže u Svoronata

Jen nedaleko od Svoronaty se rozprostírají při březích Jónského moře písčité pláže, z nichž nejdelší je Avithos ležící zhruba uprostřed dlouhé, prostorné zátoky s několika zakřiveními a zákoutími. Jemně narůžovělý a načervenalý písek společně s několika skalisky a blankytnými mořskými vodami vytváří nezapomenutelnou atmosféru. K dispozici jsou slunečníky a lehátka a nechybí samozřejmě nezbytné občerstvení a osvěžení chladivými drinky. 

Co ve Svoronata ?

Vesnička Svoronata je vhodným cílem k odpolední či večerní procházce. Nad ní se tyčí velmi starý větrný mlýn a v úzkých uličkách přímo v centru si můžete prohlédnout zdejší venkovskou architekturu a církevní stavby. Ve zdejších obchůdcích nakoupíte základní potřeby a potraviny a v některém ze stravovacích zařízení si dát něco dobrého k zakousnutí. Jestliže zatoužíte po větším výběru, ať už v obchodech nebo v restauracích, zajeďte si do nedalekého hlavního města Argostoli vzdáleného asi 20 kilometrů. Využijte třeba pravidelné autobusové linky. Tento výlet můžete pojmout jako celodenní program, v rámci kterého můžete navštívit muzeum a procházkou se brouzdat mezi krámky v malebných uličkách ostrovní minimetropole.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---