Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sami

Oblast
Typ letoviska Klidné
Městečko Sami se nachází 24 kilometrů severovýchodně od hlavního města Argostoli.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sami, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Sami

Jedno z nejmalebnějších míst Kefalonie, městečko Sami se nachází ve stejnojmenném zálivu, na východním pobřeží ostrova. Zdejší přístav je druhým nejvytíženějším přístavem a denně odtud vyplouvají výletní lodě do Patras, na Ithaku i do Itálie. Dodnes toto příjemné městečko s tisícovkou stálých obyvatel žije filmem „Mandolína kapitána Corelliho“, který se natáčel v blízkém okolí a právě Sami se stalo na několik měsíců dočasným domovem celého štábu, včetně populárních herců. Nejeden obchod, tavernu či bar zdobí fotografie z natáčení.

Co podniknout v městečku Sami?

Podél přístavu se táhne poměrně dlouhá a velice příjemná kolonáda, lemovaná obchůdky, tavernami, bistry a bary. Ačkoliv jde o živé městečko, rozhodně tu nečekejte hluk a shon, vládne tu pohodová atmosféra a místní jsou zde, stejně tak, jako na celé Kefalonii usměvaví a vstřícní. Sami je i výborným výchozím bodem pro mnohé výlety, ať už po moři na bájnou Ithaku, nebo pouhé 2,5 kilometry po souši k  jeskyni Melissani s překrásným jezírkem v podzemí a k jeskyni Drogarati, kde se díky dobré akustice pořádají občasné hudební koncerty.

Pláže v Sami

Samotné městečko má dvě pláže, východní oblázkovou přírodní pláž a pláž západní, která je smíšeného podloží a je částečně vybavena slunečníky a lehátky. Výhodou západní pláže je přírodní stín, který vrhá zdejší zeleň a stromy. Další nejbližší pláží je krásná oblázková pláž Antisamos s křišťálově čistou vodou.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Sami

Sami Beach od 19 796 Kč se všemi poplatky

Hotel Sami Beach je umístěný na okraji malé vesničky Karavomylos, cca 1 km od přístavu, obchodů a taveren ve městě Sami. U hotelu se nachází oblázková pláž, která se řadí mezi nejhezčí na ostrově.

1.

Athina Beach

Městečko Sami je příjemným místem, pro Kefalonii až v netypicky rovinaté krajině, důležitým přístavem ve stejnojmenném zálivu a výborným výchozím bodem pro podnikání výletů na velmi atraktivní místa ostrova nebo na blízkou Ithaku. Hotel Athina se nachází v Karavomilos, vesničce vzdálené jen 2 km od Sami, kam se dá dojít i procházkou. V blízkém okolí hotelu Athina Beach najdete tavernu i několik obchodů. Na oblázkovou, místy písčito-oblázkovou pláž je to jen asi 30 m, lehátka a slunečníky jsou hotelem zajištěny zdarma.

2.

Ionian Sea Emerald

Luxusní „boutique” hotel Ionian Sea Emerald byl postaven teprve v roce 2009, přímo u písčito-oblázkové pláže, ve vesničce zvané Karavomilos, pouhé 2 km od oblíbeného střediska Sami a asi 27 km od letiště či hlavního města Argostoli. Nachází se v prostředí panenské přírody, zelené krajiny a úžasných pláží.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---