Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kipourion

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kipourion, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Kipourion

Kipourion je jednak jméno oblasti a jednak název malebného kláštera, který má na označení regionu svou zásluhu.  Samotný klášter, dominanta oblasti, patří k těm nejmalebnějším na celém ostrově Kefalonia. Je ukryt v závětří zeleného skaliska v záplavě stromů, nízkých dřevin a trávy. Pochází až z 18. století, je tedy poměrně mladý, nicméně přesto si prošel neradostnou historií. Byl několikrát významně poničen, ale vždy znovu zrekonstruován. Uvnitř můžete spatřit vzácné ikony a malby, zvenčí pak rozkošnou zvonici. Když budete mít štěstí a trefíte se do některého z církevních svátků, můžete zažít řeckou oslavu významných svatých.

Mystickou horskou plošinu, na níž odpočívá mnišský svatostánek, najdeme na poloostrově Paliki, a to v jeho jihozápadní části při krásném modrém pobřeží. Okolí je zaplněno skalisky porostlými spletí nízkých křovin, které vybíhají od břehů do závratných, strmých výšin. Příroda doslova panenská, téměř nedotčená lidskou rukou – malý ráj  na zemi. To je Kipourion.

Pláž u Kipourion

Nedaleká pláž, vzdálená jen několik minut chůze od kláštera, je tvořena světlými hladkými oblázky, voda je tu křišťálově čistá a blankytně modrá. V okolí zajišťují stín borovice a olivovníky.

Co v Kipourion ?

Ubytovat a dobře najíst se můžete ve vesnicích Havdata a Kaminarata. Obě poskytují pokoje v soukromých vilkách a několik taveren a restaurací. Nechybí tu ani obchůdky, kde nakoupíte nezbytné potřeby, jídlo a nápoje. Více možností pak skýtá největší město na poloostrově Paliki zvané Lixouri, pokud potřebujete například lékařské ošetření, bankovní služby nebo větší sortiment zboží. A jestliže ani toto nestačí, je nasnadě vypravit se do hlavního města celého ostrova Kefalonia – Argostoli. Tam najdete veškerý komfort a kvalitní služby.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Kipourion

Kipourion - venkovský dům

Dům Kipourion leží v lese na západním pobřeží poloostrova Palliki. Divoké pobřeží se strmými útesy a malými oblázkovými plážemi je zalesněné piniemi a starými olivovými sady. Nedaleko je jeden z nejkrásnějších klášterů ostrova Kefalonie, klášter Kipourion, který je vystavěn na vysokých útesech nad mořem. Asi po 20 minutách chůze se dostanete k malé oblázkové pláži, která je poblíž kláštera Kipourion. Nádherná pláž Platia Amos byla teprve před nedávnem zpřístupněna i z pevniny. Příkré schody však vyžadují určitou obratnost. Překrásná pláž Petani a pláž Lakadakia je v dosahu do 10 km od domu. Nejbližší taverna s nepříliš pravidelnou otevírací dobou je od domu Kipourion vzdálena asi 5 minut chůze a nejbližší obchod je v horách ve vesničce Kaminarata (4,5 km).

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---