Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Poros

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Poros, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Poros

Poros, velmi živý přístav a zároveň rekreační středisko, nalezneme asi 40 kilometrů od hlavního města ostrova Argostoli, a to v jeho jihovýchodní části. Z původní rybářské vesničky se toto místo rozrostlo do dnešní podoby atraktivní turistické destinace.

Městečko vystavěné podél pobřeží, z větší části po ničivém zemětřesení v 50. letech minulého století, s domky rozesetými po okolních zelených kopcích pozvolna sestupujících až k plážím a do čistého moře, přináší svým návštěvníkům potřebný klid a ničím nerušenou relaxaci. Proto je Poros vyhledávaným místem hlavně mezi rodinami s dětmi. Výjimkou ale není potkat páry různých věkových kategorií, avšak pro ty nejmladší, teenagery, příliš uzpůsobeno není. Večer se odehrává ve stylu procházek po plážích a městečku při západu slunce, spíše než noční zábavou v alkoholovém opojení. Jsou tu sice podniky, kde takovou zábavu lze nalézt, ale rozhodně se to nedá srovnávat s jinými vyhlášenými letovisky.

Pláž u střediska Poros

Hlavní pláž, která vyniká svou délkou a jejíž povrch je pokryt pískem a oblázky, se nachází přímo v místě, nicméně v okolí můžete nalézt spoustu dalších zátok, kde si lze vychutnat patřičné soukromí. Čistá voda tu láká ke koupání a vodním radovánkám.

Co ve středisku Poros ?

V místních obchůdcích lze zakoupit základní potřeby, potraviny a nezbytné suvenýry.

Podél pobřeží a v městečku jsou připraveny taverny, kavárny a restaurace. Na venkovní terase některé z nich lze plnými doušky vychutnávat poklidný život přístavu. K tomu si dejte něco z místních lahůdek, třeba známé víno Robola nebo tradiční pokrmy z ryb, darů moře, sýru feta nebo výtečného jehněčího masa.

Pokud máte rádi pěší chůzi, odpoledne se vypravte do okolí k řece Vohinas skryté ve stínu borovic a platanů. V nedalekém údolí pod horou Enos jsou k vidění archeologická naleziště s hrobkami a dalšími vzácnostmi starými 3,5 tisíce let. Proto není výjimkou, že také až sem sahal věhlas olympských bohů a jejich dětí. Konkrétně je Poros spjat s mytologickými příběhy o slavném silákovi Herkulovi.

Jestliže chcete vyrazit dále do vnitrozemí na delší průzkum, bude lépe si pronajmout vůz. Více na  Kefalonie - půjčovna aut

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Poros

Macedonia

Dvoupatrový dům Macedonia v klidnějším ostrovu Kefalonie v prostředí letoviska s menší předzahrádkou má ideální polohu díky možnosti výběru ze dvou pláží a malé vzdálenosti (cca 200 metrů) od centra letoviska. Kolem domu Macedonia z jedné strany vede ulička se stromovou alejí a vyschlým korytem řeky, které odděluje hlavní část Porosu s obchody a klidnější částí letoviska.

1.

Petros studia

Městečko Poros s rybářským přístavem je malebným místem, klidným letoviskem, nad kterým se tyčí hora Atros a jehož domky pozvolně sestupují po úpatí hory až k mořskému břehu. Vila Petros jsou studia s velmi výhodnou polohou jen asi 30 m od pěkné písčito-oblázkové pláže a asi 800 m od centra, kde najdete taverny, kavárny a obchody. Nejbližší mini market je jen několik desítek metrů od vily Petros. Od hlavního města Argostoli je Poros vzdálen asi 40 km, asi 12 km je to do dalšího, většího a živějšího letoviska Skala.

2.

Calypso

Hotel Calypso se nachází asi 400 m od centra atraktivního střediska Poros. Nedaleko se nachází spousta restaurací, barů a obchůdku, ale i živý přístav. Městečko Poros je vzdáleno asi 40 km od hlavního města Argostoli a je vyhledávaným střediskem hlavně pro rodiny s dětmi.

3.

Riviera

Hotel Riviera, v kterém se nachází nabízená studia, leží na Kefalonii na nábřeží letoviska Poros, přes silnici od pláže, nedaleko taveren, supermarketu a obchodů. V letovisku Poros je veřejný bazén s oddělenou dětskou částí a restaurací.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---