Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lixouri

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lixouri, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Lixouri

Atraktivní, typické řecké letovisko Lixouri je v Kefalonii velmi významným místem. Jednak je správním centrem oblasti severozápadního výběžku Paliki, kde se nachází, a jednak je druhým největším městem ostrova a má strategickou polohu naproti hlavnímu městu Argostoli. Přestože bylo srovnáno se zemí po ničivém zemětřesení v 50. letech, po kterém zbylo jen velmi málo z původní architektury, dokázalo se opět postavit na nohy, aby dnes mohlo nabídnout svým návštěvníkům vše, co očekávají od letní dovolené v Řecku.

Vybavení střediska Lixouri

Přes svou význačnost v regionu a na celém ostrově je Lixouri poměrně klidným resortem, jenž je určen zejména těm, kteří touží po ničím nerušeném odpočinku a relaxaci v záři horkého slunce a při pobřeží sytě modře zbarveného moře. Právě díky plážím u břehů ostrova, které jsou pokryty měkkým pískem, je letovisko oblíbené mezi rodinami, které s sebou přivážejí své ratolesti. Celodenní lenošení, koupání a večerní posezení v taverně či procházka pod oblohou plnou hvězd jsou zkrátka lékem na duši.

Pláž u Lixouri

Nejlepší pláží v okolí je prý Lepeda, vzdálená od centra letoviska jen několik málo kilometrů. Písek tu je zbarvený dočervena a vstup do vody je dlouhý a mělký, takže zcela bezpečný pro slabší plavce a malé děti. Za vodními sporty je lépe vyrazit na některou z okolních pláží.  

Co v Lixouri ?

Zdejší taverny a restaurace na svých jídelních lístcích nabízejí zejména rybí lahůdky, pochoutky z darů bohatého moře, ale také něco ze suchozemských ovcí nebo kuřat. Jestliže máte rádi víno, rozhodně ochutnejte zdejší tradiční Robollu, mok s dlouholetou tradicí. Nemusíte nikam spěchat. Pomalý rytmus řeckého stravování se musí náležitě užít.

Noční život je poklidnější, tišší, asi právě proto, že sem míří rodiny s dětmi, které nepříliš fandí bujaré zábavě. Přesto v některých barech narazíte na hlasitější hudbu a tanec do ranních hodin. Stejně tak šířka nabídky obchodů není největší. Koupíte tu základní potraviny, předměty denní potřeby, oblečení a dárky. Pokud by vám snad přeci jen chyběly výhody, které skýtají větší města, vypravte se do hlavního města Argostoli, kde najdete více možnosti nákupů a zábavy.

Okolí skýtá řadu příležitostí k výletům. Pitoreskní vesničky rozeseté po celém ostrově dají nahlédnout do atmosféry řeckého venkova. Za vidění stojí zdejší malebné kostelíky a kapličky. Ideální je pronajmout si vůz a vyrazit i do vzdálenějších míst.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Lixouri

Summery od 17 590 Kč se všemi poplatky

Příjemný hotel Summery leží přímo u moře u malé písečné pláže a přitom pouhých 150 metrů od centra městečka.

1.

Apolafsi studia od 10 571 Kč se všemi poplatky

Hotel Apolafsi stojí v olivovém sadu a je vzdálený od centra Lixouri cca 1 km. Dostanete se tam pohodlně po cestě vedoucí podél moře a lemované subtropickými květinami. Vydáte-li se opačným směrem, dojdete k pláži Lepeda. Před hotelem Apolafsi je malá přírodní písečná pláž, která však nebývá upravována. V okolí jsou další divoké pláže.

2.

Ionian Superior Thalassa & Aquapark od 16 117 Kč se všemi poplatky

Komplex Ionian Superior Thalassa & Aquapark se nachází cca 120 m od písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Nejbližší mestečko Luxouri, které je druhé největší na ostrově je vzdáleno cca. 7km od hotelu. Klienti mohou využít pravidelný shuttle bus. Oblast Kefalonie.

3.

Vily Fedra a Filomira

Nové a luxusní vilky Fedra a Filomira stojí nedaleko moře a jsou obklopeny olivovým sadem. Vilky stojí jen pár metrů od hotelu Apolafsi a obyvatelé vilky mohou používat velký hotelový bazén a veškeré další služby hotelu. Mohou si tak snadno dopřát i vynikající kuchyni taverny Apolafsi, která je vyhlášená v celé oblasti. Malá písečná pláž je před hotelem, pláž Lepeda asi 20 minut a obchody, další taverny a přistav v nedalekém Lixouri.

4.

Sea Breeze - studia od 10 111 Kč se všemi poplatky

Vilka se studii Sea Breeze stojí v uzavřené zahradě v blízkosti moře. Přejdete-li místní komunikaci, která vede podél moře k hotelu Apolafsi a dále na pláž Lepeda, dostanete se na malou pláž s červeným pískem, která patří bezprostředně k tomuto ubytování. Do centra Lixouri, kde jsou obchody a taverny, se dostanete pohodlně za necelých 10 minut.

5.

Nana studia od 10 111 Kč se všemi poplatky

Moderní vilka Nana stojí ve svahu nad mořem. Je doslova obklopena olivovými sady a je vzdálena necelých 20 minut od města Lixouri. Vydáte-li se směrem k moři, dostanete se k hotelu Apolafsi, kde můžete používat bazén. Nejbližší pláž je malá písečná pláž před hotelem Apolafsi. Budete-li pokračovat směrem na jih, máte řadu dalších možností ke koupání. Nejkrásnější koupání je však na pláži Lepeda, která je od vilky vzdálena asi 20 minut chůze.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---