Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agios Ioannis Peristeron

Oblast
Typ letoviska Klidné
Středisko Agios Ioannis Peristeron Agios Ioannis Peristeron leží jen asi 15 kilometrů od hlavního města ostrova (Korfu neboli Kerkyra), kam přilétají letadla z vnitrozemí a připlouvají lodě/trajekty z přístavů především v Itálii a Řecku. Z Kerkyry pak vede do letoviska cesta po silnici, a to buď autobusem nebo automobilem. Pokud se necháte na ostrov přepravit trajektem, můžete s sebou na dovolenou vzít i svého miláčka se čtyřmi koly. Pokud ho ale raději necháte v bezpečí zaparkovaného doma v garáži, můžete využít služeb některé z autopůjčoven a vůz si vypůjčit. Cesta není složitá. Pokud si nejste jisti, zeptejte se přímo v autopůjčovně nebo v informačním centru pro turisty. Všechny cesty, zejména ty směřující do prázdninových letovisek, jsou ale dobře značeny. Kam na Korfu se jezdí ? Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agios Ioannis Peristeron, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Zelené jihovýchodní pobřeží ostrova Korfu je doslova poseto turistickými středisky nejrůznějšího typu. K těm klidnějším patří Agios Ioannis Peristeron, ležící mezi dalšími dvěma významnými a populárními letovisky – směrem na sever Benitses a jižně Moraitika. Okolí resortu doslova září letními barvami, o které se starají hlavně hojně rozšířené olivové háje a lesíky a na druhé straně pak tyrkysová mořská hladina. Určitě nebudete litovat, pokud si ráno trochu přivstanete, neboť právě toto místo je proslulé překrásnými východy slunce.

Místní pláž je složená hlavně z oblázků a písku. Voda je křišťálově čistá, a proto se také může pochlubit prestižním oceněním Evropské unie za kvalitu, zvaným „modrá vlajka“. K dispozici jsou i lehátka a slunečníky. Ti, kteří se neobejdou bez své prázdninové dávky adrenalinu, mohou i zde, stejně jako většině středisek na východním a jižním pobřeží, využít širokou škálu vodních sportů od jízdy na vodních lyží až po potápění a objevování mořské fauny a flory.

V resortu najdete různé typy ubytovacích zařízení od luxusních hotelů až po levnější bungalovy. Mnoho z nich má ve svém areálu bazén a nabízí pokoje s výhledy na moře. V těch větších a komfortnějších pořádají vlastí kulturní akce, párty, produkce živé hudby či tradiční řecké tance. I restaurace a taverny tu mají své programy k potěšení svých hostů. Krom toho samozřejmě nechybí dobrá řecká i kontinentální jídla a výborné pití.

Ať už se z Agios Ioannis Peristeron vydáte na výlet kterýmkoli směrem, vždycky objevíte nějakou zajímavost. Díky své poloze nabízí toto letovisko spoustu možností, kam vyrazit za poznáním a zábavou. Nejblíže se nacházejí dvě letoviska, velmi čile navštěvovaná turisty. Jedním z nich je Benitses, kde můžete krom slunění na místní pláži a koupání v teplé mořské vodě navštívit také unikátní Muzeum mušlí. A zdaleka nejde jen o mušle, neboť expozice vystavuje i jiné mořské živočichy, například vycpané ryby, nebo můžete s respektem obdivovat obří tesáky mořských žraloků. Za návštěvu stojí také jedna z hlavních atrakcí ostrova – Myší ostrov (Pontikonissi), o kterém se říká, že je zkamenělou Odysseovou lodí. Zhruba 2 kilometry od Benitses se nachází unikátní historická památka, která je neustále v obležení turistů. Je to palác Achillion, který si tu nechala vybudovat slavná a krásná rakouská císařovna Sissy jako své letní sídlo k potřebnému a zaslouženému odpočinku. Dalším tipem k odpolednímu výletu může být nedaleké živé letovisko Moraitika. Tam si můžete odpočinout na místní pláži nebo příjemně posedět v některé z mnoha restaurací, taveren a barů. Hlavní město (Korfu/Kerkyra) je od letoviska  Agios Ioannis Peristeron vzdáleno asi 15 kilometrů. Vyplatí se tedy počítat s delším výletem, tedy minimálně na odpoledne, nejlépe však na celý den, neboť je tam opravdu hodně co k vidění. Je to romantické město s mnohými rozkošnými zákoutími a uličkami, spoustou historických památek, množstvím restaurací a diskoték, a dokonce tu najdete i aquapark, kde se můžete směle oddávat vodním radovánkám.

Tipy na hotel v letovisku Agios Ioannis Peristeron

Marbella Beach

Hotel Marbella Beach ležív krásné zahradě u písčito-oblázkové pláže (přes pobřežní komunikaci, přístup z hotelu na pláž přes most nad silnicí). Hotel byl nedávno zrekonstruován a slunečníky, lehátka a plážové osušky jsou zdarma (alespoň podle údajů CK pro sezonu 2012)

1.

Mare Monte

Příjemný hotel Mare Monte se nachází přímo u písečné pláže mezi známými letovisky Moraitika a Benitses. Hotel je umístěn uprostřed udržované zahrady, 1 km od živého centra, které nabízí širokou škálu denní i noční zábavy. Hotel Mare Monte je zárukou pohodové dovolené s kvalitními službami;přímo u pláže

2.

Marbella od 22 690 Kč se všemi poplatky

Tento rozsáhlý hotelový komplex Marbella, postavený ve stylu moderní ostrovní architektury, leží v nádherné zahradě lemované olivovými háji, ve svahu nad mořem u letoviska Agios Ioannis Peristeron. Krásná dlouhá pláž, která je zde písčitá i oblázková a byla oceněna modrou vlajkou EU pro svou čistotu, je ve vzdálenosti cca 5 minut chůze a je snadno přístupná od areálu po několika schodech. Poblíž pláže je též malý přístav. K návštěvě Kerkyry je možné využít linku městské dopravy nebo taxi. V hlavním městě Korfu najdete nespočet možností denní i noční zábavy, jsou zde restaurace s místní i mezinárodní kuchyní, útulné taverny, snackbary, cukrárny, kavárny, kluby, diskotéky, zábavní podniky, velice populární je také tržiště a neodmyslitelnou součástí města jsou historické památky a muzea. V areálu hotelu je též kaple Sv. Kateřiny, kde je možné předem objednat svatební obřad.

3.

MarBella Nido Suite Hotel & Villas od 30 367 Kč se všemi poplatky

Komplex MarBella Nido Suite Hotel & Villas leží na jihovýchodním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti sesterského hotelu MarBella Corfu, 100 m od soukromé písčito-oblázkové pláže, asi 300 m od střediska Agios Ioannis Peristeron, 7 km od Achilleio, 17 km od města Kerkyra, zastávka busu před hotelem.

4.

Corfu Senses Resort od 13 792 Kč se všemi poplatky

Tento hotel leží v klidném prostředí Agios Ioannis Peristeron, což je letovisko, které se rozprostírá mezi klidnou rybářskou vesničkou Benitses a rušným letoviskem Moraitika. Přímo před hotelem u hlavní silnice je autobusová zastávka, odkud jezdí autobus do hlavního města nebo směrem na Kavos a Lefkimi.

5.

Belvedere hotel od 12 190 Kč se všemi poplatky

Částečně zrekonstruovaný hotel (sezóna 2011) s nádherným panoramatickým výhledem na moře a okolí se nachází v klidné oblasti zvané Agios Ioannis Peristeron, na okraji rušnějšího letoviska Benitses. Hotelový areál tvoří hlavní budova a 2 křídla. Centrum letoviska je od hotelu vzdáleno cca 3 km - lze dojít pěšky příjemnou procházkou. Zde najdete taverny, restaurace, bary, obchůdky a další možnosti denní i noční zábavy. Zastávka místní autobusové linky je přímo před hotelem.  Hotel Belvedere doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---