Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Arillas

Oblast
Typ letoviska Klidné
Z hl. města Kerkyra se dáte přes Dassia, severním směrem do Sidari a odtud západně do vesničky Agios Stefanos, za ní již leží Arilas se svou krásnou pláží. Délka této trasy je 90 km, ale projíždíte zajímavou krajinou, přes různá tur. střediska, která také můžete navštívit. Druhou možností je kratší trasa - z Kerkyra vyjedete západním směrem na Paleokastritsa a odtud podél pobřeží na sever. Budete projíždět vnitrozemím Korfu, můžete se zastavit v zapadlých vesničkách, které také stojí za návštěvu.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Arillas, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Arillas

Arillas leží na severozápadním pobřeží Korfu a ačkoliv jde o rozvinuté turistické středisko s možností výběru vodních sportů, dostatek supermarketů, pekáren, obchodů se suvenýry i diskoték, barů a heren, přijdou si na své téměř všechny typy turistů.

Středisko je obklopeno zelení, olivovými hájemi a cypřiši, všude je spousta kvetoucích a vonících keřů.

Co v Arillas

Pokud máte rádi ruch a noční život, přijdete si na své. Pokud preferujete klid a romatiku, najdete v Arillas to své také. Kromě klidných míst a překrásné pláže se mohou romantické povahy  také vydat na procházku do blízkého okolí, kde je cesty v zeleni dovedou až k vesničkám v okolí, kde se ještě zachovalo trochů původní atmosféry a klasického životního stylu. Příjemná pěší procházka je například do vesnice Afiona, odkud jsou překrásné výhledy na moře, pěšky se dá dojíž i do Agios Georgios případně Agios Stefanos.

Ve středisku Arillas najdete klasické řecké taverny, stejně jako půjčovny kol, motorek i aut, i  půjčovny sportovních potřeb. 

Oba konce pláže v Arillas jsou neoficiálně nudistické. Mimo hlavní pláž lze nalézt i malé prakticky soukromé plážičky.

Arrilas a rodiny s dětmi

Vhodnost střediska pro rodinou dovolenou s dětmi pak umocňuje i pláž, která je dlouhá, písečná a s mělkým vstupem do vody.  Křišťálově čistá voda je samozřejmostí a pláž získala ocenění Unesco - modrou vlajku za čistotu mořské vody. Pláž v Arillas je vyhledávána nejen turisty ke koupání, ale také potápěči kvůli bohatému mořskému životu. Komu by nestačila 1 km dlouhá pláž v Arillas, může se vydat na sever ke středisku a pláži Agios Stefanos (cca 500 metrů přes malý výběžek do moře) nebo na jih ke středisku Agios Georgios (cca 2 kilometry).

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Arillas

Sea View

Penzion  SEA VIEW s bazénem (včetně dětského bazénku) leží v zahradě,  30 m od písčité pláže s pozvolným vstupem do moře vhodným pro rodiny s dětmi.

1.

Feakes apartmány

Příjemná vilka Feakes leží v upravené zahradě naokraji letoviska. Na písčitou pláž a do centra dojdete za cca 5 minut.

2.

Kapitan od 12 470 Kč se všemi poplatky

-  pouze 50 m od hezké písečné pláže s velmi pozvolným vstup do moře
- centrum letoviska Arillas je od Kapitan Studia pouze 100 metrů
- nákupní možnosti v těsné blízkosti, pouze 80 m
- restaurace 50 m
- bazén 250 m
- 40 km od centra hlavního města Kerkyry
- letiště je vzdálené 42 km.

3.

Sea studia

Rodinný apartmánový dům Sea s příjemnou atmosférou, uprostřed zahrady s bazénem, jen několik kroků od pláže.

4.

Graciela studia od 10 934 Kč se všemi poplatky

Příjemný komplex se skládá ze dvou samostatných budov, leží v klidné části letoviska Arillas a jsou vzdálené pouhých 30 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. V zahradě je klientům k dispozici větší bazén s oddělenou částí pro děti s lehátky a slunečníky zdarma. Kromě odpočinku u bazénu můžete zavítat do restaurace Graciela, situované jen pár kroků od studií s nádherným výhledem na moře a pochutnat si na rybích specialitách nebo se vydat na ochutnávku do vyhlášeného místního minipivovaru Corfu Beer. Promenáda kolem moře vyzývá k večerním procházkám po západním pobřeží Korfu.

5.

Bardis od 13 046 Kč se všemi poplatky

Bardis je stylový hotel s rodinnou atmosférou a nachází se pouhých 120 mod pláže v klidné části letoviska Arillas na Korfu. Doporučujeme všem, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou. Centrum je vzdáleno cca 250 m.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---