Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Benitses

Oblast
Typ letoviska Klidné
Jedna z legend o pojmenování dnešního Benitses říká, že dostalo jméno po věhlasném pirátovi, který v dávných dobách brázdil vody Jónského moře. Jednoho dne ho prý mořské proudy dovedly až ke zdejším břehům a on se do krásy tohoto pobřežního ráje bezhlavě zamiloval. Ve vesnici byly nalezeny pozůstatky římských lázní. Dle archeologů jsou důkazem toho, že již odpradávna byla tato oblast významným místem odpočinku a relaxace. Původní obyvatelstvo se živilo zejména rybolovem a někteří současní obyvatelé se této tradice stále drží. Samozřejmě neméně důležitou součástí obživy byl i sběr plodů olivovníku. Oblast Benitses patřila dlouhá léta pod správu jiných celků; až v roce 1928 se stala samostatnou samosprávnou jednotkou. V 70. letech došlo k překotné přestavbě vesnice na turistické centrum a během 80. let dosáhlo své zlaté turistické éry, kdy sem mířily tisíce turistů, hlavně mladých, za divokou zábavou. Místní správa ale rozhodla o změně image resortu a postupně vrátila místu tradičnější charakter. Poměrně krátkou, ale zato významnou historii má i zdejší Muzeum mušlí, založené v roce 1989 a fungující tedy již 18. rokem, které uchovává celoevropsky významnou sbírku mořského bohatství. .
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Benitses, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Benitses

Letovisko Benitses leží na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu, asi 12 kilometrů jižně od hlavního města. Před zhruba dvaceti lety bylo toto středisko místem bujarých večírků, dnes se však stylizuje spíše do poklidného typu prázdninového resortu. Tak jako většina vesnic na ostrově Korfu, i Benitses bylo původně zaměřeno na rybolov, který byl i hlavním příjmem místních obyvatel. S postupně vzrůstajícím zájmem turistů přerostlo nejdříve v rušné, dnes však již poklidné dovolenkové středisko, jedno z neoblíbenějších na ostrově, a také místní obyvatelé z většiny přešli do oblasti turistického ruchu. Přesto si toto místo stále zachovává svou tradiční atmosféru a kouzlo. Jinými slovy by se dalo říci, že Benitses je lákavou kombinací nostalgie starých dob a současné moderní společnosti.

Vybavení Benitses

V místních tavernách a restauracích si na své přijdou zejména milovníci rybích specialit. Ale lze si objednat i z široké škály jiných pokrmů jak řecké, tak mezinárodní kuchyně. Oblíbené jsou tu také podniky, které nabízejí grilované lahůdky. Odpoledne či večer si zase můžete vychutnat posezení u dobré voňavé kávy v některé z místních kaváren. Kromě stravovacích zařízení nejrůznějšího druhu je v letovisku dostupná i lékařská péče a lékárna, informační centrum, půjčovna jízdních kol a další. Nechybí ani obchůdky s upomínkovým zbožím. A v dnešní moderní době nelze opomenout ani internet, který je dostupný v několika kavárnách.

Pláže u Benitses

Zdejší hlavní pláž tvoří hlavně oblázky a kamínky. Voda je obzvláště čistá a průzračná, a tak není divu, že se může pyšnit oceněním EU za kvalitu, tzv. modrou vlajkou. Dno je tu ale v některých místech dosti svažité, a proto není příliš doporučováno dětem a nezkušeným plavcům. Na pláži lze samozřejmě provozovat různé vodní sporty dle aktuální nabídky. Pláž tu má jednu nespornou výhodu – oproti jiným resortům tu není takzvaně „hlava na hlavě“, a tak si můžete v klidu vychutnat slunění a koupání bez prodírání se davy turistů. Jako na většině pláží lze i zde využít pronájmu slunečníků a lehátek. Okolní moře je také vhodné pro potápění a šnorchlování. Jestliže máte raději relaxaci v bazénu a váš hotel toto zařízení nevlastní, můžete využít služeb několika barů, které tento luxus nabízejí.

Co v Benitses ?

Přestože je Benitses spíše klidnějším resortem, neznamená to, že se v noci musíte nudit. Několik hudebních klubů tu zůstává otevřeno až dlouho do noci. Nicméně dle obecních pravidel mají všechny podniky povinnost nerušit noční klid a hudbu ztišit.

Samotné středisko a jeho okolí mají hodně co ukázat svým návštěvníkům. Nejvýznamnější turistickou atrakcí je Muzeum mušlí, které, jak napovídá název, vystavuje především mušle v nejrůznějších formách, a krom toho i vycpané ryby a jiné mořské živočichy. Na pobřeží jsou stále k vidění dochované původní domky rybářů a v centru pak původní, typicky řecké domečky vyzdobené květinami. Kdo má rád dlouhé túry, nechť vyrazí po značených cestičkách do zelených kopců za krásami zdejší přírody, daleko od ruchu turistického centra. Pokud si chcete vyrazit na projížďku lodí, spojte tento výlet s návštěvou hlavního města ostrova Kerkyra. Tam se můžete projít ulicemi plnými historických památek nebo zakotvit v příjemné řecké taverně u dobrého pití a jídla. Další výlet lodí můžete zpestřit zastávkou na Myším ostrově (Pontikonissi). O něm panuje legenda, že to ve skutečnosti není pouhý ostrov, ale zkamenělá loď. Tento ostrůvek poskytuje unikátní výhled na ostrov Korfu. Zhruba 4 kilometry jižně od Benitses se nacházejí dvě známá turistická střediska  Messonghi a Moraitika, která taktéž stojí za podívání. A ještě než opustíte tuto malebnou oblast a vrátíte se domů, neměli byste si nechat ujít jednu pozoruhodnou architektonickou památku, snad nejznámější atrakci celého ostrova, neboť leží jen cca 2 kilometry od Benitses. Jde o palác Achillion, slavné útočiště krásné rakouské císařovny Sissy, který si tu nechala postavit v 19. století, a který byl pojmenován po řeckém bohu Achillovi. 

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Benitses

Corfu Marbella od 22 780 Kč se všemi poplatky

Příjemný hotelový komplex Corfu Marbella obklopený zelení je situován na Korfu pod horami na vyvýšenině s krásným výhledem. Písčito - oblázková pláž je vzdálena cca 200 m. Na pláži jsou sprchy, snack bar, lehátka a slunečníky pro hotelové hosty zdarma. Corfu Marbella vám poskytne vše, co potřebujete pro romantický pobyt plný relaxačních aktivit.

1.

Potamaki Beach od 12 090 Kč se všemi poplatky

Potamaki Beach Hotel se nachází přímo u pláže letoviska Benitses na Korfu a nabízí 24 hodinovou recepci. V 5 podlažní budově je k dispozici 170 jednoduše zařízených pokojů. Hosté se mohou těšit také na sladkovodní bazén s velkou terasou a slunečníky, lehátky i sprchami. Součástí nabídky je také bazén pro děti. .

2.

Potamaki od 17 990 Kč se všemi poplatky

Hezký hotel Potamaki s příjemnou atmosférou v centru letoviska Benitses, obklopený zahradou, odděluje od menší pláže jen místní komunikace. V okolí je mnoho taveren, restaurací a obchůdků. Spojení s hlavním městem Korfu, Kerkyrou, vzdáleným 11 kilometrů, zajišťuje pravidelná autobusová doprava.

3.

Bellos Beach od 16 190 Kč se všemi poplatky

60 pokojů

4.

Grande Mare

Hotel Grande Mare se rozprostírá v mírném kopci nedaleko pobřežního města Benitses a krásného zámku Achillion, do kterého jezdila na odpočinek císařovna Sissi. Benitses je známo především množstvím taveren, restaurací a rušným nočním životem. Hotel se skládá z několika dvoupatrových budov, směřujících k moři a jeho sluneční terasa nabízí možnost odpočinku a slunění, stejně jako osvěžení v bazénu se sladkou vodou nebo v malém aquaparku, který se nachází přímo v hotelu. Hotel doporučujeme všem klientům, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou a zároveň být na dosah rušnému letovisku a rodinám s dětmi.

5.

Primasol Louis Ionian Sun od 13 590 Kč se všemi poplatky

Moderně zrekonstruovaný hotelový komplex Primasol Louis Ionian Sunv je postaven pod zalesněným svahem velmi blízko oblázkové pláže v oblasti, která se nazývá Benitses. Z celého areálu lze pozorovat překrásné východy a západy slunce. Hotel Primasol Louis Ionian Sun je vzdálený asi 15 km od hlavního města Korfu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---