Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Gouvia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Protože se Gouvia nachází v zálivu, který je doslova vrostlý do okolní přírody, a tak chráněn ze všech stran ze směru od moře, nezůstal v minulosti bez povšimnutí těch, kteří měli na ostrově své zájmy. Proto zde byl také v 17. století vybudován přístav a námořní základna Benátčanů, kteří v té době vládli ostrovu. Brzy se právě díky své poloze stal tento přístav důležitým strategickým bodem. V 18. století pak zaznamenal fenomenální úspěch, když se zde podařilo ubránit jednomu z tureckých nájezdů. Ještě dnes můžete na pláži vidět historické pozůstatky benátských doků.
Vaše cesta povede s největší pravděpodobností přes hlavní město ostrova (Korfu/Kerkyra), neboť právě tam se nachází letiště a přístav. Odtud pak můžete pokračovat po silnici. Buď můžete využít pravidelnou autobusovou dopravu nebo si zapůjčit auto v místní autopůjčovně. Pokud tedy vyrazíte automobilem, nebude těžké Gouvia najít. Na Korfu nejsou žádné složité propletence dálnic a silnic a všechny cesty do letovisek jsou dobře značeny.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Gouvia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Gouvia

Letovisko Gouvia, nazvané podle stejnojmenného zálivu, leží v pohádkově modré laguně na východním pobřeží ostrova Korfu, obklopené skalami-ochránci. Místní klima je ideální pro letní i podzimní dovolenou. Léto je tu horké a voda příjemně teplá ke koupání až do pozdního podzimu. Proto je také Gouvia v sezóně velmi živým resortem, kam míří tisíce návštěvníků z celé Evropy i jiných kontinentů. Velmi čilý je i místní přístav, který denně vítá lodě a jachty, mimochodem některé dokonce velice luxusní, ze všech koutů světa.

Pláže u Gouvia

Povrch zdejších pláží je kombinací větších a menších oblázků a písku. K odpočinku poslouží lehátka a k opláchnutí slané vody z těla pak zase sprchy umístěné přímo na pláži. Kousek od letoviska Gouvia se nachází resort Kontokali se svou pláží, která se dokonce pyšní modrou vlajkou EU za kvalitu. V Gouvie, stejně jako ve většině středisek na Korfu, se můžete pustit do spousty vodních aktivit. Zkuste si třeba půjčit loď či motorový člun a zažít divokou jízdu po mořských vlnách. Nebo se podívejte přímo pod vodu a zakuste krásy potápění.

Doporučení pro Gouvia

Taverny a restaurace

V letovisku nebudete rozhodně trpět hladem. Je tu na výběr z mnoha taveren, barů a restaurací, kde si můžete pochutnat na vybraných lahůdkách nejrůznějšího typu. Stejně tak druhů nápojů a koktejlů mají ve všech podnicích velké množství. Určitě si nenechte ujít některou z řeckých lahůdek s typickou chutí oliv, zeleniny, dobrého masa a tradičního koření. Ochutnat ale můžete i něco z kuchyně italské či čínské. Protože je Gouvia častým cílem anglických turistů, jsou tu pro ně připraveny i jejich oblíbené pokrmy, které ale také stojí za zkoušku (například známá anglická snídaně složená z vajec a slaniny s přiloženými tousty a fazolkami v rajčatové omáčce). Samozřejmě nezapomeňte na spropitné, které je podobné jako u nás, tedy zhruba 10 % z celkové útraty.

Ubytování

V resortu Gouvia se lze ubytovat na mnoha místech, od luxusních hotelů po studentské hostely, takže každý si určitě vybere podle své chuti i peněženky. Pokud vyrazíte na nákupy, nebudete zklamáni. Přímo v letovisku je hypermarket a několik supermarketů, ale nechybí ani menší obchůdky. Další nákupní možnosti pak nabízí okolní letoviska – např. Kontokali, Dassia nebo Ipsos. Po západu slunce se Govia probouzí do nočního života soustředěného v barech, klubech a diskotékách, ve kterých si každý najde to své – od klidnější zábavy, až po tu nejbujařejší.

Co v Gouvia ?

Na průzkum okolí můžete vyrazit v zapůjčeném voze, na motorce či skútru. Bude to jistě vzrušující zážitek. Nicméně v takovém případě buďte nadmíru opatrní, neboť statistiky dopravní nehodovosti na Korfu nepatří k těm nejlichotivějším. Jestliže se rozhodnete zůstat v letovisku, navštivte zbytky benátské loděnice ze 17. století, ze které se zachovaly celé klenby a která vytváří nádhernou atmosféru dýchající historií a dávnými dobami mořeplavců a mořských válečníků. V Gouvie můžete také najít pozůstatky hradu z dob benátské navlády. Na protější straně zálivu se tyčí malý bílý kostelík zvaný Ipapandí, postavený na ostrovním výběžku. V blízkém okolí se pak nacházejí další letoviska se svými plážemi a tavernami, například velmi živý Ipsos, o něco méně bujará Dassia a v neposlední řadě také letovisko Kommeno. Ať už vyrazíte pěšky nebo třeba koňmo, na svých cestách po okolí můžete vychutnávat krásy místních olivových lesíků a citrusových plantáží. Na delší výlet se vypravte do hlavního města Korfu (neboli Kerkyra). Ta má pro vás připraveno nespočet historických památek, malebných uliček k romantickým procházkám, restaurací k dobrému obědu a spoustu další zábavy a relaxace.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Gouvia

Paradise Hotel od 13 190 Kč se všemi poplatky

Hotel Paradise se nachází v letovisku Gouvia a má panoramatický výhled na zátoku a hustě zalesněné kopce pokryté olivovníky a cypřišky. Svou polohou nabízí snadný přístup k nedalekým plážím a vesnici Gouvia. Hotel je obklopen udržovanou zahradou plnou květin, která je ideálním místem pro odpočinek.

1.

Ionian Park

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 200 m od hotelu Ionian Park - Letiště Korfu cca 7 km

2.

Govino Bay apartmány od 14 361 Kč se všemi poplatky

Hotel Govino Bay naleznete 9 km od letiště a centra města, 7 km od přístavu, 500 m od písčito-oblázkové pláže, 400 m od restaurací a obchodů v letovisku, 10 m od zastávky busu.

3.

Artistico Boutique od 12 292 Kč se všemi poplatky

Hotel Artistico Boutique leží asi 7 km od hlavního města Kerkyra, nedaleko centra letoviska Gouvia, 200 m od oblázkové pláže, která je přístupná po cestě, kde se nachází několik taveren a obchůdků.

4.

Omiros

Hotel Omiros 3* se nachází v letovisku Gouvia. Letovisko Gouvia se nachází na východním probřeží ostrova Korfu, letovisko je obklopené skalami. Místní klima nabízí skvělé místo pro trávení letní i podzimní dovolené, díky tomu je velmi navštěvovanou a aktivní lokalitou. Dále se v letovisku nachází nespočet barů a taveren, nejrůznějšího typu. Z letoviska Gouvia je to jen pár minut jízdy autem do hlavního města ostrova Kerkyry. Samotné ubytování se nachází poblíž pláže, hotel disponuje vlastním bazénem. • Mezinárodní letiště Korfu 10 km

5.

Louis Corcyra Beach

Gouvia se nachází asi 10 km od hlavního města Korfu u poloostrova Kommeno. V této oblasti jsou převážně luxusní hotely a soukromé vily, což je ideální ke strávení klidné dovolené v krásném prostředí. Najdete zde menší jachetní přístav a centrum s nákupními a zábavními možnostmi. Do vedlejšího rušného střediska Dasia nebo do hlavního města Kerkyra se pohodlně dostanete autem.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---