Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Ipsos

Oblast
Typ letoviska Klidné
Letovisko Ipsos leží na východním pobřeží ostrova Korfu.
Na samotný ostrov vás dopraví letadlo, loď nebo trajekt. Vaší první zastávkou tedy bude hlavní město Kerkyra. Odtud se můžete vydat do letoviska Ipsos třeba autem z některé z místních půjčoven. Z hlavního města se vydejte po silnici při pobřeží směrem na letovisko Dassia. Ipsos je na této trase hned druhým větším městem po Dassii. 
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Ipsos, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Ipsos

Letovisko Ipsos, ležící na východním pobřeží Korfu, patří k nejnavštěvovanějším místům na ostrově. Je známé jako velmi živé středisko, plné diskoték a barů. Přesto ukrývá místa, kde i klidná duše najde to své. Právě díky této rozmanitosti sem každý rok míří tisíce turistů od rodin, přes mladé páry, až po seniory. A zelené kopce porostlé olivovníky s mořem křišťálově čistým už jen jemně dokreslují dovolenkovou atmosféru tohoto malebného místa.

Pláž u Ipsos

Pláž se rozprostírá na ploše o délce cca 2 kilometrů a je písčitá s příměsí oblázků. Díky své čistotě si vysloužila známé ocenění EU za kvalitu, které mimo jiné také napovídá, že návštěvníkům jsou tu k dispozici nejen lehátka a slunečníky, ale i sprchy, převlékárny a WC. Díky lehce svažitému terénu dna a čistotě je pláž vhodná i pro děti a handicapované. V místě nechybí samozřejmě vodní sporty – od vodního lyžování, přes ringo, až po jízdu na banánu. Pro tyto účely jsou tu vybudována dvě velká mola pro snadný přístup do vody. Krom toho se tu lze oddávat i krásám ukrytým pod mořskou hladinou, a to buď díky šnorchlování či klasickému potápění pod dozorem zkušených instruktorů z místní potápěčské školy. V okolí pláže si určitě vyberete z široké škály taveren a barů. V místě jsou pro turisty připraveny také útulné hotely a apartmány, které poskytují rozvětvenou řadu služeb.

Co v Ipsos ?

Zdejší taverny a bary nabízí vedle osvěžujících exotických drinků a různých druhů vín a piva i řecké speciality, ale samozřejmě nechybí ani lahůdky jiných národních kuchyní, například tu najdete italské pizzerie nebo čínská bistra. A v neposlední řadě nelze zapomenout na zde již tradiční anglické snídaně, neboť právě Angličané mají Ipsos ve velké oblibě a pravidelně sem jezdí za vytouženým odpočinkem a zábavou. Některé z místních podniků navíc nabízí filmové projekce, živá sportovní utkání na velkých plochých obrazovkách či živou hudbu. Je tu i několik barů s vlastním bazénem, který lze zdarma využít výměnou za nákup drinku. V resortu najdete i obchody a supermarkety, kde můžete zakoupit potraviny, nápoje, ale i další předměty denní potřeby.V noci se Ipsos mění ve velmi živé středisko s mnoha možnostmi noční bujaré zábavy. A pro ty, kterým ani toto nebude stačit, je tu nedaleké hlavní město, které poskytuje nespočet dalších způsobů, jak se dobře pobavit. Právě proto je tento resort oblíben zejména u mladých lidí, kteří sem vyráží za příjemným povyražením.

Je Ipsos vhodný pro děti?

Středisko Ipsos je dobře vybavené i pro děti. Vedle bezpečné pláže a mírně svažitého mořského dna jsou tu též bazény přímo určené pro děti a v neposlední řadě i závodní dráha, po které se mohou vaše ratolesti prohánět ve speciálně uzpůsobených vozítkách.

Doporučení

Až prozkoumáte celý Ipsos, vyrazte na obhlídku okolí. Zkuste třeba navštívit některou z okolních malebných vesniček (např. Agios Markos nebo Ano Korakiana), kde můžete zažít den ve stylu místních obyvatel, tedy bez stresu a v příjemně líné pohodě. Také stojí za to navštívit nedaleké resorty, například Barbati se zlatavou pláží a křišťálově čistou vodou. Nenechte si ujít ani poloostrov Kanoni, ze kterého se můžete vydat na prohlídku známého kláštera Vlacherna a Myšího ostrova.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Ipsos

Mega

Rodinný hotel Mega se nachází ve známém letovisku Ipsos na východním pobřeží ostrova Korfu. Okolní zelené kopce porostlé olivovníky a křišťálově čisté moře jemně dotvářejí unikátní středomořskou atmosféru tohoto letoviska. Ipsos je vzdáleno 25 km od letiště Korfu (Kerkyra).

1.

Annaliza apartmány

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 500 m od apartmánů Annaliza - Autobusová zastávka cca 100 m - Letiště Korfu cca 16 km

2.

Marilena

Komfortní hotel Marilena leží na kopci s nádherným panoramatickým výhledem na záliv Ipsos, cca 500 m od dlouhé oblázkovo-pí - sečné pláže. Centrum města cca 500 m (hotelová kyvadlová do - prava zdarma). Do města Korfu cca 15 km.

3.

Marilena

Komfortní hotel leží na kopci s nádherným panoramatickým výhledem na záliv Ipsos, cca 500 m od dlouhé oblázkovo-písečné pláže. Centrum města cca 500 m (hotelová kyvadlová do - prava zdarma). Do města Korfu cca 15 km.

4.

Ipsos Beach od 11 790 Kč se všemi poplatky

Zcela zrekonstruovaný hotel Ipsos Beach se nachází v klidné části živého letoviska Ipsos, písečná pláž s malými oblázky je vzdálena cca 80 m. Hotel doporučujeme klientům, kteří vyhledávají možnost aktivní dovolené v klidném prostředí. Podél pobřeží je nová palmová promenáda.Idealní zejména pro mladé klienty.

5.

Jason

Příjemný hotel Jason s rodinnou atmosférou typickou pro ostrov Korfu leží v kopci, cca 400 m od pláže a cca 500 m od rušného centra Ipsosu s množstvím barů, restaurací, taveren a obchůdků.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---