Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Dassia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Ať už cestujete autem, letadlem či lodí, vaše cesta povede nejprve do hlavního města ostrova (Korfu/Kerkyra). Odtud se pak musíte do letoviska Dassia vydat buď autobusem či automobilem, který si můžete zapůjčit v některé z místních autopůjčoven, případně pokud jste přijeli trajektem, tak automobilem vlastním. Dassiu nebude těžké najít. Silniční systém je na Korfu poměrně jednoduchý a všechny cesty ke střediskům jsou dobře vyznačeny.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Dassia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Dassia

Letovisko Dassia najdete na zeleném východním pobřeží ostrova Korfu, a pokud jste mladí nebo prostě jen máte rádi dobrou zábavu nebo sport, případně obojí, je toto středisko určeno právě vám. Dassia patří na ostrově k těm větším resortům a poskytuje rozvinutou škálu služeb v oblasti pohostinství, zábavy a sportu. Od hlavního města je vzdálená asi 12 kilometrů a jezdí sem i místní autobus. Celý resort leží z většiny na rovinném povrchu a některé části pláže jsou dokonce dlážděné, takže sem mohou bez obav zavítat i handicapovaní. Veškerý život se soustřeďuje na hlavní silnici, obestřené obchody, restauracemi a bary, ze které vedou uličky přímo na pláž.

V resortu Dassia je na výběr z řady ubytovacích zařízení od velkých luxusních hotelů až po menší rodinné penziony. Najdete tu ale i spoustu obchodů se vším potřebným, včetně suvenýrů a upomínkových předmětů, kde můžete zakoupit něco pro vaše blízké a přátele, kteří nemohli navštívit Korfu s vámi.

Pláž u Dassia

Hlavní pláž v Dassie je nasměrována ke břehům řeckého a albánského pobřeží a je situována mimo rušné silnice. Je poměrně dlouhá a rovná. Tvoří ji hlavně oblázky a hrubší písek a do moře přechází pozvolna. Voda je tu většinou klidná a díky své čistotě si dokonce vysloužila kvalitativní ocenění Evropské unie, tzv. modrou vlajku. Již tradičně jsou k pronájmu lehátka a slunečníky. Kromě lenošení na pláži mohou dobrodružnější povahy zažít trochu vzrušení při provozování některého z nabízených vodních sportů - od potápění, vodního lyžování a windsurfingu až po jízdu na člunech a na banánu.

Dassia je letním rájem sportovců. A nejde jen o již zmíněné vodní aktivity. Protože je oblast resortu  poměrně rovná, je ideální pro cyklistiku, a to i pro ty, kteří neholdují závodním výkonům. Totéž ocení i zdatnější chodci. Krajina je tu malebná, plná olivových hájů a jiné zeleně, takže projížďka na jízdním kole nebo pěší túra se může stát velmi příjemným, aktivně odpočinkovým zážitkem. Pokud preferujete něco klidnějšího, zajděte si zahrát do místního golfového klubu.

Co v Dassia ?

V místních restauracích a tavernách si můžete objednat vše od řecké po čínskou kuchyni. K dispozici jsou i pizzerie a rychlá občerstvení. Nechybí samozřejmě bary s lahodnými a ledově studenými drinky pro osvěžení v horkém letním dni. Večer můžete vyrazit za poklidným posezením u dobrého vína nebo si zatančit v některém z  místní klubů, které hrají hudbu všech žánrů od tradičního řeckého folku po nejnovější hity. Každý si tu zkrátka najde to své. A pokud vás místní podniky omrzí, navštivte sousední letovisko Ipsos, vzdálené od Dassie jen cca 2 kilometry, které je vyhledávané zejména mladými přijíždějícími sem za divokou zábavou. Takže pokud jste milovníky probdělých nocí, určitě si Ipsos nenechte ujít.

Dassia a okolí

Na pěknou procházku můžete vyrazit přímo v Dassie a spojit ji například s prohlídkou výtvarného umění. Galerie se nachází na kopci v místě zvaném Kato Korakiano. Na prohlídku okolí si můžete vypůjčit vůz v některé z místních půjčoven. V ceně je většinou zahrnuto i pojištění. Případně můžete nasednout do taxíku, na autobus či loď. Autobusové linky jezdí pravidelně například do hlavního města (Korfu/Kerkyra). To opravdu stojí za vidění a neměli byste si ho nechat ujít. Můžete tu obhlédnout místní památky a muzea, posedět v některé z mnoha taveren či zahrát si kriket na místním hřišti. V bližším okolí Dassie (cca 2 kilometry) se nacházejí živější letoviska Ipsos a Gouvia, které jsou plné barů a diskoték, tam se dá pohodlně dojít pěšky. Lodí se dostanete na okolí ostrovy, třeba Paxos, nebo přímo na řecké pobřeží.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Dassia

Livadi Nafsika od 15 590 Kč se všemi poplatky

Hotel Livadi Nafsika leží v malém rušném městečku Dassia a je vhodným místem pro aktivní dovolenou i relaxaci. V blízkosti se nachází mnoho taveren a obchůdků. Oblázková pláž je vzdálena 300 metrů od hotelu. Do hlavního města Korfu, vzdáleného 12 kilometrů jižně od hotelu, se pohodlně dostanete místním linkovým autobusem.

1.

Grecotel Corfu Imperial

Grecotel Corfu Imperial, jeden z nejlepších hotelů na Korfu, má ideální polohu u písčito-oblázkové pláže na výběžku poloostrova Komeno. Nachází se nedaleko letoviska Dassia, 12 kilometrů na sever od hlavního města Korfu. Rozlehlý hotelový komplex, nabízející i ubytování v bungalovech, je obklopený členitým mořským pobřežím a nádhernou exotickou zahradou s olivovými stromy.

2.

Elea Beach od 17 559 Kč se všemi poplatky

Přímo na pláži v letovisku Dassia stojí hotel Elea Beach. Od pláže jej dělí pouze zahrada s hotelovým bazénem s mořskou vodou. Hotel Elea Beach nabízí kvalitní služby a je oblíbený především rodinami s dětmi a mladými páry, které jezdí za zábavou do nedalekého centra Dassie či vedlejšího letoviska Ipsos plného barů a příležitostí k večerní zábavě či k nákupům. Pláž v Dassii oceněná modrou vlajkou pro svou čistotu je vhodná pro děti i neplavce a najdete zde několik dobře organizovaných provozoven vodních sportů. Samozřejmostí je možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Hotel Elea Beach doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají kvalitní služby a rádi si večer vyrazí za zábavou.

3.

Magna Graecia od 17 591 Kč se všemi poplatky

Hotelový komplex Magna Graecia  se nachází v oblíbeném letovisku Dassia, cca 300 m od písčito-oblázkové pláže. Magna Graecia je kvalitní 4 * hotel, který nabízí odpovídající služby. Doporučujeme klientům, kteří hledají klid a zároveň aktivní dovolenou. Hl. město je vzdáleno pouhých 12 km, od hotelu jezdí pravidelná autobusová doprava.

4.

Maria

Vilka je součástí menšího apartmánového komplexu a je postavena v mírném svahu nad komunikací, která vede z hlavního města ostrova do severních letovisek. Několik metrů od domu je autobusová zastávka, která Vás zavede za pár minut do jedinečného hlavního města ostrova. Na pěknou pláž Dassia Chandris s malými oblázky, se dostanete pohodlně po silnici a po lesní cestě asi za 10 minut. Na pláži, kde nechybí zeleň, jsou vodní sporty, pronájem člunů, a lehátek. Máte-li rádi divoké pláže, tak se vydejte na malou pláž Agios Nikolaos. Cesta vede přes komunikaci a pak lesem (asi 5 minut). V okolí naleznete vše, co k dovolené patří: taverny, obchody, bary, kavárny a další.

5.

Ikos Dassia Resort od 37 290 Kč se všemi poplatky

Hotel Ikos Dassia Resort leží v letovisku Dassia asi 20 min. jízdy od mezinárodního letiště Korfu, u 400 m dlouhé písčité pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---