Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Agia Fotia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Agia Fotia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Agia Fotia

Nedaleko města Ireapetra, asi 12 kilometrů východním směrem se nachází jedna z nejhezčích zátok pobřeží jihovýchodní Kréty, na niž nalezneme malebnou vesničku Agia Fotia, jejíž kulisu dotváří pohoří, které ji obklopuje. Vládne tu pohodová atmosféra a známé řecké pořekadlo „siga, siga“ je zde platné víc, než kdekoli jinde. I proto je tato oblast vyhledávána převážně turisty ale i místními, kteří preferují pobyt na klidném místě.

Pláž a turistická vybavenost

Zdejší, asi 150 metrů dlouhá pláž se smíšeným podložím je lemována řadou vzrostlých cypřišů, které vrhají přírodní stín a k dispozici jsou i lehátka zastíněná slaměnými slunečníky. Popojdete-li až na východní konec pláže, pak při troše štěstí naleznete ve skalách zdejší pramen čerstvé, pitné vody.  Přímo nad pláží se nachází příjemná taverna s výbornou domácí kuchyní a s několika studii a apartmány k pronájmu. Další dvě taverny a plážový bar jsou v těsné blízkosti. V centru vesničky, poblíž starého kostelíka, podle něhož je vesnička pojmenována, se nachází čtvrtá a zatím poslední z taveren.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Agia Fotia

Porfyra Village studia od 14 590 Kč se všemi poplatky

Majitel penzionu Porfyra Village kdysi vlastnil v Aténách úspěšnou reklamní agenturu. Před několika lety se však rozhodl pro návrat "ke kořenům" a zrenovoval svůj rodný dům s mimořádným citem a estetikou. Dům se nachází v Agia Fotia a nabízí krásný výhled na divokou přírodní scenérii Jižní Kréty, jakož i na širé moře. Zároveň je obklopený olivovníky a borovicemi. Nabízí ubytování ve studiích a apartmánech pro 2-3 osoby v udržované zahradě. K dispozici je bazén, kulečník, ale i bar-kavárna, kde si můžete vychutnat snídani (za extra poplatek) a je zde možnost připojení se na WiFi. Na své si tu přijdou milovníci absolutně klidné dovolené.

1.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---