Ferma

Lokalita

Středisko Ferma

Malá vesnice Ferma, ve které jako by se zastavil čas, se nachází na jihovýchodním pobřeží, asi 10 kilometrů od známějšího města Ierapetra a víc než 100 kilometrů od Heraklionu.

Co zde?

Vesnice na první pohled upoutá svým malebným zálivem s velmi pěknou pláží a s průzračně čistým mořem. Okolní pobřeží je lemováno romantickými skalisky a směle se řadí mezi nejhezčí lokality na Krétě. Podél silnice, protínající vesnici se nachází několik tradičních taveren, pokojů k pronájmu a malých obchůdků. Rozhodně nepromarněte šanci ochutnat některou z místních specialit, ať už čerstvou rybu na grilu, nebo něco z tradiční Krétské kuchyně. K vyhlášeným tavernám patří „Psaropoúla“, kterou naleznete asi 2 kilometry od vesnice, směrem na Ierapetru.

Pro koho je Ferma vhodná?

Ferma zaujme především cestovatele, kteří preferují klidná a tradiční místa s dosahem většího města s dalšími možnostmi nákupů a zábavy.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Doplnit informace

Oblast:

Kréta

Typ letoviska:

Klidné

Aktivity v letovisku:


Místa v okolí