Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kolymbari

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kolymbari, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Kolymbari

Středisko Kolymbari je dovolenkovým místem, které je doposud nezasažené velkými hotelovými komplexy a nadměrným turistickým ruchem. Kolymbari je vlastně menší množství penzionů, taveren a malých obchůdků  roztroušených okolo několik desítek metrů dlouhé rovné pláže, ohraničené přístavem pro malé rybářské lodě.

Pláž u Kolymbari

Pláž v Kolymbari je oblázkovopísečná a je uměle udržovaná přidáváním písku.

Co v Kolymbari

Ti, kdo si nepotrpí na vylehávání na veřejných plážích a mají rádi soukromí, mohou přístav obejít a za ním naleznou klidné skalnaté pobřeží s řadou malých zátok a tůněk, kde naleznou klid a pohodu.

Jak už je uvedeno, ve středisku Kolymbari je několik taveren, zábavních podniků a obchodů, avšak pokud budete chtít zažít ten správný turistický ruch nebo zajímavý noční život, budete muset z Kolymbari vyrazit do některého z okolních středisek. Velmi rušné a na společenský život bohaté středisko je například Platanias, který je z Kolymbari vzdálen jen 15 – 20 minut pravidelným autobusem. Ať už budete ve středisku Kolymbari ubytováni nebo ho jen navštívíte, určitě nevynechte návštěvu významného kláštera Moni Odigitrias - Gonias

Okolí Kolymbari

Středisko Kolymbari je také výhodným výchozím bodem pro poznávání celé západní části ostrova. Krásná místa jako je Chania, slavné pláže Falasarna, Elafonisi či Balos nebo největší evropská soutěska Samaria jsou od Kolymbari jen kousek a jsou velmi dobře dosažitelné jak automobilem, tak i místními autobusy, které mají zastávku přímo v Kolymbari.

Kde Kolymbari leží

Středisko Kolymbari se nalézá na severním pobřeží, cca 25 km západně od Chania, přímo v místech, kde začíná jižní část poloostrova Rodopou. Kolymbari leží blízko u hlavní silnice spojující město Chania s městem Kissamos. Kromě velmi dobrého přístupu automobilem je velmi snadný i přístup veřejnými autobusy - mezi Kolymbari a turistickým komplexem Platanias/Agia Marina a městem Chania je velmi frekventované spojení. 

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Kolymbari

Chryssana Beach

Elegantní, stylově renovovaný hotel Chryssana Beach se nachází v klidnější části letoviska Kolymbari v udržované zahradě blízko oblázkovo-písečné pláže a je ideálním výchozím místem pro výlety po okolí. Centrum letoviska s množstvím obchůdků, taveren a barů je vzdálené 800 m od hotelu, město Chania se spoustou historických památek cca 23 km. Tento hotel doporučujeme všem věkovým kategoriím a těm, kteří hledají klidnější místo v blízkosti centra.

1.

Selini Suites

Hotel Selini Suites s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází ve velmi klidném prostředí u střediska Kolymbari. Nejbližší oblázková pláž a čisté moře jsou ve vzdálenosti cca 200 m, přes silnici, další oblázková pláž, organizovaná, s možností pronájmu slunečníků a lehátek, je vzdálena cca 350 m, přes silnici. Blízko hotelu, cca 100 m, je několik málo obchodů s potravinami a suvenýry. Kolymbari je velmi rozlehlé a poklidné přímořské středisko, první zdejší obchůdky a restaurace jsou ve vzdálenosti cca 1,5 km od hotelu, následují další restaurace, taverny, některé vyhlášené rybími specialitami a tradičními krétskými specialitami, kavárny, obchody s potravinami i suvenýry, několik málo hotelů a přístav (cca 3 km od hotelu). Poblíž hotelu Selini Suites je autobusová zastávka městské linky, kterou můžete cestovat do Kolymbari (cca 1€/cesta) nebo do Plataniasu, kde je rušný denní i noční život (cca 1,50€/cesta), stejně tak do malebné Chanie (cca 2,90€/jedna cesta). Spojení během dne je velmi frekventované. Taxi do Plataniasu vychází na cca 12€/jedna cesta

2.

White Pearl od 32 829 Kč se všemi poplatky

Na sezonu 2019 zcela zrekonstruovaný hotel White Pearl s moderním designem, postavený přímo u pláže v klidné části rybářské vesničky Kolymbari. Hotel je určen pouze dospělým od 17 let a uspokojí i náročnější klienty. Centrum Kolymbari je ve vzdálenosti cca 1 km, město Chania cca 22 km, letiště v Chanii cca 43 km.

3.

Avra Imperial Beach Resort & Spa

Hotel Avra Imperial Beach Resort & Spa je luxusní nově otevřený (2011) komplex pro ty nejnáročnější. Resort se nachází v letovisku Kolymbari přímo u písčito-oblázkové pláže cca 25 km západně od Chanie.

4.

Golden Rose Suites

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 50 m od hotelu Golden Rose Suites. Autobusová zastávka cca 30 m. Letiště Chania cca 40 km

5.

Euphoria Resort od 27 694 Kč se všemi poplatky

Moderní a stylový hotel Euphoria Resort, vhodný pro náročné klienty, s vlastním aquaparkem se nachází přibližně 2 km od centra Kolymbari a cca 40 km od letiště v Chanii. Autobusová zastávka je 200 metrů od hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---