Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Skaleta

Oblast
Typ letoviska Rušné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Skaleta, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Skaleta

Popis střediska Skaleta je stejný, jako středisek okolních. Oblast Rethymno - Skaleta tvoří jeden velký, vzájemně propojený turistický komplex s velmi podobným vybavením a podmínkami v kterékoliv části. Dříve to bývala malá rybářská vesnička, dnes je Skaleta jeden velký, dobře vybavený turistický komplex poskytující turistům kompletní zázemí pro strávení plnohodnotné dovolené plné zábavy a relaxace přes den i ve večerních hodinách.  

Středisko Skaleta leží v relativně rovné oblasti a zástavba je, až na výjimky, velmi nízká, takže na středisko je velmi hezký pohled. Všude mezi budovami jsou trávníky, skoro u všech hotelů je zahrada s vysokými palmami, které často přesahují jejich střechy a vše budí spíše dojem luxusního střediska z tropických krajů.

Pláže u Skaleta

Oproti turistickým střediskům v jiných částech Krétu se Skaleta vyznačuje především dlouhou rovnou písečnou pláží, která se okolo Skaleta táhne na západ až k východní části města Rethymno. Pláž u Skaleta je dlouhá 12 kilometrů a od střediska Skaleta, postupně směrem na Rethymno, na ní leží střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola.

Dlouhé pláže u Skaleta poskytují možnost romantických procházek, velké množství plážových taveren a barů zase místo pro odpočinek. Pokud máte děti, jistě oceníte u Skaleta i pozvolný vstup do vody, který umožňuje i nejrůznější hrátky na rozhraní vody a písku.

Co ve Skaleta

Ovšem nejen pláž, ale i středisko Skaleta jako takové nabízí velké množství taveren, velkých i malých obchodů, barů, diskoték a programů pro denní zábavu i bohatý noční život. 

Skaleta a okolí

Pro ty, kdo nehledají jen luxus turistických středisek a pláže, ale mají rádi i přírodu, památky a rádi podnikají výlety, se nabízí Skaleta jako ideální výchozí místo pro poznávání střední části Kréty a jejího jižního pobřeží. Přímo u města Rethymno začíná hlavní silnice vedoucí na jih, po které se ze Skaleta snadno dostanete do oblastí, jako je Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Vzhledem k tomu, že nedaleko Skaleta leží i hlavní silnice spojující západ a východ Kréty, jsou ze Skaleta rychle dosažitelná i města jako je Chania či hlavní město Heraklion.

Kde Skaleta leží

Středisko Skaleta se nachází na severním pobřeží, cca 12 kilometrů východně od krásného historického města Rethymno.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Tipy na hotel v letovisku Skaleta

Gortyna

cca 400 m od písčito-oblázkové pláže

1.

Corali Beach

Tento menší hotel Corali Beach s rodinnou atmosférou se nachází na ostrově Kréta, 12 km od Rethymna, 60 km od města Chania a 70 km od Heraklionu (dobré autobusové spojení se všemi místy, zastávka autobusu je nedaleko domu). Pláž je vzdálena 40 m od hotelu, nejbližší obchod je vzdálen 100 m.

2.

Scaleta Beach od 14 069 Kč se všemi poplatky

Vstupní hala, recepce, restaurace, bar, parkoviště, sluneční terasa s bazénem, dětské brouzdaliště; lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.

3.

Begeti Bay od 20 799 Kč se všemi poplatky

Hotel Begeti Bay se nachází přímo u pláže v klidné části letoviska Scaleta, 12 km od města Rethymno a asi 70 km od letiště v Heraklionu. 200 m od hotelu je zastávka autobusu se spojením do Rethymna. Na pláži se vyskytují i větší kameny, proto doporučujeme obuv, i do vody. 200 m od hotelu se nachází další pláž.

4.

Begetis Bay

Hotel Begetis Bay se nachází přímo u pláže (přes místní komunikaci) v klidné části letoviska Scaleta, 12 km od města Rethymno a asi 70 km od letiště v Heraklionu. Nedaleko hotelu je autobusová zastávka se spojením do města Rethymna. Hotel rodinného typu je vhodný pro méně náročnou klientelu.

5.

Rethymno Mare

Hotel Rethymno Mare se nachází na ostrově Kréta kousek od pláže v letovisku Scaleta, asi 11 km od města Rethymno a 65 km od letiště v Heraklionu. Scaleta je městečko se spoustou hotelů, taveren, restaurací, barů a obchodů.

6.

Parametry

Typ letoviska Rušné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---
Nejbližší pláže