Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Stavros

Oblast
Typ letoviska Klidné
Hodnocení uživatelů
5/5
Skvělé!

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Stavros, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Stavros

O pobytu v turistickém středisku Stavros se dá bez obav říci, že je to dovolená mezi písečnými plážemi. Pokud vyhledáváte klidné a tiché středisko a máte rádi rozlehlé písečné pláže s nádhernými lagunami a dostatkem soukromí, je Stavros pro Vás ideální.

Co ve Stavros

Stavros postrádá historické zázemí a atmosféru romantických vesniček, protože se jedná vlastně o shluk větších či menších ubytovacích kapacit postavených převážně v posledních 25ti letech, pobyt v něm je přesto unikátní. Vše ve Stavros je vybudované na plochém výběžku pouštního charakteru, který vytváří dva velké zálivy a několik menších zátok s křišťálově čistou vodou.

Ve středisku Stavros je základní turistické vybavení. Naleznete zde několik taveren, bar, obchod se smíšeným zbožím a na některých místech i plážové vybavení. Pokud budete chtít najít ve Stavros společenskou zábavu nebo bohatý noční život, budete se muset vydat do blízké Chania.

Pláže u Stavros

Nádherné pláže tak obklopují Stavros ze tří stran, z toho na jedné straně tato pláž přechází do vysoké skály. Krása Stavros je taková, že se zde natáčely i některé scény ze známého filmu Řek Zorba.

Historie střediska Stavros

Stavros je místo pouštního charakteru, kde se se zástavbou začalo teprve před cca 25ti lety.

Kde Stavros leží

Středisko Stavros se nachází v západní části poloostrova Akrotiri, cca 14 kilometrů severně od krásného historického města Chania. Do střediska Stavros se lze dostat bez problémů všemi dopravními prostředky včetně místní pravidelné autobusové dopravy. Zastávka je přímo ve Stavros.

Kam se na Krétu ještě jezdí?

Na Krétu se jezdí z České republiky hlavně do letovisek: Adelianos Kampos, Agia Fotia, Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Achlia, Amoudara (West of Heraklion), Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Erimoupoli, Ferma, Fodele, Galini, Georgioupolis, Gouves (Kato Gouves), Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Kavros, Elounda, Kalamaki, Kissamos, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Mirtos, Missiria, Paleochora, Panormos, Perivolia, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias (Chania), Rapaniana, Rethymno, Sissi, Skaleta, Stalida - Stalis, Stalos, Stavromenos a Stavros,

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno

Nejnovější hodnocení

Neznámý uživatel, 15. 8. 2020 Odporúčam srdečne všetkým!

Doporučuje

Skvělé!
--- • --- • ---
---